Copa America Centenario 2016 - USA

  • Креатор на темата Џонтра Волта
  • Време на започнување

Кој ќе биде прогласен за најдобар играч на турнирот:


  • Вкупно гласачи
    43

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
1.835
Поени од реакции
5.953
Абе секогаш тој што удира од назад си го окркува, од искуство зборам.
Налетав и јас на еден таков деген каде што бевме на мала угорнина каде што овој пред мене закочи за да поминат пешаци, и јас фино си закочив, е овој за да тргне пак, му се врати колата малце назад, а ја веќе стартував и го чукнав малку, што се вика само го допрев.. Штета никаква, браникот малку оштетен, ама жена му почна да се витка внатре како да ја отепале. Па ајде кавги, полицајци, записници...
Long story short: На крај си попив казна. Морав да му плаќам оштетување да му ебам педерот смрден. :mad:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Ајдее муабет за сообраќај. Ви се спие изхледа :D

Стелт не јади гомна за тетовци све ти јебем :D У Тетово има правила, да нема правила :D

Sent from my B1-730HD using Tapatalk
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
За мене никогаш не бил нит ќе биди, една сезона блистава во 4 години не е никаков доказ за мене лично дека е играшите, тие зицерите од секад ги љуфкал и ќе ги љуфка, класа шпиц не си дозволва такви работи. Ова е мое мислење е сега за кој како.

Истото можам иза Погба да го велам од 178 утакмици 8 имал лоши и наеднаш е преценет :D
Како бе една блистава, 1 лоша има само, а и таа не беше којзнае колку лоша со оглед на тоа што пак закачи некои 15 гола. Ова зборам за последната сезона со Бенитез.

Остај го Погба на страна, да не биде истото ко за Видал од кога си отиде, пијаница, ваков таков, слаб, мртов, пцуење на сите страни.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.110
Поени од реакции
16.354
Абе секогаш тој што удира од назад си го окркува, од искуство зборам.
Налетав и јас на еден таков деген каде што бевме на мала угорнина каде што овој пред мене закочи за да поминат пешаци, и јас фино си закочив, е овој за да тргне пак, му се врати колата малце назад, а ја веќе стартував и го чукнав малку, што се вика само го допрев.. Штета никаква, браникот малку оштетен, ама жена му почна да се витка внатре како да ја отепале. Па ајде кавги, полицајци, записници...
Long story short: На крај си попив казна. Морав да му плаќам оштетување да му ебам педерот смрден. :mad:
Oва од искуство негде фаќа 60.000 ако извади за потрес на мозок и тие глупости плус судски трошкови. Идиоти, не е секој за кола на крај краева за кој кур учеле тргање под рачна, ма да балансирање кумплуг - гас е најдоброто нешто али ај :D

Ајдее муабет за сообраќај. Ви се спие изхледа :D

Стелт не јади гомна за тетовци све ти јебем :D У Тетово има правила, да нема правила :D

Sent from my B1-730HD using Tapatalk
Ни спие ииии?! -.-
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Ако има траги од кочење тој од напред е крив, дете му ебам. :D
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.110
Поени од реакции
16.354
Како бе една блистава, 1 лоша има само, а и таа не беше којзнае колку лоша со оглед на тоа што пак закачи некои 15 гола. Ова зборам за последната сезона со Бенитез.

Остај го Погба на страна, да не биде истото ко за Видал од кога си отиде, пијаница, ваков таков, слаб, мртов, пцуење на сите страни.
Јас го испцујв Видал за коментарите без почит и лајната шо ги изеде никад не реков дека е лош играч или дека не е класа и да пијаница е па шо и јас пијам па не сум лош чоек :D

Не ме заебавај бе играч платен 40+ милиони беше засенет од Тевез до оваа сезона секоај ебана сезона, Тевез кој да потсетам лани ги одседа последните 2-3 месеци на клупа во првенството поради ЛШ. Едноставно за мене не е елита напаѓач, не е од класата на Ибра, Агуеро и остали нема ни да биди.[DOUBLEPOST=1466992441][/DOUBLEPOST]
Ако има траги од кочење тој од напред е крив, дете му ебам. :D
Пази сега и да нема штопој тој пред тебе а го удриш пак и ти ќе го јадиш - недржење растојание -.-
 

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
1.835
Поени од реакции
5.953
Oва од искуство негде фаќа 60.000 ако извади за потрес на мозок и тие глупости плус судски трошкови. Идиоти, не е секој за кола на крај краева за кој кур учеле тргање под рачна, ма да балансирање кумплуг - гас е најдоброто нешто али ај :D
Знам. Ако тргнеш по судови, ѓавол и пол ќе те фати.
Ја и не поминав толку лошо, ако може така да се каже. Направивме како "договор" по разговор со полицаецот, да го обештетам со 3000 и еден ручек у кафана(и жена му, и полицајците :LOL:).
А попив и условна казна, во рок од 6 месеци ако направам повторно сообраќаен прекршок да ми ја одземат возачката. :unsure:
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Јас го испцујв Видал за коментарите без почит и лајната шо ги изеде никад не реков дека е лош играч или дека не е класа и да пијаница е па шо и јас пијам па не сум лош чоек :D

Не ме заебавај бе играч платен 40+ милиони беше засенет од Тевез до оваа сезона секоај ебана сезона, Тевез кој да потсетам лани ги одседа последните 2-3 месеци на клупа во првенството поради ЛШ. Едноставно за мене не е елита напаѓач, не е од класата на Ибра, Агуеро и остали нема ни да биди.[DOUBLEPOST=1466992441][/DOUBLEPOST]
Пази сега и да нема штопој тој пред тебе а го удриш пак и ти ќе го јадиш - недржење растојание -.-
Игуаин никад не бил засенет од Тевез. Карлитос не ни играше за репрезентација у задње време додека не изигра јака сезона у Јуве.
Праиш муабет божем Макси Лопез му фатил место.
Ај жити се кажи со што не ги оправдал 40те милиони платени за него у денешно време кога Стерлинг вреди 70 и Погба на пример 150.
100 гола дае за Наполи.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.636
Поени од реакции
14.436
Меси со брада е како оној од фан клуб Интер што го ладевте за брковите..... @Џонтра Волта кој беше тоа бе?
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Како можеше 0-0 да заврши бе...Ка ќе ни дојде Џони утре со муабетот дека играа тврд фудбал Чиле и Аргентина, матер ќе ни ебе.

Sent from my B1-730HD using Tapatalk
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.110
Поени од реакции
16.354
Игуаин никад не бил засенет од Тевез. Карлитос не ни играше за репрезентација у задње време додека не изигра јака сезона у Јуве.
Праиш муабет божем Макси Лопез му фатил место.
Ај жити се кажи со што не ги оправдал 40те милиони платени за него у денешно време кога Стерлинг вреди 70 и Погба на пример 150.
100 гола дае за Наполи.
Зборам за клупски фудбал кога спомнав сезони. 2013 беше во друштво на Паласио и Берарди, втората ако не се лажам со Менез се бркаја. Не го прам Макси Лопез не сум до толку ненормален добар играч е квалитетен али не е класа за мене реков и нема ни да биди не знам зошто тие толку тешко да сватиш дека зборам за мое мислење.

Зошто не ги оправдал? Ја кошташе Аргентина светско првенство, го кошташе Наполи (мислам финале беше) финале во Лига Европа со зицерите промашени до ланската сезона редовно си љуфкаше по 2-3 зивери на наптревар, во клучниот дел од оваа сезона попи црвен картон кога најпоќе му требаше на тимот и се истепа со полеа противнички тим и судија. Ова за мене не е играч кој вреди 40+ милиони евра и предвнодник на тим, не зборам за денешен пазар како овие последни 2 лета зборам за сезоната кога го купија 40+ милиони пошто тогаш уште беа пари реално да праиме муабет.

Инзаги тон голој даде ај речи дека е на ниво на Роналдо дебелиот?
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.928
Поени од реакции
84.356
Ако нема пенали џабе седевме до 5 саат... :/[DOUBLEPOST=1466993364][/DOUBLEPOST]
Иначе го гледавте новиот спот на Кање?

Sent from my B1-730HD using Tapatalk
Да бе. Јака работа, собрал 15 познати американци во спот за песна Famous. Ај да го видам во Македонија нека го направи ова...кај ќе најде 15 познати македонци?!?
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.110
Поени од реакции
16.354
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Ајмо издржте до пенали... немој случајно некој гол да учукал...
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Ја мислим дека КаЊе ја вара Ким со Ријана, ама не сум сигурен. Еднаш ги видов, ама ништо чудно да сум се препознал, може да беше и Џеј Зи.

Sent from my B1-730HD using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom