Copa America Centenario 2016 - USA

  • Креатор на темата Џонтра Волта
  • Време на започнување

Кој ќе биде прогласен за најдобар играч на турнирот:


  • Вкупно гласачи
    43

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.559
bej be ova parodija e sudijava se izgubi, izgubi celosna kontrola vrz utakmicava neznae vise sto sudi.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Ако е овој нормален ќе го исечем куров. Ни у маало не би му дал да суди!

Sent from my B1-730HD using Tapatalk
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Јужноамеричкиов Колина изгуби контрола максимално, плус накрвени овие циганиве ќе летаат зглобови и картони.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Официјално се изгуби судијава, паметот му го извадија Чилеанциве.
Многу глупа работа е ова компензирање, прво со жутиот на Меси и сеа со црвениов картон на Рохо.

Значи тоа на Дијаз е фаул, застана пред Меси без разлика што беше свртен со грб, што кур застанува, чист жут картон меѓутоа мислам дека престрого беше за црвен, можеше да олабави малце за да не си створи проблеми какви што му искочија сеа.

Резил од црвен картон за Рохо, ова ни жут не е ако добро видов, немаше ни некој сериозен контакт.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.320
А баталете ова што судењево и во англиски чемпионшип би бил срање...........ова е судење во ФИНАЛЕ на КОНТИНЕНТАЛНО натпреварување.....па ова на СП или ЕП да се случеше судијава немаше да суди 20 години...па и на Афрички куп да се случеше ова ќе имаше тешко бунење.

Ауу судијава само од кај го нашле....а ја мислев тоа што само 2-3ца се професионални судии на ЕП е тапа..

И после овој истиов ќе го глеаш за 2 години на СП како "Најдоброто од Јужна Америка" бидејќи мора судија од секоја дебилна нација за да се радуваат отепаниве држави ко нашиве дека имаат преставник..[DOUBLEPOST=1466988954][/DOUBLEPOST]Добро бе Џонтра како може да мислиш дека стоење од страв на залетан противник е за црвен а влез со две нозе не е ?

Мислам добро, и ја мислам дека ова не беше за црвен пошто не го ни допре противникот, ама барем можам да сфатам што си мислел судијата. Ете не видел мислел дека го поткачил, потпаднал под притисок..има логика...ама ова за Чиле комплетно ми нема логика кога чилеаенцов немаше намера..
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.320
Heber Lopes has shown 14 red cards in the last 27 games he's officiated in, including two already in the Copa America final tonight.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.316
Која утакмица :pos::pos:
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Ја даваат ли некаде на ТВ или на стрим пратите?
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Овој е луд, скроз на скроз... немаше да покаже, ама 5 Цигани му рипнаа и веднаш се стрча кон Рохо..... бати будалата.... Чиле дефинитивно нај Циганска нација, на секоја одлука јадат лајна, тренерот се живо и диво околу него тера у пизду матер, дури и кога одлуките се у нивна корист он пак пцуе по судијата...
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.970
Поени од реакции
35.613
Тешки гнаси се овие од Чиле, досега немам гледано вакво влијание играчи да имаат врз судија. А овој па кутриот сигурно дома од жена му ќотек јаде , таков исплашеник немам гледано.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Добро бе Џонтра како може да мислиш дека стоење од страв на залетан противник е за црвен а влез со две нозе не е ?

Мислам добро, и ја мислам дека ова не беше за црвен пошто не го ни допре противникот, ама барем можам да сфатам што си мислел судијата. Ете не видел мислел дека го поткачил, потпаднал под притисок..има логика...ама ова за Чиле комплетно ми нема логика кога чилеаенцов немаше намера..
Ај сеа и ова ли има у фудбал, СТОЕЊЕ ОД СТРАВ.
Судија не ме казнувај се исплашив и затоа нагло застанав за Меси да не може да прошиба покрај мене и да ми се забие у грб.
Фаул е, значи му застана, што кур има да застанува.

Па ова ти е исто и у сообраќај, тебе некој нагло коа ќе ти закочи и ако му се забиеш од позади, не си ти крив, тој е крив, кај кур на мајка му кочи нагло. :D
 

Have an ice day

Get Free
Член од
26 јануари 2014
Мислења
544
Поени од реакции
1.021
Игуаин, која катастрофа е човеков ни самиот не е свесен, измислен е за промашување зицери.
Ди Мариа не е за во состав со Меси оти премногу топки губи.
Шо е со Меси, трето финале по ред ќе губи... тоа е кога игра со зелки шо зицери промашуваат.
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.107
Поени од реакции
9.706
Каков судија :pos::pos::pos::pos::lolzz::lolzz: Каква фаца е и како ги брка кога ќе му дојдат :lolzz: Само ја наведнува главата и ќе одмавни со раката - заминувај!! Картоните како прописно ги дели, не само да ја крени раката него школски и технички дотерано им ги покажува и им ги врачува на играчите ахаххахахахахаа А за црвениот на Рохо го крева картонот горе се турка низ гужвата со крената рака и оди по Рохо :lolzz::lolzz: Сакам почесто да го гледам овој судија :ROFLMAO:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom