UEFA Champions League 2015/2016

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.046
Поени од реакции
17.711
како тоа во цел натпревар реал бил лош?
де објасни ми го тој дел...

Што очекуваше ти,у финале ЛШ, против екипа која цела сезона у лигата и у лш има примено само 22 голови,да им даде 5-6, за да биде убедливо ли?

Како тоа лош?
Не играше ли реал? немаше шанси ли? па едно 4-5 100% имаа ..за финале доволно доста.
кажи криво ти е тебе шо реал освои, тоа е факт, освен на фановите на реал,сите други имате горчина у себе ради реал, па ми се вадите со облаци, со ждрепки, па зидан не знаел кај тера, па секти ова она..
па секое, ако не секое, 90% од финалињата у последно време се тешки утакмици кои се кршат на самиот крај...шо очекувавте вие јас ств нз...
Очекував Реал да покаже офанзивна игра, оти нели срамота било за тој клуб да игра одбрана (па и тренери отпуштаа ради тоа). Очекував како и секогаш Атлетико да е во својот шеснаесетник и да бара контра, а Реал со играчите од по 100 милиони да игра онака како што им доликува. Очекував она што го правеше Караско да го прави Роналдо :).

И не толку поради утакмицата вчера, ти велам тимовите кои ги поминаа на патот до овде беа шта речи, а не заплакати. Па и нив да ги поминеа убедливо пак ќе си речев добро сега, ЛШ е ова жрепката може да ти се погоди, ама Реал барем кралски си изигра и не се мачеше со Волфсбург и Сити. Само што не. Воопшто не беше убедлив Реал на патот до овде, а освои. Овој критериум не би го применил врз било кој друг тим во Европа, освен врз топ 3 тимовите (Барса, Баерн, Реал) бидејќи со составите што ги имаат и со кадарот кој располагаат од нив се очекува не само да освојат, туку и да покажат еден вид на доминација.

Еве конкретно успехот во 2014 е многу различен, бидејќи ако не повеќе барем Баерн беше испратен со 4 гола на Алианц. Тоа сакам да го кажам, според мене треба барем во еден-два меча кога освојуваш да покажеш нешто повеќе, нешто различно. Реал годинава тоа не го покажа.

Тоа сакам да кажам, јас вака гледам на работите, ако не се согласуваш нема што да правиме, не сме сите исти.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
^ Реал прво полувреме постојано напаѓаше, у второ исто така имаше одлични шанси за гол (од изиграни акции, не случајно), не знам што очекуете вие бе?! Јуриш од некоја екипа? Финале е, не е лигашка утакмица па ќе играш ран-ган фудбал. И по некоја случајност да отиде утакмицата у профужетци ко вчера и појќе од пола екипа да ти биде умрена на терен до 90 минута.
Пак ќе кажем, Реал имаше многу шансе вчера и да искористеше барем уште една/две, немаше ни да дојде до продужетци. Не знам што очекуете вие у финале, некој да излезе онака без тактика без ништо, само напаѓај за на вас да ви се свиѓа утакмицата...

Крај краева, не знам кој кур се буните свите за утакмицата. Нели свите сте за Атлетико? Епа Атлетико игра таков мртов фудбал. Одлучите се што сакате, или едното или другото.

Sent from my B1-730HD using Tapatalk
 
W

wicked_1

Гостин
Очекував Реал да покаже офанзивна игра, оти нели срамота било за тој клуб да игра одбрана (па и тренери отпуштаа ради тоа). Очекував како и секогаш Атлетико да е во својот шеснаесетник и да бара контра, а Реал со играчите од по 100 милиони да игра онака како што им доликува. Очекував она што го правеше Караско да го прави Роналдо :).
On point, истово мислев да го пишам.. Реал по позиции од прв состав доаѓа да се негде 40-45 милиони просек :ROFLMAO:, очекувано беше да изиграат малце подоминантно.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Кажите ми барем една екипа што ги издоминирала Атлетико у последно време, па тогаш серите за Реал. Ги исплескаја и Барса и Баерн, па сеа Реал не ги издоминирал и не заслужил. Е браво, свака ви част!

Sent from my B1-730HD using Tapatalk
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.046
Поени од реакции
17.711
Кажите ми барем една екипа што ги издоминирала Атлетико у последно време, па тогаш серите за Реал. Ги исплескаја и Барса и Баерн, па сеа Реал не ги издоминирал и не заслужил. Е браво, свака ви част!

Sent from my B1-730HD using Tapatalk
Кога веќе не издоминираа никого до овде, барем вчера да покажаа фудбал на една скала погоре.

И не ве сфаќам фановите на Реал, титулата е освоена, радувајте се никој не може да ви го одземе тоа. Не ми е јасно, зошто водите инает, ајде кажете ми каков белег остави Реал сезонава во ЛШ? По што треба неутралните гледачи да се сеќаваат на оваа сезона од шампионот?
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.568
Поени од реакции
17.968
Мене ми е криво што заборавате какви утакмици беа Баерн со Атлетико, па сеа да зборите дали Реал освоил заслужено или не, а Атлетико заслужено играл финале. Тоа ако не беше доминирање не знам што беше, али јбг испаднаа.
 
W

wicked_1

Гостин
Кажите ми барем една екипа што ги издоминирала Атлетико у последно време, па тогаш серите за Реал. Ги исплескаја и Барса и Баерн, па сеа Реал не ги издоминирал и не заслужил. Е браво, свака ви част!

Sent from my B1-730HD using Tapatalk
Реал може се протна до титула како да е Порто или Бенфика, ама сепак заслужено освои. Не плачи безвезе.
 
C

Castiel

Гостин
Кога веќе не издоминираа никого до овде, барем вчера да покажаа фудбал на една скала погоре.

И не ве сфаќам фановите на Реал, титулата е освоена, радувајте се никој не може да ви го одземе тоа. Не ми е јасно, зошто водите инает, ајде кажете ми каков белег остави Реал сезонава во ЛШ? По што треба неутралните гледачи да се сеќаваат на оваа сезона од шампионот?
Шампиони се. Поголем белег од тоа нема.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.134
Поени од реакции
4.959
На среќа ништо не се освојува. Си ја заслужија титулата Реал. Али факт е дека за разлика од други години и други шампиони имаа лесен пат до финалето.
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
Уште ли не сте се помириле бе? хахахахах

викам ај ново утро, можда ви спласнало тоа горчината што ја имате сте други фанови освен на атлетико и реал..

абе нивните фанови се помирија и гледам сите честитаат по тоа големите страни,твитови и слично, тука уште кењате како тоа Реал имал поскапи играчи, како не им дал 24 голови у финале на атлетико,за да имаат повеќе дадено од цела сезона, белези нешто,секти, ова она...

алооо, дечки,, Реал е ШАМПИОН!!! ПОМИРЕТЕ СЕ!!!!!


Реал испишува историја, првиот шампион на Лш кој на патот до титулата не елиминирал претходен шампион на натпреварувањето. Малме, Шахтар, ПСЖ, Волфсбург, Рома, Сити, Атлетико. :aplauz:
И со гол од офсајд во финале гратис. Очекувам за среќава сезонава, наредните 7-8 години да си отпаѓаат пак од Лион во 1/8 финале.
види фотос.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: k3b

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Кој црн Атлетико, освен двете утамици против Барселона не покажаа АПСОЛУТНО НИШТО во ЛШ.
 
P

pepito*

Гостин
Ме цитирале сите, кутрите. Што и да кажам не може да го победи муабетот на @ТетексФан кој секогаш е тука да ти каже пуши, прими го од оваа или онаа страна. Веројатно си има проблеми во приватниот живот со вакви работи и има потреба тука да се ослободи. Уживајте си во титулава, издоминиравте. :pos:
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
Simeone: "Čestitke Realu na osvojenoj tituli. Ne vjerujem u opravdanja, bolji tim je onaj koji pobijedi."

да се надоврзам на муабетот погоре.
 
Член од
20 април 2009
Мислења
991
Поени од реакции
944
Вака,знаеме сите дека фановите ма Реал не се задоволни од начинот на кој игра Реал, НО Реал победува. Не е битно како.имаат успех. Вчера први дадоа гол и ја играа играта на Атлетико. Беше интересно една касапска и дефанзивна екипа како Атлетико да брка резултат. Со нивното оружје се спротистави Зидан, а раниот гол беше голем плус. Атлетико имаа се во свои раце. Никој ме им е крив, што промаишија пенал. Уште еднаш се докажа дека не е баш паметно така да се шутира на голем натпревар како што шутираше Гризман, а и пред неколку години Меси со Челзи. Ризикот е преголем. Имаат срце не викам не, ама Облак не покажа ништо од тоа. Пет пенали ниеднаш да не се фрли? Заслужено победи Реал. Го одиграа она што требаше. Кажав и претходно дека знаат како со Атлетико. Според мене наредната дезона Реал има што да докаже на критичарите во однос на начинот на игра, НО до мај наредна сезона се прваци, и тоа доблесно е да се почитува. Зидан направи голема и храбра работа!
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
Ме цитирале сите, кутрите. Што и да кажам не може да го победи муабетот на @ТетексФан кој секогаш е тука да ти каже пуши, прими го од оваа или онаа страна. Веројатно си има проблеми во приватниот живот со вакви работи и има потреба тука да се ослободи. Уживајте си во титулава, издоминиравте. :pos:
види фотос
 

Kajgana Shop

На врв Bottom