Што кога е скржав?

Член од
11 ноември 2009
Мислења
2.809
Поени од реакции
2.630
Аууууууу па јас на црн циганин коа дојде да просе му давам по 50 денари некад а не па за девојка да се почастела нешто,сечи го ич да не го мислиш
 
Член од
12 јуни 2009
Мислења
90
Поени од реакции
126
Сум платил и многу повеќе од пијачка не викам не, затоа реков дека претерав оти конкретниот пример не мора да значи, ама у глобала многу женски би оставиле сосем фин дечко само заради финансискиот дел ако не му е јак на истиот.
Ја кажав дека има пари,значи работи....Разбирам да нема,па ајде.
 
Член од
19 март 2012
Мислења
1.439
Поени од реакции
3.810
Сум платил и многу повеќе од пијачка не викам не, затоа реков дека претерав оти конкретниот пример не мора да значи, ама у глобала многу женски би оставиле сосем фин дечко само заради финансискиот дел ако не му е јак на истиот.

Не зборев конкретно за тебе, да нема забуни :)

У глобала многу машки не би ни погледнале просечна и пристојна девојка, ако до нејзе стои некое олицетворение на бугарски шмек и вкус. И сеа?
Кого го боли за таквите девојки и машки? Дали фактот дека постојат такви примероци треба да влијае на нас некако? Не, ги баталуваш и идеш даље.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.404
Дојди со мене, на моја сметка, јас се плаќам.
 
Член од
12 јуни 2009
Мислења
90
Поени од реакции
126
Значи бараш реципроцитет, јас платив сега ти на ред ? Можда типот се изгорел од некоја спонзоруша па сега и на јогурт дува. Може смета дека ако некоја го сака ќе сака он каков што а не дали плаќал кафиња,вечери, одмори и што не. Духовни вредности и Материјални вредности не идат заедно! Ако во него гледаш духовна вредност нема да те боли ни за 100 години ни едно чоколадо да не ти купи. Ако си по Материјални вредности и за кафе што не ти платил ќе се фатиш. Инаку тоа што си платила кафе некат не значи дека немаш намера да си го наплатиш кафето за нешто многу поскапо од кафе.
Гледам дека некој многу се изгорел од спонзоруша или така ми се чини?.... Муабетот ми беше сосема друг, ти накај темата спонзоруша водиш цело време и нормално неможеме да се разбереме.Ја едно зборам,ти друго.Нормално дека се ми важни и материјалните работи,на кого не се му? може само да се лажеме до утре сабајле,ама така си е.Приоритет ми е човекот каков е и што е,тоа ми е најважно пред се,и дали си одговараме еден со друг,материјалните ми се задоволство што сакам да го имам.тоа е.
--- надополнето: 26 март 2013 во 20:49 ---
Ај не зборувајте на невидено и недоживеано. На моја другарка и се случуваше буквално истото со дечкото. Дечко и не само што никогаш ја немаше почастено, туку му се случуваше и некогаш кога сме излезени сите групно да позајмува пари од неа затоа што тој си земал од дома точно пари за кафе, а на нас ни текнало на пр. и плус сладолед да јадеме. Си викаш на почетокот ајде мош нема пари, па дури и на неа толку не и сметаше, ама не бе човек. Испадна дека не било до немањето пари, туку просто и едноставно дечкото си е СКРЖАВ.
Па како прво, машкото треба чисто од ќеф да си ја почасти девојката некогаш едно кафе, 50 ден е едно макијато на крај краева, а и никој не те тера секој ден да одеш на кафе. Значи не е до тоа дали те почастил кафе од 50ден. или вечера од 500ден. туку битен е ГЕСТОТ.
Ете за тоа зборам цело време.
--- надополнето: 26 март 2013 во 20:51 ---
Сите удривте на неа , била спонзоруша ваква таква , ако ја части 1 пијачка да не се осиромаши ? Ја колку пати сум частел па и ден денес не просам .За 100 /200 денари станавте себични :facepalm:
Епа тоа неможам да сфатам,демек ке го осиромашам многу за 50 ден.готово пропадна човекот,банкротира...абе многу барам,остави ме....:LOL:
--- надополнето: 26 март 2013 во 20:52 ---
A си го почастила ти некад?
Да,кажав погоре,сум го частела неколку пати.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Да,кажав погоре,сум го частела неколку пати.
Може така го сфаќа тоа со частењето, не се ни замарал, не дека е скржав. Види следи како менаџира општо пари, поклони а у.
 
Член од
12 јуни 2009
Мислења
90
Поени од реакции
126
Да не е Евреин >? Urban Female
хаха,не :) ме насмеа.
--- надополнето: 26 март 2013 во 21:00 ---
1) Тебе ако ти значат и на твиоте најблиски, било другарки или фамилија, не мора истото тоа да значи и за другите. Пробај со „Ејј неговото име абе имаш 30 денари да ми позајмеш за кафево?“ - неговиот израз ќе ти каже за неговото мислење кон тебе.

2) Да. :)
Прво не сум научена да барам од други за едно кафе и ми е незгодно тоа да кажам,ако сака да почасти,треба самиот да каже и да се понуди,а да прашам така,тоа не би го направила никад.
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.660
Ех нема грешка финаниската состојба, не вика она секој пат да и го плаќа кафето, ама еднаш неделно ако го направи тоа да не ќе отиде банкрот, може е и циција ама неможеме ние да кажеме ништо може само да претпоставуваме.
Иначе ако е циција ако дојде до посериозност во врската очекувај ластикцето да го замени прстенот. :icon_lol:
 
Член од
26 декември 2011
Мислења
450
Поени од реакции
278
Значи вака,малку време сме заедно,ама тоа си се гледа од километар.Ниту едно кафе ме нема почастено до сега,се е на пола - пола, тој си плаќа,јас си плаќам, не знам колку е ова проблем,ама сепак бе луѓе ако нема мерак за мене,за кого ќе има??? не сум некаква спонзоруша, многу современо гледам на тоа,21 век сме и се разбирам,ама ова го немам видено досега....Да покаже на некој начин,некаков гест или нешто,не дај боже да очекувам изненадување или било што. пу пу. Дечкото изгледа си е многу стиснат по тоа прашање,а мене сепак ми значат тие работи како на секој друг,нормално.Другото сега за сега е нормално и ок,ама ова..... Дајте некој совет,нешто кажете...Дигам ли голема врева за ништо или ..? Како мислите?:)
Те дупи..не мму си омилена,сеедо му е дали што ќе си помислиш за него.веројатно кога е излезен со другарите тој го плаќа цехот,очекува да му купиш поклон,те користи,...на крај крева зашто па тебе да ти плаќа кафиња?Да не случајно е заљубен во тебе??
 

Goxyto

#FinoAllaFine
Член од
31 јануари 2010
Мислења
2.589
Поени од реакции
2.534
Прво не сум научена да барам од други за едно кафе и ми е незгодно тоа да кажам,ако сака да почасти,треба самиот да каже и да се понуди,а да прашам така,тоа не би го направила никад.
Пробај де, демек си ги заборавила парите дома или некоја рандом причина. Нема што да изгубиш?
 
Член од
28 мај 2009
Мислења
3.361
Поени од реакции
3.963
хахаа од кај почна муабетов до кај дојде , уште малце и ДНК анализа ќе му напрајте на чоекот :D
 
Член од
5 февруари 2011
Мислења
246
Поени од реакции
155
Значи вака,малку време сме заедно,ама тоа си се гледа од километар.Ниту едно кафе ме нема почастено до сега,се е на пола - пола, тој си плаќа,јас си плаќам, не знам колку е ова проблем,ама сепак бе луѓе ако нема мерак за мене,за кого ќе има??? не сум некаква спонзоруша, многу современо гледам на тоа,21 век сме и се разбирам,ама ова го немам видено досега....Да покаже на некој начин,некаков гест или нешто,не дај боже да очекувам изненадување или било што. пу пу. Дечкото изгледа си е многу стиснат по тоа прашање,а мене сепак ми значат тие работи како на секој друг,нормално.Другото сега за сега е нормално и ок,ама ова..... Дајте некој совет,нешто кажете...Дигам ли голема врева за ништо или ..? Како мислите?:)
За денот на вљубените нишо не ти купи ? :eek:
 
Член од
12 јуни 2009
Мислења
90
Поени од реакции
126
За денот на вљубените нишо не ти купи ? :eek:
хахах...тогаш не можевме да бидеме заедно,оправдано е.
--- надополнето: 26 март 2013 во 21:15 ---
Пробај де, демек си ги заборавила парите дома или некоја рандом причина. Нема што да изгубиш?
Имаше таква изгледа слична ситуација, и кажа ок,после ќе ми дадеш. И нормално му вратив.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom