Android корисници (проблеми, прашања, совети)

Член од
8 јуни 2010
Мислења
79
Поени од реакции
12
Помош другари:

Имам Алкател Идол 1 купен од Т-мобиле во декември 2013.

При првото вклучување најде апдејт на андроидот и успешно го инсталирав, сега проблемот настана неодамна, откако ми се појави нов апдејт на Андроидот. Стискам да, за инсталација и ми вели дека немам доволно место.
Фајлот е 87.8МБ голем, а на телефонот имам слободно 2,27 ГБ и на картичката 1,6ГБ.

Нема никаква логика за тоа што вели дека нема доволно место. Барам по нет, и никако решение да најдам. Помогнете ве молам!
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Кога ќе пробам да слимнам нешто од плејстор ми дава
error downloading, there is insufficient space on the device.
Го исчисив со App Cache Cleaner aли пак исто.
И која верзија на Фејсбук Месанџер е најдобра ?
Зависи каков тел имаш можда толку е капацитетот.

Иначе,како мислиш која верзија? Спушти ја официјалната и готово.
 

violet

<3 SwEeT DaRkNeS <3
Член од
17 јуни 2008
Мислења
99
Поени од реакции
7
Од денес во ВИП е намален, и тоа многу, LG F60. Некое review критика за телефонов, со оваа цена е ептен достапен само не ми е јасно да не има некој негативни критики или проблеми?
 

Fiend

смут џезер
Член од
29 март 2012
Мислења
947
Поени од реакции
1.074
Htc one mini 2, работеше супер и уште работи, лета, ама некогаш ми користи и над 75 проценти од рамот и ми лагира на моменти, еве веќе една недела. Чаре нешто?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.982
Поени од реакции
14.771
Htc one mini 2, работеше супер и уште работи, лета, ама некогаш ми користи и над 75 проценти од рамот и ми лагира на моменти, еве веќе една недела. Чаре нешто?
не сум некој експерт,но некои кажуваат дека одвреме на време мора на мобилниот да му се прави хард ресет за да се чисти темелно
 
Член од
12 септември 2009
Мислења
411
Поени од реакции
8
Ми треба помош... Се обидувам да го вклучам табот но екранот е црн. Слушам звук дека се вклучи, но екранот е црн. Помош ве молам, што може да е?
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.290
Поени од реакции
4.695
nexus 7(2013) pri vlez vo recovery mode mi javuva no command.
sakam samo da mu napravam wipe memory and factory reset
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Kako be da smenam marketot da ne mi e vo makedonija, vleguvam vo news i mi vaga alsat tv?

Help
 

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
nexus 7(2013) pri vlez vo recovery mode mi javuva no command.
sakam samo da mu napravam wipe memory and factory reset
Гледај од 4 минута и 10 секунда.
На кратко, кога си во recovery и ти вели no command задржи го power копчето и после тоа стисни на volume up копчето и пушти ги двете. И ќе ти се појави менито. Можеби ќе треба повеќе пати да пробаш бидејќи е прецизно и не бива секогаш од прва

http://youtu.be/VV1ffMCXRg4
 
Последно уредено:

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
Kako be da smenam marketot da ne mi e vo makedonija, vleguvam vo news i mi vaga alsat tv?

Help
Биди среќен што ти дава алсат, на мене ми дава сител XD
Не можеш да го смениш гледа по ип адреса, освен ако не сакаш со vpn
 

ruller

Expert
Член од
5 септември 2011
Мислења
493
Поени од реакции
317
Ве молам за предлози и сугестии кој телефон да го одберам од следниве:

-HTC Eplorer
-HTC Desire 310
-LG Optimus L5 II
-LG L65
-Samsung B5330
-Samsung S7390 Galaxy Trend Lite
-Samsung S7580 Galaxy Trend Plus
-Samsung S6810 Galaxy Fame
-Samsung G3100N Galaxy Ace Style
-Samsung Galaxy Core Plus
-Sony Xperia E1
-ZTE Blade L2

Едино што би потенцирал е да има добра батерија (повеќе од 1 ден), да има добра внатрешна меморија и да не ми блокира.

Едит:
-ZTE Blade L2
-Samsung Galaxy Core Plus
-Sony Xperia E1
-HTC Desire 310

Еден од овие дефинитвно ама КОЈ?
 
Последно уредено:

Red Man

we do what we want!
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.057
Поени од реакции
1.947
Здраво дечки, заинтересиран сум да земам Нексус 5, па дали некој има информации каде можам да го најдам по најниска цена во земјава и нормално да биде нов и со гаранција. На нет најдов една продавница во Чаир http://ledikom.mk/mobilen.php?id=314&cid=2, го продаваат за 300е. Дали некаде можам да најдам поефтин, а ако не дали е добар продавачот од линкот. Дали некој купувал од таму или знае нешто повеќе за продавницата? За Нексус 6, не ми се допаѓа големината и тоа што е Моторола.
 

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
Здраво дечки, заинтересиран сум да земам Нексус 5, па дали некој има информации каде можам да го најдам по најниска цена во земјава и нормално да биде нов и со гаранција. На нет најдов една продавница во Чаир http://ledikom.mk/mobilen.php?id=314&cid=2, го продаваат за 300е. Дали некаде можам да најдам поефтин, а ако не дали е добар продавачот од линкот. Дали некој купувал од таму или знае нешто повеќе за продавницата? За Нексус 6, не ми се допаѓа големината и тоа што е Моторола.
Поефтино не можеш да го најдеш, толку му е цената околу 300Е секаде, некаде дури и повеќе.
Инаку јас имам купувано телефони од ледиком, ок е.
Нексус 6 е топ телефон ако не ти смета големината, тоа што е Моторола нема врска, имаат одлични телефони Моторола.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Ме интересира дали на Таблет можи да се инсталира и користи Viber? Прашувам заради комуникација, башка онаа од скајпот. Таблетов би бил наједноставен бидејќи ќе се купува строго само ради комуникација и ништо друго.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom