Bundesliga 2014/15

Кој ќе биде шампион во Бундеслигата?


  • Вкупно гласачи
    152
Статус
Затворена за нови мислења.

Jaqen H'ghar

Faceless man
Член од
25 март 2009
Мислења
1.077
Поени од реакции
1.271
Ах кој кретен бев ќе ја врзувам Лајпциг со други натпревари. Другарот со мене ми вели дек Лајпциг ќе тепа во Минхен , очигледно многу народ незнае кратенката РБ пред Лајпциг шо значи :D
Додека не почнат да малат коефициенти на РБ Лајпциг не е лошо да се игра.
Можно е и офтопик да е , ама и така освен ние од фан клуб Баерн и Игорче никој не отвара тема. Освен кога Баерн ќе изгуби.
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.474
Поени од реакции
4.630
Со кој памет има 26 гласови за Дортмунт да ја освои Бундес ... Гласав за Баерн оти реално ниту една екипа не им е ни блиску до квалитети на играчки кадар...Башка го имаат најдобриот стратег во последната декада..
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.761
Поени од реакции
20.473
Со кој памет има 26 гласови за Дортмунт да ја освои Бундес ... Гласав за Баерн оти реално ниту една екипа не им е ни блиску до квалитети на играчки кадар...Башка го имаат најдобриот стратег во последната декада..
Немаме право на сопствено мислење?
 
Член од
14 март 2013
Мислења
2.875
Поени од реакции
8.678
Со кој памет има 26 гласови за Дортмунт да ја освои Бундес ... Гласав за Баерн оти реално ниту една екипа не им е ни блиску до квалитети на играчки кадар...Башка го имаат најдобриот стратег во последната декада..
Има 7 гласови за некоја друга екипа.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.967
Поени од реакции
25.281
Borussia Dortmund: Langerak - Piszczek, Sokratis, Ginter, Schmelzer - Kirch, Kehl - Hofmann, H. Mkhitaryan, Aubameyang - Immobile

FC Bayern München: Neuer - Boateng, Martínez, Bernat - Hojbjerg, Rode, Gaudino, Alaba - Shaqiri, Müller - Lewandowski

во живо на Еуроспорт 2
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Коментаторов драми. :pos:


Пушти го Бадштубер педеру!!!
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
Многу веројатно дека Мартинез ги повреди лигаментите :(

Баерн е очаен, шанса не направи 35 мин.
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.229
Поени од реакции
6.710
Ги растурија Баерн сеа за сеа...Штета за Мартинез,не внимаваше и сам се повреди.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Кој му е филмот со срединава, тој малиот на Мехмет Шол што личи ниеден дуел не освои, го претрчуваат као мало дете.
Нападот 0, само Ноер, Алаба и БоатенК на ниво.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.416
Поени од реакции
42.673
Баерн е многу слаб, додуша и далеку е ова од првиот тим на баварците, ама контрите на Дормтунд владеат веќе не знам која сезона по ред.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom