Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
P

PewDiePie

Гостин
Јако ви го кријат Де Шиљо последниве утакмици,истата тактика секад пред играч да си отиде од тимот,не го играј за да не им текне на навивачите да се бунат кога ќе го продадеш на лето :rolleyes: Секад магично се повредуваат играчите на милан што се на излезна врата,или не се физички спремни ;)
 
C

Castiel

Гостин
пошо не ги глеам после атлетико поразот и реков нема да ги гледам до крај на сезона пошо таа мизерија не можев да ја поднесам и ме боли што го гледам милан таков може ли некој да каже дали играта се подобри во овие 4 победи или ептен па слабо оди ?
 
Член од
1 декември 2010
Мислења
1.294
Поени од реакции
2.781
пошо не ги глеам после атлетико поразот и реков нема да ги гледам до крај на сезона пошо таа мизерија не можев да ја поднесам и ме боли што го гледам милан таков може ли некој да каже дали играта се подобри во овие 4 победи или ептен па слабо оди ?
Нема речиси никаква промена во играта. Головите не се од изградени акции, туку најчесто од индивидуален потег, како тој на Монтоливо вчера. Победа со гол од 30 метри против најслабиот тим во Италија и добар дел од натпреварот со играч повеќе, и не е некоја победа...
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.452
Поени од реакции
5.421
Сидорф: Потребен ни е лев бек. Констант и Емануелсон не се играчи за таа позиција!


После толку години на некој му текна :cuc:
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Играат подобро во одбрана против малите екипи. Овој им беше проблем во првиот дел од сезоната кога се примаа голови и од екипи како Ливорно, Верона, Сасуоло, Болоња, Киево, Џенова. Овие 4 натпревари не примаат такви смешни голови покрај тоа што Бонера и Констант се бекови. Вака да играа со пола од екипите и минимално да ги победуваа само од нив ќе имавме 60 бодови во цела сезона.
Сеуште ги држи она педерското играње дај гол и лади се. Треба да примат гол па да почнат да напаѓаат.
 
C

Castiel

Гостин
Сидорф: Потребен ни е лев бек. Констант и Емануелсон не се играчи за таа позиција!


После толку години на некој му текна :cuc:
све е тоа убаво..ама уште и да не е толку заљубен во бонера топ ќе биде...
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.294
Поени од реакции
45.838
све е тоа убаво..ама уште и да не е толку заљубен во бонера топ ќе биде...
нема што да е заљубен или не, ја последниве неколку кола видов повеќе точни центар-шутеви и општо подобра бековска игра од Бонера, него што сум видел од Абате откако е во Милан.
Галамел за минутажата, демек немало да игра на светско ако е на клупа, а не знам како не сфаќа дека и да биде повикан, ќе биде трет избор пошто Маџо и Де Шиљо се доктори за него.
Мило ми е што Сидорф се “излајал’’ за Кафу и Сержињо, овие импровизации на бековскиве позиции колку и да ми беа симпатични кога играа добро Абате и Констант во добра форма (воглавон против слаби тимов) се покажаа како глупост невидена. Фино почека мала серија добри резултати за да им даде до знаење дека не ја бива вака, некако не ми тера (или бар сакам да си верувам во ова) дека ќе им дозволи да го тарашкаат и него со трансферите како неговите претходници, и ќе им побара играчи летово.
До крај на сезонава се надевам за две работи, едната е пласман во куп уефа, другата е оноа говно Матри да се раздава голови некако и да останре таму. Палоски стаса до 13 гола сезонава и се наметнува како кандидат за на Светско, дека е подобро решение од Матри сум сигурен, ама па и Пацини не знам зошто е како клесано во камен дека мора да е во Милан, кога реално не игра ништо посебно сезонава.
Треба да му се даде прилика на Палоски додека не станал Бориело од позајмица на позајмица и на крај - курац.
 
C

Castiel

Гостин
нема што да е заљубен или не, ја последниве неколку кола видов повеќе точни центар-шутеви и општо подобра бековска игра од Бонера, него што сум видел од Абате откако е во Милан.
Галамел за минутажата, демек немало да игра на светско ако е на клупа, а не знам како не сфаќа дека и да биде повикан, ќе биде трет избор пошто Маџо и Де Шиљо се доктори за него.
Мило ми е што Сидорф се “излајал’’ за Кафу и Сержињо, овие импровизации на бековскиве позиции колку и да ми беа симпатични кога играа добро Абате и Констант во добра форма (воглавон против слаби тимов) се покажаа како глупост невидена. Фино почека мала серија добри резултати за да им даде до знаење дека не ја бива вака, некако не ми тера (или бар сакам да си верувам во ова) дека ќе им дозволи да го тарашкаат и него со трансферите како неговите претходници, и ќе им побара играчи летово.
До крај на сезонава се надевам за две работи, едната е пласман во куп уефа, другата е оноа говно Матри да се раздава голови некако и да останре таму. Палоски стаса до 13 гола сезонава и се наметнува како кандидат за на Светско, дека е подобро решение од Матри сум сигурен, ама па и Пацини не знам зошто е како клесано во камен дека мора да е во Милан, кога реално не игра ништо посебно сезонава.
Треба да му се даде прилика на Палоски додека не станал Бориело од позајмица на позајмица и на крај - курац.
ќе видиме летово за трансферите....ама ништо не ми дава надеж дека сидофр ќе биде авторитет и ќе дека ќе му ги исполнат желбите...
А за Пацини па нема бе кој топки да му дава...скоро цела сезона де некој е повреден...пацини е таков тип на шпиц што треба да креираат и играат за него а он ќе ги завршува.
А и башка Абате секад бил добар во одбрана кај него единствен проблем е што не знае асален центаршут да испрати ..ако сака сидорф успех приоритет му се барем еден централен и еден лев бек + нов добар голман...пошо одбраната не ебе цела сезона ништо друго...
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Сидорф ќе летал а? :) ќе станеме како комшикиве во една сезона со три тренери..
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Milan have made an offer for Ajaccio goalkeeper Guillermo Ochoa, according to the player’s agent.
Ochoa’s contract with the Ligue 1 side is set to expire in two months’ time, so would be available on a free :LOL:
Milan's deficit in 2013 was roughly €15m.

BlTPmIECYAASkIs.png
Медиумите шпекулираат дека поголема група на играчи предводена од Монтоливо, Абате, Де Шиљо и Пацини веќе го известиле раководство дека на крајот на сезоната доколку Сидорф остане тие ќе го напуштат клубот. Ситуацијата наводно ескалирала на последниот натпревар кога Сидорф го изоставил Монтоливо од составот поради лични причини, па неколку минути пред натпреварот реагирало раководството за Монтоливо сигурно да се појави во стартниот состав, а потоа капитенот го реши натпреварот со прекрасен гол.
 
Последно уредено:
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.473
Поени од реакции
4.630
Milan have made an offer for Ajaccio goalkeeper Guillermo Ochoa, according to the player’s agent.
Ochoa’s contract with the Ligue 1 side is set to expire in two months’ time, so would be available on a free :LOL:
Milan's deficit in 2013 was roughly €15m.

Прегледај го приврзокот 89603
Медиумите шпекулираат дека поголема група на играчи предводена од Монтоливо, Абате, Де Шиљо и Пацини веќе го известиле раководство дека на крајот на сезоната доколку Сидорф остане тие ќе го напуштат клубот. Ситуацијата наводно ескалирала на последниот натпревар кога Сидорф го изоставил Монтоливо од составот поради лични причини, па неколку минути пред натпреварот реагирало раководството за Монтоливо сигурно да се појави во стартниот состав, а потоа капитенот го реши натпреварот со прекрасен гол.
Човекот сака да воведе некој ред во тимот.... ама ете му се мешаат во работата од управа, затоа и ќе си останеме на воа ниво уште некоја година
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
867
Поени од реакции
258
кога сме веќе кај голманите.. паднавме на такво ниво што клуб со 7 титули лш се интересира за голман кој живее од славата на татко му - шмајхел.. ајде бе.. дечкото од македонија прими 3 гола бе :pos:
факт е дека нема шанси да се дадат големи пари за голман ама ако мислат со синчето на големиот шмајхел да прават тим поарно копола нека брани во тој случај..
а.. и ја сум за очоа да дојде :) има јаки рефлекси, добро игра против јаки клубови, крал е за 1 на 1 - неш што ние слабо го имаме.. и го исполнува условот на галијани - слободен е на лето :)
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
Иначе ја сум за Сидорф да остане, а копиљациве што се побуниле нека си идат !!

Абот и Пацини се ионака безкорисни сезонава нека кршат глава 10-12 милиона нека земат за двајцата пуна капа..
Де Шиљо копиљ нашол он да се буни, нека иде у Реал нека им биде на Шпанците резерва...
А за Монтоливо муабет ни ме се прае, чуек го напраевмо, капитен стана го трпат свите иако игра гомно сезона, па се побунил, нека иде и он, и на него добра цена може да му се извади...
Кад је бал нек је маскенбал ....[DOUBLEPOST=1397699820][/DOUBLEPOST]пс. Извадок од книгата на курвата Перла !!

Се пресмеав :icon_lol::icon_lol:

During meal times at Milanello, we'd invent all sorts to torment him and put him on the spot. When he got his verbs wrong (pretty much the whole time), we'd jump on him immediately. And then when he actually got them right, we'd make out that it was still wrong just to wind him up even more. Me, Ambrosini, Nesta, Inzaghi, Abbiati, Oddo: that was the group of bast***s right there.

"Rino, how are you?"

"Bad. We got beat yesterday. I was better if we won."

"Rino, try again. It's: 'I'd be better if we'd won.'"

“But it's the same thing."

"Not exactly, Rino."

"Fine then. I'd be better if we'd won."

"Rino, just how ignorant are you? 'I was better if we won.' That's how you say it."

"But that's what I said before."

"What, Rino?"

"That thing about winning."

"What thing, Rino? Can you repeat it?"

You could see the red mist coming down and he just wasn't able to hide it. We could tell what was coming and so we'd commandeer all the knives. Gattuso would grab a fork and try to stick it in us. On more than one occasion, he struck his intended target and the fork sank into our skin. We were as soft as tuna; the kind you can cut with a breadstick. Some of us ended up missing games because of one of Rino's fork attacks, even if the official explanation from the club was one of “muscle fatigue”.

We'd get out of his way when he got mad but once he'd calmed down and gone to his room, we'd come back out, pile up the sofas in front of the door and block his exit.

"Let me out – training starts in a while."

"Deal with it, terrone."

He'd then go crazy again, smashing up everything in sight. But even when he was angry, he was one of the good guys.

Amongst other things, I've seen Rino catch and eat live snails for a bet. He really does belong in a film.
 
Последно уредено:
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Corriere dello Sport reports that Max Allegri will join Tottenham in the summer and take Mauro Tassotti with him.
Ќе ги оправат :ROFLMAO:

De Sciglio is back in training with the rest of the squad at Milanello now.
Milan's income from the TV rights deal (Champions League) €42.2m and €77.4m (in Italy)
Milan's ticket income was €28m, and received €11m from the sale of the old headquarters at Via Turati.

Јас како што прочитав Сидорф бил лут затоа што немал подршка од клубот и не сакал да му наредуваат кој да игра и со која формација. Монтоливо се побунил затоа што веќе било одлучено тој да игра со Катанија, а потоа решиле да го играат Бирса место него. Настанало кавги Галијани побарал од Тасоти да игра Монтоливо наместо Бирса.
Сега се најавува дека Бирса ќе е во прв тим со Ливорно :facepalm:

Абот нема право ни да коментира затоа што и Бонера ќе му го земе местото. 10 мил и нека лета.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom