UEFA Champions League 2015/2016

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.142
Поени од реакции
28.898
Не претерувај и ти сеа. Факинг Милан, божем за Розенборг и Астон Вила праиш муабет. пф
Не беше со лоша намера :) само сакав да направам една паралела знаејќи во каква форма се последниве сезони.
 
C

Castiel

Гостин
За Реал навивам од 97ма и он освои 5лш а Барса 4. Разликата е во периодот на освојување...сиротињо.
Вашата инфериорност се гледа во секое оспорување на успехот на Реал...па дури и на ваква тема каде во главна улога беа Реал и Атлетико вие ми спомнувате Барса абе факинг Милан има повеќе титули од вас бе паразити едни.
Иди таму "одјави се" и плачи во некое ќоше.
Милан со Саки беше Барса пред и Барса да биде она што е денес. Јбг секој клуб има вакви периоди ко на Милан. Ама кога тогаш ќе се оправат Преголемо име е и може доста профит да донесе на некој така да ќе се вратат како фактор на европска сцена.

Sent from my SM-G531F using Tapatalk
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.621
Поени од реакции
10.881
Милан нема да се опраи се додека политиката што ја води газдата е иста ко политиката што ја води македонската влада. Не може да лапаш за својот гз и да очекуваш се да биде ок. Така се ствара труло општество, во случајов трула екипа без позадина. Ако продолжат вака, ќе се сеќавам на еден милан кој газеше се пред себе пред години, векови, ери...
Во доследно време не гледам оправање, за жал.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.057
Поени од реакции
6.668
Милан со Саки беше Барса пред и Барса да биде она што е денес. Јбг секој клуб има вакви периоди ко на Милан. Ама кога тогаш ќе се оправат Преголемо име е и може доста профит да донесе на некој така да ќе се вратат како фактор на европска сцена.

Sent from my SM-G531F using Tapatalk
кога-тогаш, знаеш кога е тоа ??? италијанскиот фудбал е во длабока стагнација,да не е Јуве којзнае и две места во ЛШ дали ќе имаа жабарите годинава[DOUBLEPOST=1464536391][/DOUBLEPOST]
Кога станува збор за лш реал е бил гејт а барса е питачот. Не знам што плачете толку.

Sent from my SM-G531F using Tapatalk
не мора да се објаснуваш по многу , меѓусебно 2 декади реал каска зад Барса
 
P

pepito*

Гостин
хахахаха Реал не ги спомнувал Барселона на прославите. Од Арбелоа твитот за кој е? Легендата ваша најголема ги навредува каталонците
Оваа песна цел ден вчера во Милано се пеела, светци биле тие. Овде кога се играше утакмицата Барса - Атлетико го отупеа како бил Атлетико оштетен, се плашеа дека ќе поминеме, а ние дека се буниме за вчера за Атлетико имаме комплекс. Баш тие неколку што сега пишуваат дека немаме право да се мешаме, најмногу овде пишуваа за Уефалона. Кутрите тие.
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
овој најмногу го боли,другите спласнаа ,овој туку врти материјали хахахахаха :pos::pos::pos:

види фотос

иначе у 20,30 ќе има прослава на Реал на странта... youre welcome :D :D :D
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: k3b
P

pepito*

Гостин
^
Многу сакам вака што немате што да ми кажете и едно исто вртите со сликите, пушењето и комплексите. За разлика од некои фанови на Барса шо пробуваат да се коректни и за лајкчиња пишуваат честитки барем си кажувам тоа што ми е на душата. BTW никогаш не би ви побарал и вас честитки за титули, не е тоа искрено и не е нешто што го сакам. Инаку, си имаше Барса многу прослави и деновиве и пред неколку месеци, а и лани, слави си ти пред компјутер, две години немаш видено такво нешто. (y)
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
Aбе тапчо, од Реал оваа сезона не се ни очекуваше овој успех..

Туку ВИЕ бевте тие што бевте фаворити за ЛШ, нели најдобар напад у историјата на фубалот, најдобар тим, ова она, my ass најдобар..на најдбитните натпреварии мочкаа у шише..

не туку ми се прави паметен,иди таму нека те теши некој ако има, види се, 2 дена веќе како плачеш за УСПЕХОТ на Реал..толку не плачеше кога барса отпадна 1/4 финале :pos:

И преку таквото од фановите како тебе, значи има дечки што навистина го разбираат фудбалот и јас иам другари од барса, страсни навивачки како мене, со кои сум гледал и утакмици, и се тоа по ред, и фино лепо си честиташ на крај и тоа е.тоа е споротот...

он тука ти иде со теории на заговор како Реал немал успех, бла бла..


Се чепкаш за теми на кои не си асален да се браниш..
МИ викаш последните X -години, од тогаш до тогаш...
Очекувам според вашата логика и да пошнете да ги броите титулите од 2005 до 2013,пошто така ви одговара на вас..

Значи ако сакаш да збориме за историја,еве ти факт, да не биде јас правам муабети на празно.
Реал има 32 титули у ЛаЛига -наспроти 24 на Барса...значи туку имам еден добар период до дека стигнам 40-50 години да ве ебавам на таа тема..и крај. точка. нема збор.
32>24 .kрај.

Aјде сега ЛШ.... тука е залудно да се чепкаме. еве една слика само од таа тема, која ја доловува моменталната ситуација





и за крај, очигледно дека не си мој тип на фан со кој сакам да дискутирам,затоа ја затварам дискусијата со тебе, ќе ти кажам едно само- П О М И Р И С Е!!!!!

11 поздрави.
 
P

pepito*

Гостин
^ Види малце кој што ти пишувал, спортски е ако изгубиш ти во нешто да честиташ. Ако ти изгуби екипата се вика лицемерие за мене. Нека си честитаат играчите, мене ме боли за такви работи
 
C

Castiel

Гостин
^ Види малце кој што ти пишувал, спортски е ако изгубиш ти во нешто да честиташ. Ако ти изгуби екипата се вика лицемерие за мене. Нека си честитаат играчите, мене ме боли за такви работи
Ич не те боли. Затоа остави едно 230238103810 коментари за Реал.
 
P

pepito*

Гостин
Ич не те боли. Затоа остави едно 230238103810 коментари за Реал.
Последен коментар ми е ова. Ни да посматраш од страна и да буцкаш за лајкови не те бива. Види барем во кој контекст го кажав тоа. Нормално дека не сакам Реал да освојува.
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
хахахаха Реал не ги спомнувал Барселона на прославите. Од Арбелоа твитот за кој е? Легендата ваша најголема ги навредува каталонците
Оваа песна цел ден вчера во Милано се пеела, светци биле тие. Овде кога се играше утакмицата Барса - Атлетико го отупеа како бил Атлетико оштетен, се плашеа дека ќе поминеме, а ние дека се буниме за вчера за Атлетико имаме комплекс. Баш тие неколку што сега пишуваат дека немаме право да се мешаме, најмногу овде пишуваа за Уефалона. Кутрите тие.
Арбелоа е далеку од најголема легенда на Реал и не го сфаќам зошто му требаше да се симиња на ниво на Пике и меѓусебно да се препукаваат на Твитер. Заради такво понашање Пике не е ни блиску до капитен во Барса.
Реал има 13 победи по ред вклучувајќи и победа на Ноу Камп, не гледам причина зошто би се плашеле од Барселона.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom