Bundesliga 2014/15

Кој ќе биде шампион во Бундеслигата?


  • Вкупно гласачи
    152
Статус
Затворена за нови мислења.

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.198
Поени од реакции
21.348
Mainz koja bruka se, odpadnaa :tapp:

Inace golemite timovi mislam dobia na kvalitet no malite ili srednite da recam se cista katastrofa. Dobro e sto na povidok se timovi koj ke se etabliraat gore, Bayern, Dortmund, Schalke (iako ovdeke bide interesno), Leverkuzen, Wolfsburg, Gladbach. Drugite ke si se macat.

Bayern pak ke bide sampion no mozebi ne so tolku prednost, ocekuvam Dortmund da ne gubi poveke tolku lesno bodovi so malite timovi, ima jak tim i dobra klupa, edino zamena za Lewa ke vidime koj ke bide. Ocekuvam Immobile i Lewa da se trkaat za prv strelec.

Prvo brkajne na trener ke ima ili vo Schalke ili vo Hamburg.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.695
Не ја гледав утакмицата, али секако сељачки потег е онака да одбиеш да се поздравиш. Без разлика на тоа колку и да биле криви тие од другата екипа сепак тренер си со титули во ЛШ и со еден куп други титули, барем рака да пружеше, како што рече Џонтра.
 
Член од
22 август 2009
Мислења
2.387
Поени од реакции
1.036
Mainz koja bruka se, odpadnaa :tapp:

.
Се посра Маинц втор пат по ред испаѓа одма и прехлани испадна од романска екипа во истово коло се надевам веќе никад нема да завршат на место кое води во европа.

Леверкузен ќе игра со Копенхаген во квалификации за ЛШ(лесно можеше да игра против Бешикташ или Билбао)
 
C

Castiel

Гостин
Ko дома да ви е Пеп го браните....нема оправдување за играта на МЛС ѕвездите исто како што и нема Оправдување на реакцијата на Пеп....Можеше да покаже дека е класа ама избра да е сељак...
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.628
Поени од реакции
14.404
Ај од каде сте плукачи, па и сте неупатени + не сте ја гледале утакмицата. Ќе изгледате некое клипче од 20 секунди на Јутуб или од 15 секунди на Vine и тоа е тоа. Ниту знаете кој играл, колку играл, зашто играл, ништо.

Што ако Швајни пропуштеше цела полу-сезона или дури сезона заради тој старт?

Пеп уште пред стартот над Шакири му кажа на тој клошарот од тренер да си ги смири играчите, а овој седеше како муле и како посран, ни А не им кажа на неговите играчи. По стартот на Шакири му свика пак, а овој пак не мрдна од клупата. После стартот над Швајни му прекипе.
Е затоа Пеп нејќеше да се поздрави, информирајте се малку пред да ги покажувате комплексите и како тоа сме биле секташи. Бог да чува...
 
Последно уредено:
C

Castiel

Гостин
Ај од каде сте плукачи, па и сте неупатени + не сте ја гледале утакмицата. Ќе изгледате некое клипче од 20 секунди на Јутуб или од 15 секунди на Vine и тоа е тоа. Ниту знаете кој играл, колку играл, зашто играл, ништо.

Пеп уште пред стартот над Шакири му кажа на тој клошарот од тренер да си ги смири играчите, а овој седеше како муле и како посран, ни А не им кажа на неговите играчи. По стартот на Шакири му свика пак, а овој пак не мрдна од клупата. После стартот над Швајни му прекипе.
Е затоа Пеп нејќеше да се поздрави, информирајте се малку пред да ги покажувате комплексите и како тоа сме биле секташи. Бог да чува...
Не само вие се ја гледале утакмимцата и сте биле таму на лице место па знаете кој што му рекол на кого... стварно бог да чува...
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.628
Поени од реакции
14.404
Епа изгледај ја уште еднаш пошто очигледно се гледа кога реагира и зошто, нема потреба да се биде на лице место кога се снима со 153859 камери.

На крајот АКО СИ ГЛЕДАЛ ќе си видел дека и Штарке + цел тренерски штаб нејќеше да се поздрави. Ама лесно е Пеп да се плука пошто Пеп наби комплекси на многу екипи.
 
C

Castiel

Гостин
а ти значи читаш од усни што збори..фала што ми кажа... Секако дека цел стучен штаб нема да се поздрави кога менаџерот не го прави тоа туку на арогантен начин им дава знак со рака да НЕ СЕ НИ ДОБЛИЖУВААТ....

Како што реков не е за оправдување играта на МЛС ама многу е полесно да читаш само тоа што сакаш....Но исто така неможе ни потегот на ПЕП да го оправдаш...нема што да им се лути на нив...на некој ако треба да се лути тоа се судиите што дозволија таква игра....Видоа дека им допуштија и дека единствено така можат да победат...

И не значи дека нешто лошо ако се каже за Пеп е од комплекси...незнам ни како дојде до тој заклучок ама ај...
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.628
Поени од реакции
14.404
а ти значи читаш од усни што збори..фала што ми кажа
:pos::pos::pos:

А тоа што се ДЕРЕ и гестикулира мора ли да чита од усни? :facepalm:

Инаку им се опна и на судиите највеќе, ама кое фајде и од жолт и од црвен во пријателска објасни ми??? Што е подобро - тренерот да им каже да се смират малку или отпосле судијата да им дава картони на fucking пријателска! И 5 црвени се џабе ако Швајни паузираше бааги.
Бараш судијата да делел картони на пријателска :facepalm:
 
C

Castiel

Гостин
:pos::pos::pos:

А тоа што се ДЕРЕ и гестикулира мора ли да чита од усни? :facepalm:

Инаку им се опна и на судиите највеќе, ама кое фајде и од жолт и од црвен во пријателска објасни ми??? Што е подобро - тренерот да им каже да се смират малку или отпосле судијата да им дава картони на fucking пријателска! И 5 црвени се џабе ако Швајни паузираше бааги.
Бараш судијата да делел картони на пријателска :facepalm:
Зашто да не се дава црвен картон и на пријателска објасни ми? има луѓе што се компетитивни и не на секој натпревар даваат 100% без разлика дали е куп, лига или пријателска...
Тренерот сака да има победа врз Баерн М., не играат секој ден... во резиме многу ќе му значи без разлика што е пријателска...И да судијата доколку дозволи од старт да се игра грубо ќе се игра цел натпревар...Не е ни ова оправдување...но ако ти можеш на тој начин да го оправдаш пеп ондак и ја можам на ваков начин да ги оправдам и нив...само што ти не читаш што пишуваш све и се понашаш ко Пеп да го чуваш дома и не дај боже некој лошо да каже...
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.695
Значи и со сатар да ги мавале играчите на Баерн потегот на Пеп е сељачки, исто како што брцањето у уво на помошникот тренер на Барселона е сељачки потег на Мурињо. Не знам што е толку тешко да се признае, демек ај им правеле груби стартови па затоа нејќел да се поздрави. Абе ај, жими таквото.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Значи и со сатар да ги мавале играчите на Баерн потегот на Пеп е сељачки, исто како што брцањето у уво на помошникот тренер на Барселона е сељачки потег на Мурињо. Не знам што е толку тешко да се признае, демек ај им правеле груби стартови па затоа нејќел да се поздрави. Абе ај, жими таквото.
Венгер не се поздрави со Пеп во ЛШ,и тоа фер меч без инциденти.
На ваков ревијален натпревар да одат играчите така жустро без никаква потреба а + два од три ужасни стартови дојдоа во 89 и 90 и некоја минута.
Водеа со 2-1 и масакрираа.Фкин јенкис.

Одма после стартот над Шаќири Пеп реагираше бурно и имаше расправија со нивниот тренер а тој во стил не му е ништо..Тука Пеп се исфрустира доста.

Многу е подобро кога уште од старт му кажуваш дека немаш намера да се поздравиш,а не цинично.Боље спречити,него лечити.

Иако после пред соблекувалните имале долга дискусија и се поздравиле итн итн..

Јас не знам зашто прифатиле да играат на вештачка трева,каде уште поголеми се шансите да се повредат.

А и Пеп не е цвеќе за мирисање,знае да изненади.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Значи и со сатар да ги мавале играчите на Баерн потегот на Пеп е сељачки, исто како што брцањето у уво на помошникот тренер на Барселона е сељачки потег на Мурињо. Не знам што е толку тешко да се признае, демек ај им правеле груби стартови па затоа нејќел да се поздрави. Абе ај, жими таквото.
dzabe im kazuvas brat, za niv bog ke bidat trenerot i igracite na Baern dokolku i ubijat covek ...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom