Што најмногу ве нервирало кај вашите претходни партнери?

EVIL-B

Hip-Hop Legend
Член од
2 декември 2007
Мислења
357
Поени од реакции
4
Kaj bivsata moja najpoveke me nervirase toa sto bese pod silno vlijanie od drugarka i...tipkata pocna da gubi doverba vo mene poradi nekoi ocigledno izmisleni tracevi na koi tesko e da poveruva dete od 10god a ne devojce od 18god,i so tekot na vremeto ja dobi nejzinata doverba koja ja iskoristi za da ja razdeli od mene,poradi ljubomorata kako mozi taa da ima decko a jas da nemam...
p.s Ne i zaviduvam na nisto,ne sakam da bide tazna no slusam od lugeto deka posle mene veke 1 i pol godina decko si nema fateno a i slabo se gleda so drugarka i...
 

ex machina

сфинге раја
Член од
4 септември 2007
Мислења
721
Поени од реакции
104
Најтазе бившиот, иако и он беше одамна, ама на неколку работи се сеќавам јасно и гласно:
- непочитување на моето време
- на заебанција изнесување на наши лични работи пред целото друштво

Сега кога сум му другарка, ми е кристално јасно дека овие работи се негови лоши карактерни особини кои одат во пакет со добрите, и никогаш нема да се сменат. И тогаш сфаќав, и се обидував да се контролирам, ама кога не иде, не иде.. Он е сеуште таков, и со другарите и со девојките, само што мене престана да ми смета во моментот кога раскинавме.
 

ThugProphet

I'ma die a hustla!
Член од
14 јули 2007
Мислења
468
Поени од реакции
8
24/7 mislese na ebanje, ne na seks ili vodenje ljubov, tuku na EBANJE, (izvinete na recnik) i ne me ostavase na mira. I da.. Znaese da jadi mnogu burek so sirenje i spanjakj (mislam deka me razbirate). Pred toj sto ne treba kazuvase raboti sto ne treba.
 

iis

Mraf4i
Член од
12 септември 2007
Мислења
432
Поени од реакции
16
Igranje igrici, dremenje domaaa i gnjavenje i ladnokrvnost!

Hm ke zaboravev lazenje i glumenje ludilo!
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
4
Поени од реакции
0
Prvo me nervirase preterano zamaranje javuvanje po 100 pati na den i slicno i vtoro me nervirase to so sekogas jas kazvev so ke prajme kaj ke ojme i koga ke izlegvime...sakajki da mi udovolit toj dobi sprotiven efekt
 

iis

Mraf4i
Член од
12 септември 2007
Мислења
432
Поени од реакции
16
Prvo me nervirase preterano zamaranje javuvanje po 100 pati na den i slicno i vtoro me nervirase to so sekogas jas kazvev so ke prajme kaj ke ojme i koga ke izlegvime...sakajki da mi udovolit toj dobi sprotiven efekt
I MENE ME NERVIRASHE TOA SHO BEV JA INICIJATOR I ORGANIZATOR ZA SE
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
љубомората недоволната доверба..и испадите пред друштвото како и преголемата самодоверба
 
Член од
7 декември 2007
Мислења
43
Поени од реакции
0
Mene me nervirase koga ke mi recese ke ti se javam i nemase da mi se javi iako ova retko se slucuvase.
i premnogu me nervirase sto bese narcisoiden, da ubav i zgoden bese ama ne mozev da podnesam sto bese zaljuben u sebe.
drugo nisto, kako i da e, predobar decko bese :)
 
Член од
13 август 2007
Мислења
672
Поени од реакции
19
неодговорноста, ќе ми рече дека ќе ми се јави, нема да се јави... па ќе се извинува... ќе се договориме наредниот викенд, ваму таму.. па ќе ме моли: еееј срц со другарите месец дена се договаравме да идеме во кинески ресторан ај бива ли наредниот викенд ние да си идеме кај шо требаше
ми идеше:kickbox:, а инаку беше супер, а и ме нервираше што многу сакаше да се перчи во женско друштво, и ќе иде со некои другаарки од бившиот клас на пиење а на мене нема да ми каже, да ми каже океј е. Ама зашо да ме сретнуваат некои Кучки и да ми викаат: “еееј срц имаш ли поим кај ти е дечкото, со едни женски е ваму - таму “:violent1:
али крај и со него
 
Член од
6 август 2007
Мислења
4.063
Поени од реакции
175
Последниот пат ме изнервира тоа што криеше некои работи од мене.. наводно немал таква намера, не мислел ништо лошо..абе ајдее.. Ме неривраше тоа што не ме оставаше да дишам.. сакав да бидам со него.. ама и со другарките/другарите паа.. Нема врска..секако не сум со него.. не се навраќам више на такви работи..
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
276
Поени од реакции
13
Имав дечко кој на секој втор збор викаше „знаеш колку те сакам“ и беше тотално љубоморен дури и на моите другарки,бидејки делев време со нив а требаше да дишам и живеам само за него!И инсистираше да се слушаме барем по 10 пати дневно по телефон.ЕЕееееј посесивец
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
368
Поени од реакции
2
najmnogu mrazev so ne mi davase sloboda.... mislam nekogas sakav so drustvo da izlezam bez nea i ke mi se ljutese.... Vo vrska mora da imas i ti i partnerot sloboda. Spored mene barem
 
Член од
16 јули 2006
Мислења
312
Поени од реакции
4
samobendisanost,
naredbi,
voobrazenost,
ljubomora...
ne go sakam toj tip nazad e bas poradi ovie osnovni raboti koi me nervirale
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
вака сеа
-глупа беше
-вообразена
-татина маза
-љубоморна
-и најважното од ЈБТ беше
 

Kajgana Shop

На врв Bottom