Што кога е скржав?

Член од
2 октомври 2008
Мислења
3.434
Поени од реакции
7.286
Значи вака,малку време сме заедно,ама тоа си се гледа од километар.Ниту едно кафе ме нема почастено до сега,се е на пола - пола, тој си плаќа,јас си плаќам, не знам колку е ова проблем,ама сепак бе луѓе ако нема мерак за мене,за кого ќе има??? не сум некаква спонзоруша, многу современо гледам на тоа,21 век сме и се разбирам,ама ова го немам видено досега....Да покаже на некој начин,некаков гест или нешто,не дај боже да очекувам изненадување или било што. пу пу. Дечкото изгледа си е многу стиснат по тоа прашање,а мене сепак ми значат тие работи како на секој друг,нормално.Другото сега за сега е нормално и ок,ама ова..... Дајте некој совет,нешто кажете...Дигам ли голема врева за ништо или ..? Како мислите?:)

барај друг
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
toa ti e ednakvost megju polovite devojce!
Така е сакате рамноправност еве ви ја на дело, од каде тоа правило дека мора да плаќа дечкото. Може нема многу пари, не може да си дозволи такво нешто, може не сака да се расфла со пари. Дали само тоа му е маната, дали во се друго е убаво во врската?
 
Член од
1 октомври 2012
Мислења
401
Поени од реакции
307
Ни ја не сум частел. Море марш од тука, што сме ние, народна банка? Кажи му на дечко ти дека има целосна поддршка ! Ако сакаш да му земеш пола пари, ожени го.
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Значи вака,малку време сме заедно,ама тоа си се гледа од километар.Ниту едно кафе ме нема почастено до сега,се е на пола - пола, тој си плаќа,јас си плаќам, не знам колку е ова проблем,ама сепак бе луѓе ако нема мерак за мене,за кого ќе има??? не сум некаква спонзоруша, многу современо гледам на тоа,21 век сме и се разбирам,ама ова го немам видено досега....Да покаже на некој начин,некаков гест или нешто,не дај боже да очекувам изненадување или било што. пу пу. Дечкото изгледа си е многу стиснат по тоа прашање,а мене сепак ми значат тие работи како на секој друг,нормално.Другото сега за сега е нормално и ок,ама ова..... Дајте некој совет,нешто кажете...Дигам ли голема врева за ништо или ..? Како мислите?:)
А тоа гратис гушките, целуфките и ерекциите со кои се расфрла, ништо се? Стварно мислиш дека некоја силиконска екибана би значела дека си му битна?
 
П

Пепси_

Гостин
Дај по опширен опис на ситуацијата.......

работе ли дечкото или пари од дома ?

ако му ја знаеш финансиската состојба на дечкото, и може да си го дозволе частењето -тогаш е труп (барем да те понудел)

ако не е во можност како ќе те часте ?


остави го тогаш,ти сега за кафе му завидуваш,утре за нешто по големо.....
 

Пропалица

Мртов/а
Член од
25 јуни 2011
Мислења
2.866
Поени од реакции
1.406
Значи вака,малку време сме заедно,ама тоа си се гледа од километар.Ниту едно кафе ме нема почастено до сега,се е на пола - пола, тој си плаќа,јас си плаќам, не знам колку е ова проблем,ама сепак бе луѓе ако нема мерак за мене,за кого ќе има??? не сум некаква спонзоруша, многу современо гледам на тоа,21 век сме и се разбирам,ама ова го немам видено досега....Да покаже на некој начин,некаков гест или нешто,не дај боже да очекувам изненадување или било што. пу пу. Дечкото изгледа си е многу стиснат по тоа прашање,а мене сепак ми значат тие работи како на секој друг,нормално.Другото сега за сега е нормално и ок,ама ова..... Дајте некој совет,нешто кажете...Дигам ли голема врева за ништо или ..? Како мислите?:)
Е да бе сеа 50 денари сеа он за кафе ќе ти дава он
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.517
Поени од реакции
33.696
Ај не серете. Демек рамноправноста конечно backfired.
Јас на мојава првите 3 месеци уше малку сметките по дома ќе и плаќав. Од желба, не дека е таква.
Ебено кафе да не ја почастиш девојката, макар било еднаш неделно, не чини.
Девојче, засрами го малку, 2-3 пати по ред, плаќај ти сметката. :)
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Значи вака,малку време сме заедно,ама тоа си се гледа од километар.Ниту едно кафе ме нема почастено до сега,се е на пола - пола, тој си плаќа,јас си плаќам, не знам колку е ова проблем,ама сепак бе луѓе ако нема мерак за мене,за кого ќе има??? не сум некаква спонзоруша, многу современо гледам на тоа,21 век сме и се разбирам,ама ова го немам видено досега....Да покаже на некој начин,некаков гест или нешто,не дај боже да очекувам изненадување или било што. пу пу. Дечкото изгледа си е многу стиснат по тоа прашање,а мене сепак ми значат тие работи како на секој друг,нормално.Другото сега за сега е нормално и ок,ама ова..... Дајте некој совет,нешто кажете...Дигам ли голема врева за ништо или ..? Како мислите?:)
Простак и будала ... ај што имал среќа да седне со девојка па уште едно кафе да нејќе да почасти ... :tapp:
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Ај не серете. Демек рамноправноста конечно backfired.
Јас на мојава првата 3 месеци уше малку сметките по дома ќе и плаќав. Од желба, не дека е таква.
Ебено кафе да не ја почастиш девојката, макар било еднаш неделно, не чини.
Девојче, засрами го малку, 2-3 пати по ред, плаќај ти сметката. :)
Ти бе од чија страна си? :)
Океј можда е малку глупо шо ниту еднаш не частел, ама ваљда му знаеш финансиска положба дома, можда неможе да си дозволи. Кај му е крајот ако секој ден по 150 денари на кафе ги троши.
 
Член од
12 јуни 2009
Мислења
90
Поени од реакции
126
Ај не серете. Демек рамноправноста конечно backfired.
Јас на мојава првите 3 месеци уше малку сметките по дома ќе и плаќав. Од желба, не дека е таква.
Ебено кафе да не ја почастиш девојката, макар било еднаш неделно, не чини.
Девојче, засрами го малку, 2-3 пати по ред, плаќај ти сметката. :)
Неможеш на некој со сила да го натераш,ако тој си нејќе едноставно. Не сум некоја уназадена,и да не ме сфатат луѓето погрешно,сакам и ми мерак кога јас частам и купувам,па затоа очекувам тоа и од други.Имам пари и си плаќам,не ми е тоа проблемот,само што ете,да нема толку некој мерак,неможам да сфатам...
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Не одговори каква е финансиската состојба на дечкото?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom