Android корисници (проблеми, прашања, совети)

Martinmkd

Roadie
Член од
20 мај 2009
Мислења
296
Поени од реакции
412
На 3G поспоро се троши батерија ама шо ќе ми 3G, со таква "брзина" ко на Dial up се осеќам.

Зашо на Галакси таб 3.0 на Снапчат GO keyboard тиа анимациите(смајлињата) не ми работат само празни места остават?
Симни SwiftKey + Emoji тастатура, има малку подесување во сетинзи ама ќе се снајдеш.
 
Член од
20 јули 2010
Мислења
909
Поени од реакции
2.228
Да не знае некој зашто кога ќе пратам follow request на Инстаграм kaj заштитени профили, не го прифаќа, после 5 секунди се враќа пак на follow?
И кај мене исто, ито на сите профили, без разлика заштитен или не. Читав нешто демек инстаграм те блокирал ако напрајш голема бројка follow во денот. Незнам колку е точно.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
И кај мене исто, ито на сите профили, без разлика заштитен или не. Читав нешто демек инстаграм те блокирал ако напрајш голема бројка follow во денот. Незнам колку е точно.
ма нема веза, месец дена ко нишо е така, дали три профила неделно заследувам. Багови еден куп, пишав на хелп центарот ќе видиме дали ќе средат.
 
Член од
20 јули 2010
Мислења
909
Поени од реакции
2.228
ма нема веза, месец дена ко нишо е така, дали три профила неделно заследувам. Багови еден куп, пишав на хелп центарот ќе видиме дали ќе средат.
Чим е месец дена до нив е нешто. Кај мене 2-3 дена е.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
И кај мене исто, ито на сите профили, без разлика заштитен или не. Читав нешто демек инстаграм те блокирал ако напрајш голема бројка follow во денот. Незнам колку е точно.
Нема врска тоа јас 200 имам заследено во еден ден. Направите апдејт ако имате постара верзија или одново го инсталирајте инстаграмот.
 
Член од
20 јули 2010
Мислења
909
Поени од реакции
2.228
Нема врска тоа јас 200 имам заследено во еден ден. Направите апдејт ако имате постара верзија или одново го инсталирајте инстаграмот.
Џабе, најновата верзија ја имам, сега пак ја преинсталирав и исто е. До инстаграмот е нешто.
 
Член од
20 јули 2010
Мислења
909
Поени од реакции
2.228
ма нема веза, месец дена ко нишо е така, дали три профила неделно заследувам. Багови еден куп, пишав на хелп центарот ќе видиме дали ќе средат.
Има некој лимит за follow сигурно. Удрив неколку unfollow и пробав follow фаќаше. Пробај така.
 
Член од
4 јули 2012
Мислења
507
Поени од реакции
1.770
Некоја добра аплилација за правење на slow-motion видео ?[DOUBLEPOST=1417205448][/DOUBLEPOST]
Некој телефон до 18,000 денари?
HTC desire 816 , јас го имам вејќе еден месец и мислам дека се граничи со galaxy note 2-3. а за цена незнам колку е МКД бидеќи јас го земав од чешка , ама мислам тука би била цената околу 300 евра
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
1.427
Поени од реакции
751
Имам Xperia M(C1905), па ме интересира дали има уште некој и дали го пробал овој адаптер:
http://www.sonymobile.com/us/products/accessories/mhl-to-hdmi-adapter-im750/
за поврзување со хдми со телевизор, како функционира. Читав некаде дека можеби и верзијата М подржува ваков тип на кабел/поврзување.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Овој @AudiR8 де ајфон ќе купуел, де нексус 5ка, де г2, де некој друг и така 3 месеци на секоја тема за мобилни прашува некој да му даде предлог за телефон...
 
Член од
4 октомври 2014
Мислења
787
Поени од реакции
539
Овој @AudiR8 де ајфон ќе купуел, де нексус 5ка, де г2, де некој друг и така 3 месеци на секоја тема за мобилни прашува некој да му даде предлог за телефон...
Овој Бојан значи колку е искомплексиран :). Една недела се размислувам за нексус 5 или г2. А ајфон не купувам. А и да го правев тоа што викаш каква врска би имало? Иди надвор, дружи се малце не тука овој направил ова оној она.
 

gug1

њњ
Член од
14 мај 2011
Мислења
330
Поени од реакции
101
Некоја добра аплилација за правење на slow-motion видео ?[DOUBLEPOST=1417205448][/DOUBLEPOST]
HTC desire 816 , јас го имам вејќе еден месец и мислам дека се граничи со galaxy note 2-3. а за цена незнам колку е МКД бидеќи јас го земав од чешка , ама мислам тука би била цената околу 300 евра
неможеш со хтц слоу видеа да правиш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom