Што најмногу ве нервирало кај вашите претходни партнери?

A

Antigona

Гостин
Никој неможе да каже дека не се сеќава на ништо од претходните партнери, дека го заборавил и дека е само тоа минато. Не е така, има нешто што останува во сеќавање без разлика дали е тоа добро или лошо.
Да кажеме седнувате со другар или со другарка и почнувате некаков муабет за бивши девојки и дечковци. Задолжително по некое непишано правило се зборува и за тоа што ви се допаѓало и што ве нервирало кај претходните партнери.

Така да што е тоа што претходните партнери го имале,правеле,постапувале што најмногу ве нервирало, а сегашниот партнер ги избегнува или пак воопшто не ги прави и не ги поседува тие создавачи на нервози:):)
Преку се можам да прогледам кроз прсти само преку една работа не, а тоа е НЕХИГИЕНА.
 
A

Antigona

Гостин
А преку неверство поминуваш?
Поминувам мила, бидејќи лично и јас сум била неверна, па нормална работа е тоа, се помирив , така да, како што можам јас, така може и партнерот да изневерува.
 

Sandra

wicked
Член од
24 август 2005
Мислења
1.490
Поени од реакции
224
Ajdeeeeeeeeee :) Deka mnogu dobar beshe so mene ! Ako mu kazhav da mi donesi voda, mi noseshe. Ako mu rekof deka sakam neshto od prodavnica i toj ne beshe do mene, ke mi kupeshe i ke mi go doneseshe :) Ne fala ! Sakam mashko sho ke mi kazi NE!
 

vaga1985

Разочарена од се
Член од
30 јули 2011
Мислења
1.564
Поени од реакции
418
Toa sto mi zabranuvase da izleguvam so drugarki a pak za drugari ne smeese ni da spomnam, Na kratko ljubomora.
 

DBack

gloveless
Член од
19 декември 2007
Мислења
5.372
Поени од реакции
2.556
Ajdeeeeeeeeee :) Deka mnogu dobar beshe so mene ! Ako mu kazhav da mi donesi voda, mi noseshe. Ako mu rekof deka sakam neshto od prodavnica i toj ne beshe do mene, ke mi kupeshe i ke mi go doneseshe :) Ne fala ! Sakam mashko sho ke mi kazi NE!
Ја сум идеален дечко за тебе.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.172
Префрлање на сопствената вина на другиот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom