UEFA Champions League 2015/2016

Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
Вака,знаеме сите дека фановите ма Реал не се задоволни од начинот на кој игра Реал, НО Реал победува. Не е битно како.имаат успех. Вчера први дадоа гол и ја играа играта на Атлетико. Беше интересно една касапска и дефанзивна екипа како Атлетико да брка резултат. Со нивното оружје се спротистави Зидан, а раниот гол беше голем плус. Атлетико имаа се во свои раце. Никој ме им е крив, што промаишија пенал. Уште еднаш се докажа дека не е баш паметно така да се шутира на голем натпревар како што шутираше Гризман, а и пред неколку години Меси со Челзи. Ризикот е преголем. Имаат срце не викам не, ама Облак не покажа ништо од тоа. Пет пенали ниеднаш да не се фрли? Заслужено победи Реал. Го одиграа она што требаше. Кажав и претходно дека знаат како со Атлетико. Според мене наредната дезона Реал има што да докаже на критичарите во однос на начинот на игра, НО до мај наредна сезона се прваци, и тоа доблесно е да се почитува. Зидан направи голема и храбра работа!

е тоа размислување ми се допаѓа..

значи Зидан имаше 3 месеци, oд МРТОВ тим, да го издигне, го направи тоа, и кога дојде, ние фановите, и ваљда и управата, сакавме САМО да го видиме тимот на некое повисоко ниво, и да го извади од гомната во кои го вметна Бенитез.

тоа го направи, и човекот направи и многу повеќе, освои ЛШ.

значи можда овој Реал(моментлано) не игра како реалот на Мурињо кога даде 140 голови во лигата, и кога ќе дојдеше текма знаев дека даваме 5 голови, ама пак ако гледаме така Моу на битниот тест, во ЛШ -падна...среќа,сплет на околности и сите тие глупости,ама тоа не се памти, се памти дека МОУ не освои ЛШ со Реал..и тоа му е белег, фали..

А додека кај Зидан, за да го видиме неговиот Реал како ќе изгледа, треба да почекаме едно година дена, да си направи свој тим,свои играчи, свои подготовки, и тек тогаш да правиме муабет за атрактивен Реал..
тој што можеше,го направи максимумот..

бтв. кога тренерот на челси дојде исто на полусезона и овои лш на сличен начин,тогаш тогај беше бог, а сега се оспорува тоа...дај мислам,нема смисла.

и пак ќе кажам, едно до ретките објективни мислења од фан на барса.браво
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.731
Поени од реакции
9.775
Најјако е она кога навивач на Реал демек као провоцира навивач на Барса. Една од можните 6 титули ги освоивте минативе 2 сезони, останатите 5 (ПЕТ) од тие 6 ги зема Барса. Исто ко Бил Гејтс да оди по тротоар, да му паднат 100 евра од џеб, некој смрден питач да ги собере и да го провоцира Гејтс ко побогат да е од него. 8 од последните 12 Ла Лиги ги зема Барса, 4 ЛШ во истиот период. Имате други клубови сиротињи да им се силите, за кај фанови на Барса ќе почекате малку некоја деценија да проживеете она што тие го проживеа со Барса.
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
НЕМА ШО ДА ВИ Е КРИВОООООООООООООООООООО

УШТЕ ГОРЧИНА ИМАТЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ

ЕГА ТАКА ДА ВИ БИДЕ ЦЕЛА ГОДИНА :D :D :D :D :D :* :* :*

vidi fotos
[DOUBLEPOST=1464523678][/DOUBLEPOST]
Кога сме кај детските финти, Даглас, Вермален > Роналдо во Ла Лига и тако даље. Ајде славете си, последно да ви е. :love:
toa video nema da go smeni faktot deka real e SAMPION!!!!

i 32> 24 IF YOU KNOW WHAT I MEAN...

za 11kata ne spomnuvam,daleko e stip ako odes peski, daleko se i 11 tituliii

vidi fotos
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.964
Поени од реакции
25.278
Simeone, who has won every major trophy with Atlético in his four and a half years in charge apart from the Champions League, cast his future at the club into doubt when asked if he had thought about resigning.

“Do I have to continue with Atlético or is it the end of a cycle? I have to think about that,” Simeone told a news conference.

“It’s a logical question for you to ask after a defeat like the one we’ve suffered today. I feel proud of my players.

“Quite frankly I love my players. It’s obvious that they’ve given everything that they have, and they always give everything they have.

“We had the chance to become champions, we didn’t take that chance,” he added.

“We need to continue working, I have to think things out on my part. That’s what I’m doing now. What is clear to me is that nobody remembers the losers. Losing two finals is a failure. We have to get over this and heal our wounds.”
 
C

Castiel

Гостин
Најјако е она кога навивач на Реал демек као провоцира навивач на Барса. Една од можните 6 титули ги освоивте минативе 2 сезони, останатите 5 (ПЕТ) од тие 6 ги зема Барса. Исто ко Бил Гејтс да оди по тротоар, да му паднат 100 евра од џеб, некој смрден питач да ги собере и да го провоцира Гејтс ко побогат да е од него. 8 од последните 12 Ла Лиги ги зема Барса, 4 ЛШ во истиот период. Имате други клубови сиротињи да им се силите, за кај фанови на Барса ќе почекате малку некоја деценија да проживеете она што тие го проживеа со Барса.
Кога станува збор за лш реал е бил гејт а барса е питачот. Не знам што плачете толку.

Sent from my SM-G531F using Tapatalk
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Финалево беше обратно од претходното. Реално Атлетико беше поконкретен откако го примија голот, не со толку шанси како Реал во минатото финале кога бркаше негатива, всушност не ни имаа некои сериозни прилики ама сепак ја држеа топката. И испаднаа тотални лузери, по повредата на Карвахал и играњето со 10 играчи од Реал, лошата замена на Зидан им се укажа огромна прилика да поведат, не ја искористија.

На крај Облак им го дооформи лузерството.

Ова беше далеку послабо финале од претходното, едно и од послабите општо минативе години, али кој ги ебе, титулата е битна. :icon_mrgr:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Доаѓа у тема за ЛШ и ти збори за Барса која го попуши уште у Февруари и титулете у Примера. И на крај ти збори дека ја сум бил искомплексиран или не знам што.
Јака логика.
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Најјако е она кога навивач на Реал демек као провоцира навивач на Барса. Една од можните 6 титули ги освоивте минативе 2 сезони, останатите 5 (ПЕТ) од тие 6 ги зема Барса. Исто ко Бил Гејтс да оди по тротоар, да му паднат 100 евра од џеб, некој смрден питач да ги собере и да го провоцира Гејтс ко побогат да е од него. 8 од последните 12 Ла Лиги ги зема Барса, 4 ЛШ во истиот период. Имате други клубови сиротињи да им се силите, за кај фанови на Барса ќе почекате малку некоја деценија да проживеете она што тие го проживеа со Барса.
И на крај пак коа ќе освои Барса титула играчите на нивна прослава се замараат со провокации кон Реал. Каде во темава виде некој фан на Реал да ги спомне Барса? Дали на денешнава прослава имаше играч да напраи потег со кој ќе се испровоцира Барса на некој начин (барем ја до сеа не видов) ?
Факт е дека Барса последниве 10 години има повеќе освоено од Реал, али 2 титули во ЛШ во последни 3 години и те како не можете да го потцените како успех.
Знам дека на Пике му е најкриво, правеше calma calma пред време.
Реал освои ЛШ, во моментов јас и сите останати фанови а посебно играчите на Реал нема што да се замараме со Барселона, не може да не признаам дека Реал имаше лесна ждрепка али на крај ќе биде запишано дека Реал има освоено 11та титула и никаде нема да стои како освоиле.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.617
Поени од реакции
18.086
Чисто да се види што народ се Каталонците





Ова им се насловните на најтиражните спортски весници. За разлика од нив Марка и Ас, кога тие ја освојуваа ЛШ, ги прикажуваа прославите на Барселона со најпофални зборови и за екипата и за МСН, и како голем успех за шпанскиот фудбал. Тоа е индикатор колку комплекси влечат од не така дамнешно минато и колку се огорчени на Реал.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Кога веќе не издоминираа никого до овде, барем вчера да покажаа фудбал на една скала погоре.

И не ве сфаќам фановите на Реал, титулата е освоена, радувајте се никој не може да ви го одземе тоа. Не ми е јасно, зошто водите инает, ајде кажете ми каков белег остави Реал сезонава во ЛШ? По што треба неутралните гледачи да се сеќаваат на оваа сезона од шампионот?
Абе ние си се радуемо, ама не разбирам како тоа Реал “незаслужено“ освоил ЛШ? Никој не негира дека имавмо среќа, дека ги избегнавмо главните конкуренти за титула. Али јебеш му матер, среќата има огромна улога у вакви натпреваруења. Па дали еве Барса заслужи да освои со играта против Атлетико? Или Баерн, иако Баерн не изигра до толку лошо за да не заслужи пролаз. Или пак Атлетико покажа нешто страшно сезонава па они заслужиле титула? Реално гледано, сезонава никој не отскокна од другите, кој и да освоеше ќе можеше да се рече истото, “незаслужено“. Нели?
Како почна Реал, Бенитез, лоша атмосфера, смена на тренер на сред сезона, никој не ни очекуеше дека Реал може да ја освои ЛШ. Ни ние самите. И покрај све тоа, Реал успеа. Без разлика какви противници имал.
Реал вчера ја изигра една од подобрите утакмици против Атлетико у последните 10 меѓусебни дуели. Имаше Реал шанси, тоа што не беа сконцентрирани у финишот е друга работа. У второ играше колку што можеше, Атлетико почна да притиска ама освен голот не напрае ниту една посериозна шанса.
И сега, како тоа Атлетико заслужи титула а Реал не? Тоа не можем да го сфатим, а дека увек ќе има некој што сере за Реал, јасно ми е.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.139
Поени од реакции
28.895
Најјако е она кога навивач на Реал демек као провоцира навивач на Барса. Една од можните 6 титули ги освоивте минативе 2 сезони, останатите 5 (ПЕТ) од тие 6 ги зема Барса. Исто ко Бил Гејтс да оди по тротоар, да му паднат 100 евра од џеб, некој смрден питач да ги собере и да го провоцира Гејтс ко побогат да е од него. 8 од последните 12 Ла Лиги ги зема Барса, 4 ЛШ во истиот период. Имате други клубови сиротињи да им се силите, за кај фанови на Барса ќе почекате малку некоја деценија да проживеете она што тие го проживеа со Барса.
За Реал навивам од 97ма и он освои 5лш а Барса 4. Разликата е во периодот на освојување...сиротињо.
Вашата инфериорност се гледа во секое оспорување на успехот на Реал...па дури и на ваква тема каде во главна улога беа Реал и Атлетико вие ми спомнувате Барса абе факинг Милан има повеќе титули од вас бе паразити едни.
Иди таму "одјави се" и плачи во некое ќоше.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
За Реал навивам од 97ма и он освои 5лш а Барса 4. Разликата е во периодот на освојување...сиротињо.
Вашата инфериорност се гледа во секое оспорување на успехот на Реал...па дури и на ваква тема каде во главна улога беа Реал и Атлетико вие ми спомнувате Барса абе факинг Милан има повеќе титули од вас бе паразити едни.
Иди таму "одјави се" и плачи во некое ќоше.
Простено му е. Он мисли дека свите почнаа да гледаат фудбал и да навиваат за тимовите откако дојде Роналдињо у Барса. Предтоа не постоеше фудбалот, Барса го измисли.
 
Член од
5 декември 2014
Мислења
379
Поени од реакции
384
Најголем виновник мора да биде Симеоне, со тоа што не го внесе уште во прво Караско и што рачунаше на флегматичниот Торес до крај, а не го уфрли Кореа, на тој начин немаше ни да дојде до продолженија каде сите ги фати заморот. Како и Клоп во Европа лига така и Симеоне ја истакнаа својата неснаодливост во клучни момемнти...
капитените на двете екипи одиграа најдобар меч.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom