Што најмногу ве нервирало кај вашите претходни партнери?

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Беше болно љубоморна на мене. Па што да правам јас што сум отворена и комуникативна личност:(
 

AnaMercury

Love is only a feeling...
Член од
30 декември 2007
Мислења
1.097
Поени од реакции
190
Па вака-ДОСАДА!!! Секој ден смс-те сакам бла бла бла, секој ден видување, секој ден јавување, се да ти оди по ќеф....со еден збор-настанува неподнослива монотонија. Па треба да биде интересно, некогаш и ти да му се јавиш и да сакаш да го видиш... Многумина го посакуваат ова, ама јас не...јбг
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Љубомореше на се и сешто, тоа беше чудо од сусштество, поготово женска особа, страшно љубоморна:nesvest:
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
Неверството!!

Аман до кога ли со тоа? Па доста више!

Ме нервираше тоа што и не беа којзнае колку цврсти врски а сепак за неверството секогаш дознавав од друга личност.
 
Б

БејбиГрл

Гостин
toa so me zamarase od koa zaskinavme:icon_bigg:icon_bigg:icon_biggne deka sea sakam da se pravam vazna kako nekoj trcal po mene tuku nesakam da zboram loso za nekoj dodeka sum bila vo vrska so nego,mnogu go mrazam toa ogovaranje sto sleduva posle vrskata.Cim sum bila so nego togas znaci vredelo i se trudam od sekoja vrska da mi ostanat samo ubavi spomeni
 

Desire

Refuse,Resist
Член од
25 декември 2007
Мислења
1.823
Поени од реакции
284
Не ме оставаше ни на момент со друштвото,цело време беше залепен за мене,а плус тој болен си беше(и уште е) со паметот
 

macedonian D

♥ DyNa ♥
Член од
17 јануари 2008
Мислења
19
Поени од реакции
0
lubomorna sakase da me pravi demek poveke ke go sakam lolzz ,zavisnosta od wow:mad: imase duri i heroj so moe ime haha,nesigurnosta ne smeev da se pozdravam so masko....abe sega koa ke mi tekne ne znam zaso ostanav vo vrska 1 godina..oh my god:nesvest:
 

E*V*I*L~G*I*R*L

>>>uvek tu<<<
Член од
2 декември 2007
Мислења
192
Поени од реакции
5
lubomorna sakase da me pravi demek poveke ke go sakam lolzz ,zavisnosta od wow:mad: imase duri i heroj so moe ime haha,nesigurnosta ne smeev da se pozdravam so masko....abe sega koa ke mi tekne ne znam zaso ostanav vo vrska 1 godina..oh my god:nesvest:
Јас ке ти кажам зошто остана толку време со него
-имаш висок степен на толеранција
-се надеваше дека ке те цени со тоа шо го трпеше
-се надеваше дека ќе дојди денот кога ке ви тргни на арно во врската

И на крајот ти пукна филмот и фрли се во вода. Попаметно од ова не можаше да напрајш во врска со него. Уживај ако веќе немаш најдено биди сигурна дека ке најдиш некој шо те заслужва.
:salut:од една шо помина низ истото и шо си најде некој шо ја цени и ја сака каква шо е.
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
136
Поени од реакции
3
Никој неможе да каже дека не се сеќава на ништо од претходните партнери, дека го заборавил и дека е само тоа минато. Не е така, има нешто што останува во сеќавање без разлика дали е тоа добро или лошо.
Да кажеме седнувате со другар или со другарка и почнувате некаков муабет за бивши девојки и дечковци. Задолжително по некое непишано правило се зборува и за тоа што ви се допаѓало и што ве нервирало кај претходните партнери.

Така да што е тоа што претходните партнери го имале,правеле,постапувале што најмногу ве нервирало, а сегашниот партнер ги избегнува или пак воопшто не ги прави и не ги поседува тие создавачи на нервози:):)

nemoze ili ne saka?kolku i da ne sakam da se sekavam,pak toa e del od moeto minato.pa vaka : 1 decko.. ne me sakase i ne mu se digase...za so ke mi go,2decko...bese mn agresiven vo sexot...brzo go bataliv...3decko super bese sexot ali mnogu lazese i mn me nervirase toa so me emitirase vo se t.e. nemase svoe jas,4decko isto super bese sexot ali bese preteranoooo ljubomoren,5decko neznam zs sum so nego samo se karame 7meseci u vrska sex seuste sme nemale i nz so ke bide dalje...nejke da mi raskine...a niso ni ne prevzema vo vrska so nasava vezan,ne e ljubomoren taman e pogoden ama mn e inaet... nz so da kazam tuka...tolku :)
 

bella

*HOT*
Член од
8 јуни 2008
Мислења
407
Поени од реакции
27
so me nerviralo?????pri samata pomisla na nego pomisluvam na LAGA!on bese LAGA,GOOOOlema LAGA!LAGA mu bese cel zivot,se so ke kazese-LAZESE,za se!za najmali sitnici,za se lazese,duri ponekogas zaboravases so izlazal,pa za ista rabota sto verzii ke kaze!i go imav ostavano i me molel da mu se vratam,mu spustav,smenuvav broevi,no me naogase i mi vetuvase ,ke se smenel,bla,bla,nemal da laze,i ja ke poveruvav i edna-dve nedeli ok,posle pa odnovo,lagite negovi,izneveruvanja,skaruvanje,smiruvanje,veruvanje,pa lagi,pa molenja,se vo eden magicen-mracen krug od kojnemozev da izlezam,iako znaev predvreme so ke bide,ja pak i pak mu prostuvav za se i mu se vrakav!no,,resiv i sobrav hrabros da go ostavam zasekogas!mi bese tesko,no sega sum srekna so drug edna godina i so e najvazno neme laze!
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Тоталната незаинтересираност, ладнокрвноста, а во исто време убедување дека му значам...:uvo:
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
Не знаеше точак да вози

Лажеше - не вараше ама лажеше за глупости

и толку
 
E

`EsCaPe`

Гостин
Покажување сила кај што не треба..
И глупавост..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom