Android корисници (проблеми, прашања, совети)

Член од
17 август 2011
Мислења
9.809
Поени од реакции
17.598
Имам проблем со алармот,звони само 1 секунда и после се гаси.Не секогаш али се дешава насабајле веќе се почесто.
Телефонот е с3 мини,да не имал некој друг сличен проблем :D
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
На лг г2 мини цело време во таск менаџер ми дава дека искористено ми е 650 мегабајти од рамот и дека иам слободно 170-200 мегабајти, а немам ниедна апликација да работи во позадина. Некое чаре за ова ?
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Некој да ми даде Invite за Inbox by Gmail? :D[DOUBLEPOST=1414266139][/DOUBLEPOST]
На лг г2 мини цело време во таск менаџер ми дава дека искористено ми е 650 мегабајти од рамот и дека иам слободно 170-200 мегабајти, а немам ниедна апликација да работи во позадина. Некое чаре за ова ?
Ако не ти работи ниедна апликација во позадина тогаш најверојатно самиот телефон, односно софтверот на ЛГ користи толку многу рам. Чаре за ова нема ништо, освен ако можеш да најдеш Custom ROM за твојот телефон кој користи помалку ресурси кога работи.
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Нема многу врска рамот ако телефонот си работи добро, ако некоја апликација има потреба од повеќе рам меморија системот ќе рестартира некои процеси.
 

gug1

њњ
Член од
14 мај 2011
Мислења
330
Поени од реакции
101
Некој да ми даде Invite за Inbox by Gmail? :D[DOUBLEPOST=1414266139][/DOUBLEPOST]

Ако не ти работи ниедна апликација во позадина тогаш најверојатно самиот телефон, односно софтверот на ЛГ користи толку многу рам. Чаре за ова нема ништо, освен ако можеш да најдеш Custom ROM за твојот телефон кој користи помалку ресурси кога работи.
invite одеа за по 200 долари на ебау :facepalm::facepalm::facepalm:
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.010
Поени од реакции
14.845
Едно прашање-како се распознава класата на мемориската картичка?Дали е тоа ознаката C и во неа бројка?
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
работава е што имам 2 гига картица со едно 300 мб слободно место и основни апликации како месенџер или фб, скајп лагираат, за алкател 995 се работи. Пред да ја сменам картицата која ми цркна се беше ок нормално.
Секако дека има улога, и тоа голема ако апликациите се на картата.
На лг г2 мини цело време во таск менаџер ми дава дека искористено ми е 650 мегабајти од рамот и дека иам слободно 170-200 мегабајти, а немам ниедна апликација да работи во позадина. Некое чаре за ова ?
Деблоат ром.
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
3.668
Поени од реакции
2.619
Кога ќе пробам да слимнам нешто од плејстор ми дава
error downloading, there is insufficient space on the device.
Го исчисив со App Cache Cleaner aли пак исто.
И која верзија на Фејсбук Месанџер е најдобра ?
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
Избриши видеа/слики од телефонот, и не го држи преполн, воопшто не е добро за телефонот.
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
3.668
Поени од реакции
2.619
Избриши видеа/слики од телефонот, и не го држи преполн, воопшто не е добро за телефонот.
Ок фала, инаку читам на интернет ја најдов оваа Mobogenie али незнам зошто конкретно служи оваа програма ?
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
849
Поени од реакции
568
Ок фала, инаку читам на интернет ја најдов оваа Mobogenie али незнам зошто конкретно служи оваа програма ?
За млатење празна слама. Таа ми е најсомнителна апликација на цел Плеј стор, као нудат некои глупости имаат некаква си ок оценка, а прочитај ги коментарите на корисниците подолу. Сите ја ругаат. Ако веруваш во светски заговори за мониторинг на народот ова е сигурно една од алатките.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom