Шпански серии

StOrMK

Rain
Член од
24 јули 2015
Мислења
345
Поени од реакции
151
Телевиса ги избриша сите серии, остана само кратката верзија од Camaleones.
 
Член од
8 јули 2015
Мислења
118
Поени од реакции
53
Телевиса ги избриша сите серии, остана само кратката верзија од Camaleones.
За жал така е. Останата е само Sortilegio. Сигурно и неа ке ја избришат за некое време. Навистина незнам што е финтата на Телевиса да ги брише сериите кога имаа убава гледаност на YouTube. Каналот се вика Televisa Telenovelas многу логично е според насловот да бидат поставени тука сите нивни серии, но ете....
 

StOrMK

Rain
Член од
24 јули 2015
Мислења
345
Поени од реакции
151
За жал така е. Останата е само Sortilegio. Сигурно и неа ке ја избришат за некое време. Навистина незнам што е финтата на Телевиса да ги брише сериите кога имаа убава гледаност на YouTube. Каналот се вика Televisa Telenovelas многу логично е според насловот да бидат поставени тука сите нивни серии, но ете....

Промоција прават друже, целосни епизоди за кои се достапни авторски права никој не поставува на YouTube. Удри логика, ако ги поставуваат така сите серии, па телевизиите нема да им зимаат серии. Сеа многу фанови се бесни, има све Unsubscribe да им удрат. Е сега некој паметен, што има брз нет и повеќе простор на PC или на екстерни дискови може си ги снимил и ќе ги гледа, а ние обичните смртници со слаб нет ќе чекаме следна прилика или ТВ премиера. Телевиса којзнае колку брз интернет има, може за неколку часа све да врати. Тоа е.
 
Член од
8 јули 2015
Мислења
118
Поени од реакции
53
Промоција прават друже, целосни епизоди за кои се достапни авторски права никој не поставува на YouTube. Удри логика, ако ги поставуваат така сите серии, па телевизиите нема да им зимаат серии. Сеа многу фанови се бесни, има све Unsubscribe да им удрат. Е сега некој паметен, што има брз нет и повеќе простор на PC или на екстерни дискови може си ги снимил и ќе ги гледа, а ние обичните смртници со слаб нет ќе чекаме следна прилика или ТВ премиера. Телевиса којзнае колку брз интернет има, може за неколку часа све да врати. Тоа е.
Колку што знам тие ги поставуваа теленовелите кои веќе биле емитувани од 1999 год. па наваму до 2012 мислам така прочитав некаде. Тие веќе биле откупувани и емитувани па можеле да ги остават на YouTube каналот за кој сака повторно да ги гледа, ама.......
Овие сега нови што се (2013-2015) ставаат само реклами од епизодите кои што таму се емитуваат. Има многу сајтови за серии кои што ги поставуваат епизодите од сериите ама се со прилично лош квалитет.
 

StOrMK

Rain
Член од
24 јули 2015
Мислења
345
Поени од реакции
151
ovaj film na HRT 1 go davaa i bese odlicen , ovaa crnkata aaa :love::pipi: Прегледај го приврзокот 126944

De que te quiero, te quiero, супер серија е, јас ја гледав порано на Canal de las estrellas Europa на сателитска, после на Televisa Telenovelas (Youtube) и на крај ми ја избришаа сега и не ја догледав. :(
Иначе да, главните улоги се Livia Brito(Natalia Garcia) и Juan Diego Covarrubias(Diego / Rodrigo Caceres).
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.981
Поени од реакции
6.911
Не е фер тоа што го направиле од Televisa, а тоа што го направиле паметковците од RCTV.Ја гледам цела серија, и примеќам дека во последните 15 епизоди многу работи не штимат, многу сцени не се поврзани една со друга,и тоа најмногу сцените со мојот омилен лик.И така дур немав што да правам ги читав коментарите на ју туб и се смеев, се дур не стигнав до последните епизоди и да откриам што била маката.Значи дечкиве од RCTV решиле да напарават две верзии од серијата,една за домашниот пазар а другата за интерлационалниот.И во тој за интернациолнаиот пазар скратиле многу битни сцени од серијата кои дават одговор на многу прашања, кои ти се нејасни во серијата.И сега пробувам да ги најдам на ју туб, најдов некој сцени но не баш тие што се во фокусот на моето внимание.А и да ги најдам ќе се со лош квалитет бидејќи сите сцени кои се објавени од тие што фалат се снимани од мобилка со лош квалитет.Како можеле да направат таква глупост, да ги избришат убедливо најубавите сцени од серијата, за интернационалниот пазар не ми е јасно.Кој глупак и идиот треба да си да го направиш тоа.Значи не било кој туку најдобрите сцени, сцените поради кои серијата ја имала својата популарност.Во моментот ми иде да одам и да го убијам продуцентот на серијата, се да му ебам на тоа копиле што ги избришало сцените за интернационалниот пазар.

п.с Да се надополнам успеав да ги најдам сцените т.е. дел од нив.Не се комплетни фалат уште 2 сцени али океј.Какви страшни сцени полни со емоции се избришани, тоа не е можно.Дефинитивно продуцентот е голем идиот со тапија.
 
Последно уредено:
Член од
8 јули 2015
Мислења
118
Поени од реакции
53
Не е фер тоа што го направиле од Televisa, а тоа што го направиле паметковците од RCTV.Ја гледам цела серија, и примеќам дека во последните 15 епизоди многу работи не штимат, многу сцени не се поврзани една со друга,и тоа најмногу сцените со мојот омилен лик.И така дур немав што да правам ги читав коментарите на ју туб и се смеев, се дур не стигнав до последните епизоди и да откриам што била маката.Значи дечкиве од RCTV решиле да напарават две верзии од серијата,една за домашниот пазар а другата за интерлационалниот.И во тој за интернациолнаиот пазар скратиле многу битни сцени од серијата кои дават одговор на многу прашања, кои ти се нејасни во серијата.И сега пробувам да ги најдам на ју туб, најдов некој сцени но не баш тие што се во фокусот на моето внимание.А и да ги најдам ќе се со лош квалитет бидејќи сите сцени кои се објавени од тие што фалат се снимани од мобилка со лош квалитет.Како можеле да направат таква глупост, да ги избришат убедливо најубавите сцени од серијата, за интернационалниот пазар не ми е јасно.Кој глупак и идиот треба да си да го направиш тоа.Значи не било кој туку најдобрите сцени, сцените поради кои серијата ја имала својата популарност.Во моментот ми иде да одам и да го убијам продуцентот на серијата, се да му ебам на тоа копиле што ги избришало сцените за интернационалниот пазар.

п.с Да се надополнам успеав да ги најдам сцените т.е. дел од нив.Не се комплетни фалат уште 2 сцени али океј.Какви страшни сцени полни со емоции се избришани, тоа не е можно.Дефинитивно продуцентот е голем идиот со тапија.
Потполно се согласувам со тебе, јас гледав една серија стигнав до 88 епизода и потоа гледам ги избришале сите, не само таа што ја гледав туку сите. Толку се изнервирав што ми идеше компјутерот да го скршам. Но ја најдов серијата на друг сајт и ја догледав до крај нормално со лош квалитет.. Сите серии беа поставени уште пред 2 години на официјалниот YouTube канал на Телевиса и незнам што им стана одеднаш да ги избришат. Чувај Боже! Навистина незнам зошто серијата што е снимана за интернационалниот пазар има помалку епизоди од истата серија што е снимана за нивен домашен пазар. На пример Manana es para siempre за интернационалниот пазар има 160 епизоди, а за нивен домашен 169. Или пак Cuidado con en angel за нашиот пазар 180 епизоди, а за нивен 194. Незнам која е финтата со снимање на тие плус епизоди и незнам која е финтата да не бидат прикажувани и кај нас.
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.981
Поени од реакции
6.911
Е тоа ич не ми е јасно.Јас мислев само Венецуелците кратат али еве и Мексиканците.Секаде во свет гледат да се направи серијата да трае повеќе епизоди, а овие кратат.
Инаку не се снимани плус епизоди, туку од тие епизоди што се снимани се исфрлат многу сцени кои според продуцентите не се толку важни (бар они така си мислат).
Значи во цела серија сите ги чекат сцените кога Џорди ќе ја запроси Пандора , а сцената во интернационалната верзија га нема.И уште други сцени кои сите ги чекаа во неизвесност и ги немаше.Бар да ги објават сцените на ју туб, а тоа што е најјако е што сцени што се снимани а не се прикажани ни во домашната ниту во интернационалната верзија ги потавиле на ју туб. FUCK LOGIC.
Тоа што се избришани најдобрите сцени е нешто што уште не ми е јасно.Како може на светот да не го прикажеш врвот на делото кое го имаш направено.Сцените ги прочитав, видов 3 од нив снимани со мобилка, во позадина се слушат повеќе други гласови, и можам да кажам се убедливо најдобрите во цела серија али тоа се.Освен ако не се преселам у Јужна Америка и живеам таму, нема шанси да гледам веќе нивна серија со оглед на овој факт дека кратат сцени и поради тоа последните епизоди не им се поврзани како што треба.
 

StOrMK

Rain
Член од
24 јули 2015
Мислења
345
Поени од реакции
151
Ее, а да видите на DVD верзиите на Телевиса колку има скратено сцени, па затоа ги викаат и скратени верзии. :D
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.981
Поени од реакции
6.911
Ее, а да видите на DVD верзиите на Телевиса колку има скратено сцени, па затоа ги викаат и скратени верзии. :D
Да, но да ги скратаиш тие небитните сцени.Но да ги скртаиш најбитните, сцени поради кој 70 % од луѓето ја гледале серијата.Како и да е тоа е :D.
А како напишав сите актери направиле огромни кариери, благодарејќи на улогите играни во оваа серија.
 
Член од
8 јули 2015
Мислења
118
Поени од реакции
53
ЕКСКЛУЗИВНО!!! Телевиса почна да ги враќа сериите на нејзиниот официјален канал на YouTube!! За сега се целосно вратени Rubi, Sortilegio, La fuerza del destino и уште некоја. Да се надеваме дека во најскоро време Телевиса ке ги врати сите серии.
ПС. На DOMA TV (хрватска телевизија) е почната со прикажување една од новите серии на Телевиса "La Gata" - DIVLJA MACKA. Се емитува од понеделник до петок во 17:30. Прекрасна серија. Ја гледав еднаш цела на Прва Српска и ова ми е втор пат. Ви ја препорачувам да ја гледате. Поздрав
 
M

Moon Child

Гостин
Јас дома си ја загледав една пред година дена, мислам дека во превод ќе дојде "она што животот ми го украде", ја преведуваа како "Украдена љубов", женската се викаше Монсерат, и интересна ми беше, ама после тоа ја затупеа и ми стана досадна, а долго време немав гледано шпански серии. Немам поима како заврши.
Инаку на времето ја обожавав Ла тормента, бев втора средно кога ја даваа на Пинк, и ја имав избалансирано така што немав ниедна епизода пропуштено, ако бев втора смена нашколо ја гледав касното репризата и така бев во тек.
Исто една од последните шпански серии кои ги гледав, беше Ел ростро де Аналија, гледам не сте ја спомнале, а меѓу омилените серии ми беше Сијело и Марко Дуран:pos:
Инаку, имаше и неколку мислам дека од Перу беа серии, таа со весникот Фиорела ја даваа на МТВ1.
Инаку Плажата на залезот гледам ја спомнувавте назад, незнам дали ја има во Македонија таа програма, јас во Црна Гора на Тотал ТВ ја фаќам СВS Drama, таму ја даваат и моментално е до делот кај што Кејтлин дознава дека мајка и се швалерисувала со дечко и :pos:
А ја гледав исто една со истава глумица Монсерат, во другава серија се викаше Елиса и целиот заплет во серијата беше околу некое неверство што наводно мајка и го направила, па затоа свекрва и ја мразеше и кавга околу некои ниви :unsure:
Во секој случај добри се за тепање време, ако сега некој рече бирајте измеѓу шпански и турски серии јас со две раце и нозе за шпанскиве ќе потпишам и отпечаток од прст ќе дадам само она срање да се мавне од телевизиите.
 

StOrMK

Rain
Член од
24 јули 2015
Мислења
345
Поени од реакции
151
ЕКСКЛУЗИВНО!!! Телевиса почна да ги враќа сериите на нејзиниот официјален канал на YouTube!! За сега се целосно вратени Rubi, Sortilegio, La fuerza del destino и уште некоја. Да се надеваме дека во најскоро време Телевиса ке ги врати сите серии.
ПС. На DOMA TV (хрватска телевизија) е почната со прикажување една од новите серии на Телевиса "La Gata" - DIVLJA MACKA. Се емитува од понеделник до петок во 17:30. Прекрасна серија. Ја гледав еднаш цела на Прва Српска и ова ми е втор пат. Ви ја препорачувам да ја гледате. Поздрав

Тие што ги гледам не се вратени. La Gata почнав на Прва да ја гледам, па не ја догледав.
 
Член од
8 јули 2015
Мислења
118
Поени од реакции
53
Тие што ги гледам не се вратени. La Gata почнав на Прва да ја гледам, па не ја догледав.
La Gata е многу убава и интересна серија, сега на DOMA TV е уште на почеток утре, во понеделник ке се емитува 6-та епизода така да не е многу пропуштено. Инаку и мојата не е сеуште вратена но да се надеваме дека во најскоро време ќе ги вратат сите теленовели.[DOUBLEPOST=1442785460][/DOUBLEPOST]
Јас дома си ја загледав една пред година дена, мислам дека во превод ќе дојде "она што животот ми го украде", ја преведуваа како "Украдена љубов", женската се викаше Монсерат, и интересна ми беше, ама после тоа ја затупеа и ми стана досадна, а долго време немав гледано шпански серии. Немам поима како заврши.
Инаку на времето ја обожавав Ла тормента, бев втора средно кога ја даваа на Пинк, и ја имав избалансирано така што немав ниедна епизода пропуштено, ако бев втора смена нашколо ја гледав касното репризата и така бев во тек.
Исто една од последните шпански серии кои ги гледав, беше Ел ростро де Аналија, гледам не сте ја спомнале, а меѓу омилените серии ми беше Сијело и Марко Дуран:pos:
Инаку, имаше и неколку мислам дека од Перу беа серии, таа со весникот Фиорела ја даваа на МТВ1.
Инаку Плажата на залезот гледам ја спомнувавте назад, незнам дали ја има во Македонија таа програма, јас во Црна Гора на Тотал ТВ ја фаќам СВS Drama, таму ја даваат и моментално е до делот кај што Кејтлин дознава дека мајка и се швалерисувала со дечко и :pos:
А ја гледав исто една со истава глумица Монсерат, во другава серија се викаше Елиса и целиот заплет во серијата беше околу некое неверство што наводно мајка и го направила, па затоа свекрва и ја мразеше и кавга околу некои ниви :unsure:
Во секој случај добри се за тепање време, ако сега некој рече бирајте измеѓу шпански и турски серии јас со две раце и нозе за шпанскиве ќе потпишам и отпечаток од прст ќе дадам само она срање да се мавне од телевизиите.
Онаа со Монсерат се викаше Украдена љубав, ја даваа исто на Прва Српска, и заврши како и секоја друга шпанска серија - Монсерат и Алехандро се венчаа. Чисто колку за информација. Инаку мислам дека би било убаво телевизиите да направат анкета на интернет и да има гласање и тогаш кој вид на серии ке има највеќе гласови, да се емитуваат такви серии (мислам на шпански, турски, бугарски итн). И самите телевизии гледаат дека сериите им се многу слабо гледани и пак одновно и одново откупуваат турски серии со најава "Стигнува мегахитот... најдобрата серија... најнаградуваната серија... најпопуларната серија... За шпанските серии порани ич не се правело реклама само одеше реклама за да кажат дека ке почне да се емитува шпанска серија, толку, никогаш немало реклами што ке се случува во секоја од епизодите, а ова сега што направија - чувај Боже. Да не вклучиш телевизор од турциве. По се изгледа ке мора да се преселиме во Америка за да ги гледаме теленовелите бидејќи овдека тоа нема никогаш да го дочекаме.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom