Copa America Centenario 2016 - USA

  • Креатор на темата Џонтра Волта
  • Време на започнување

Кој ќе биде прогласен за најдобар играч на турнирот:


  • Вкупно гласачи
    43
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Ќе им го земе здравјето Чиле вечерва, исто како лани. @Џонтра Волта дотерај ја анкетава дур имаш време секако немат да ја земит пекаров :D
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Не суди бе по тој натпревар, општо земено Колумбија добро играше, е сеа таа утакмица со Чиле ја заебаа не дека се слаби
Не знам, мене Колумбија ми беше најголемо разочаруење на првенствово. Не го зборим ова само заради утакмицата против Чиле.
Не ме импресионирале до тој степен како што си ме сватил, јас во постот ќе видиш дека имав друга поента околу мечот, не ги подценив Чиле, ништо лошо не кажав, сакав да потенцирам колку е лоша организацијата на Јенките, факт е дека многу се одрази на второто полувреме по 3 часовен прекин, е сега што би било кад би било.... да оставиме, безпотребно е. Чиле и Аргентина најмногу покажаа точно, позаслужено финале неможеше да има... но Колумбијците играа доста добро, и по водството од 2-0 на Чиле им удрија офанзива, не се предаваа.. и со црвен картон попиен на сам почеток на второ сеуште креираа шанси на невозможен терен... и сепак мислам дека ако се доиграше под нормални услови Колумбија имаше добри шанси да се врати во натпреварот.
Абе океј и ја појќе на шала го пишав тоа 5-0. Ама како што кажав, според мене Чиле дигна ручна, иначе убеден сум дека можеа комотно уште 1/2 гола да има дадат до крај, посебно што Колумбија се отвори ептен.
Е сеа ти ми викаш не сум гледал ниедна утакмица, затоа те прашав што па толку покажале Колумбија за да речеш дека нема врска тоа што ја не сум задоволен од тоа што го видов од нив на Копа.
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.730
Поени од реакции
11.565
Игуаин и зицерите во финале. :ROFLMAO:
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
Греота Медел, ќе се утепаше за да спаси гол од некој што ова му е секојдневие.....
Пак да не почна?
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.320
Слапо потплатени судииве а? :D
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Значи не ги можем овие "фаули". Улетан у него, овој седи у место и фаул. Па и црвен му дава. Кој кретен од судија не можем да веруем!
Значи не знам у вакви ситуацие што треба да напрае одбранбениот играч?! Да исчезне?!
Ја усра утакмицава, дебил ебан!

Sent from my B1-730HD using Tapatalk
 
Член од
3 јануари 2015
Мислења
109
Поени од реакции
175
Значи не ги можем овие "фаули". Улетан у него, овој седи у место и фаул. Па и црвен му дава. Кој кретен од судија не можем да веруем!
Значи не знам у вакви ситуацие што треба да напрае одбранбениот играч?! Да исчезне?!
Ја усра утакмицава, дебил ебан!

Sent from my B1-730HD using Tapatalk
Mi glumi Colina nesto znaes maes,da mu ebam keljavoto :D
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
А што кур мора последниот играч да се врти со грб и да застанува. Многу наивно и идиотски, чисто подместување, професионален фаул, последен играч у одбрана, жут картон чист ко суза.
Сепак не беше толку страшно за втор жолт односно црвен картон, наместо си беше одлуката, не е оштетен Чиле, можеби можеше да биде поштеден у ситуацијава ама секако до полувреме ќе јадеше црвен Дијаз, многу очигледно праеше фаули а и Меси мозокот му го пиеше.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.320
:ROFLMAO: Кои циркузи е утакмицава..треба ФИФА да доведе правило за замени на судии....дајте ново дете овој се изгуби..
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
А што кур мора последниот играч да се врти со грб и да застанува. Многу наивно и идиотски, чисто подместување, професионален фаул, последен играч у одбрана, жут картон чист ко суза.
Сепак не беше толку страшно за втор жолт односно црвен картон, наместо си беше одлуката, не е оштетен Чиле, можеби можеше да биде поштеден у ситуацијава ама секако до полувреме ќе јадеше црвен Дијаз, многу очигледно праеше фаули а и Меси мозокот му го пиеше.
Џонтра, не играј кур.
Значи не ги разбирам ваквите "фаули". Дијаз воопшто не се движеше лево-десно. Меси улетан у негов правец, се удира ко у стуб и овој суди фаул. Па уште втор жут. А да не свртеше грб, имаше уште да им ги собираа зубите од терен и на едниот и на другиот.
Значи едно е поставуење, друго е кога напаѓачот (у случајов Меси) е улетан ко да му се вржани очите и се забива у одбранбениот.

Судијава е тежок бот, невиден. Еве црвен и за Рохо.

Sent from my B1-730HD using Tapatalk
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.320
и само што го пишав ова..... :ROFLMAO: :ROFLMAO:

Судијава да не е ко исланѓаниве? Преку ден забар, попладне работи во мекдоналдс а навечер судија..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom