UEFA Champions League 2015/2016

Memento Mori

Yeah science, bitch!
Член од
24 август 2009
Мислења
1.132
Поени од реакции
1.562
Ај ќе му помине до нова година.
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
Тешко...тогаш светско клубско првенство ќе му ги разгори раните :D :D :D
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Заради онај сељакот Рамос ќе го замразам Реал упичку матер..кој му кур бе со онаква сељачка фризура ала кафе ресторан Дупка од Ивањевци, и со онакво понашање?..фати ќе се тепа со Хуанфран и Коке што се репрезентативни колеги..идиот.

Честитки титулата на Реал Мадрид,генерално беа подобар тим иако и Атлетико си имаше свои шанси...само штета за нив што му зедоа две титули од заби во рок од три години и тоа од најомразениот ривал..навистина жал ми падна за Симеоне и Атлетико ама од друга страна сите имаат по милиони на сметките па кој ги еби :D

Најдобар на теренот судијата Клатенбург..докторски ја отсуди
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Секако дека ќе навивам за било кој друг у финале во кое игра Реал. Нема зашто да се глумата нешто. Демек на фан на Манчестер / Ливерпул или Интер / Јуве ќе му биде помило да освои Лш нивниот традиционално најголем ривал или другиот тим ? Ќе му биде, ако се лажеме.

И, како што го изнесоа својот став повеќето неутрални на темава, за тоа дека Реал со голема среќа во ждребот стигна до тука и дека со играта не беше надмоќен и не воодушеви во скоро ниеден дуел, така и фан на Барса може да ко искаже своето мислење, кое што ете е слично на тие.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Не знам како ти си ги згрешил за Јувентус да навиваш. Си можел да одбереш некој како Карпи или Пијаченца за да докажеш што е правилен и вистински навивач.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Како и да е Шпанската доминација во Европскиот клубски фудбал продолжи..вакво нешто не беше видело досега ниту од Англичаните ниту од Италјанците иако искрено мене лично ми фали тој Италјански шмек со Милан и Интер во завршниците на ЛШ..ама тоа е само мое субјективно мислење бидејќи сум фан на Интер..Јувентус малце заживеа лани и добро се престави и изигра машки фудбал во финалето...

А кај Англичаните фали Манчестер Јунајтед..преголем клуб се за вакво нешто да му се случува од кога си замина стариот..па и онај Ван Гал ги доупропасти,се надевам дека со Мурињо ќе заличат повторно на клуб и гигант каде беше рамо до рамо со Реал Мадрид и Барселона и ќе го гледаме почесто во ЛШ завршниците во иднина..

Искрено како што тргнала работата Шпанските клубови уште долго ќе играат финалиња во завршниците на Европските натпреварувања и Реал/Барса повеќе пати ќе ги гледаме во финалињата и нивните фанови тука ќе се препукуваат секоја година за титулите и успесите :D
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Заради онај сељакот Рамос ќе го замразам Реал упичку матер..кој му кур бе со онаква сељачка фризура ала кафе ресторан Дупка од Ивањевци, и со онакво понашање?..фати ќе се тепа со Хуанфран и Коке што се репрезентативни колеги..идиот.

Честитки титулата на Реал Мадрид,генерално беа подобар тим иако и Атлетико си имаше свои шанси...само штета за нив што му зедоа две титули од заби во рок од три години и тоа од најомразениот ривал..навистина жал ми падна за Симеоне и Атлетико ама од друга страна сите имаат по милиони на сметките па кој ги еби :D

Најдобар на теренот судијата Клатенбург..докторски ја отсуди
Во утакмица нема репрезентативни колеги , брачеди , другари пак не во вакво финале .. Имавме еден капитен таков кој повеќе ги сакаше другарчињата од репрезентација отколку тие во клубот и заради него си ебаа мамицата сите се раскараа ете го сега брка муви во порто .
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Во утакмица нема репрезентативни колеги , брачеди , другари пак не во вакво финале .. Имавме еден капитен таков кој повеќе ги сакаше другарчињата од репрезентација отколку тие во клубот и заради него си ебаа мамицата сите се раскараа ете го сега брка муви во порто .
Абе не треба да му се лижиш фала богу,ама онака сељачки да се понашаш и да се караш/тепаш со кој ќе стигниш е навистина невкусно и идиотски,посебно од капитен на клуб за кој навиваат милиони насекаде во светот и тоа во финале во ЛШ..па и со фризурата:facepalm:..неможам да го смислам искрено..ми личи како градските неиживеани сељаци што пијат по цел ден кафе и работат обезбедување по ноќните бар клубови..

Не го оспорувам како играч ,ѕвер си е ..ама како личност ме иритира како појава
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Абе не треба да му се лижиш фала богу,ама онака сељачки да се понашаш и да се караш/тепаш со кој ќе стигниш е навистина невкусно и идиотски,посебно од капитен на клуб за кој навиваат милиони насекаде во светот и тоа во финале во ЛШ..па и со фризурата:facepalm:..неможам да го смислам искрено..ми личи како градските неиживеани сељаци што пијат по цел ден кафе и работат обезбедување по ноќните бар клубови..

Не го оспорувам како играч ,ѕвер си е ..ама како личност ме иритира како појава
Различни вкусови имаме ... ете мене ми е баш топ бидејќи знае да се постави капитенски како што кажав да ги заштити своите соиграчи а за после утакмица што сака нека прави . Прав капитен секогаш на прво место го става клубот и играчите на клубот , другото треба да се батали за време на утакмица.
 
R

red.devil

Гостин
Кој беше избран емвипи финалево? Би требало да е Рамос според мене, всушност и тој беше играчот што му ја донесе титулата на Реал. Не само ради голот, туку имаше и некои одлуки во текот на натпреварот (како стартот при крајот шо беше) што може да се каже влијаеа и на конечниот исход.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.553
Поени од реакции
52.343
Кој беше избран емвипи финалево? Би требало да е Рамос според мене, всушност и тој беше играчот што му ја донесе титулата на Реал. Не само ради голот, туку имаше и некои одлуки во текот на натпреварот (како стартот при крајот шо беше) што може да се каже влијаеа и на конечниот исход.
За да го купите? :icon_lol:
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.842
Поени од реакции
24.275
Кој беше избран емвипи финалево? Би требало да е Рамос според мене, всушност и тој беше играчот што му ја донесе титулата на Реал. Не само ради голот, туку имаше и некои одлуки во текот на натпреварот (како стартот при крајот шо беше) што може да се каже влијаеа и на конечниот исход.
FB_IMG_1464554536450.jpg
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.141
Поени од реакции
28.897
Заради онај сељакот Рамос ќе го замразам Реал упичку матер..кој му кур бе со онаква сељачка фризура ала кафе ресторан Дупка од Ивањевци, и со онакво понашање?..фати ќе се тепа со Хуанфран и Коке што се репрезентативни колеги..идиот.

Честитки титулата на Реал Мадрид,генерално беа подобар тим иако и Атлетико си имаше свои шанси...само штета за нив што му зедоа две титули од заби во рок од три години и тоа од најомразениот ривал..навистина жал ми падна за Симеоне и Атлетико ама од друга страна сите имаат по милиони на сметките па кој ги еби :D

Најдобар на теренот судијата Клатенбург..докторски ја отсуди
 

Kajgana Shop

На врв Bottom