Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.230
Поени од реакции
45.359
Ко што гледам сезонава, добар број фини играчи може да летаат летово ради тоа што не се снајдоа по Тотенхем, ПСЖ, Сити и слични екипи што минативе неколку години трошеа без да мислат. Не верувам да се избацат со многу пари Милан летово, ама колку за некој од Сандро, Вергонген, Пасторе, Јоветич може да извадат некоја 10ка до 20ка со добро ценкање и воља да се појача екипава.
Не знам зошто не се фокусираат на шпански играчи кога јасно е дека се топ квалитет и нема утка, не мора Давид Силва, Коке или Иско, ама некој од Билбао на пример Мунијаин, Ерера или Aлкасер од Валенсија може да си приуштат, ќе направат скок во квалитет со нив.
Треба да прекинат да ја пунат екипава со играчи од Сериа А, јасно е дека веќе нема ништо асално да се купи, а и тоа што беше асално отиде во ПСЖ и Сити за камион пари. Малце напор и фантазија треба.
Еве сеа лето иде ќе ни ги вратат Матри и Нијанг и што ќе им се праи кога никој нема да сака да ги прибере.
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.469
Поени од реакции
4.622
Ко што гледам сезонава, добар број фини играчи може да летаат летово ради тоа што не се снајдоа по Тотенхем, ПСЖ, Сити и слични екипи што минативе неколку години трошеа без да мислат. Не верувам да се избацат со многу пари Милан летово, ама колку за некој од Сандро, Вергонген, Пасторе, Јоветич може да извадат некоја 10ка до 20ка со добро ценкање и воља да се појача екипава.
Не знам зошто не се фокусираат на шпански играчи кога јасно е дека се топ квалитет и нема утка, не мора Давид Силва, Коке или Иско, ама некој од Билбао на пример Мунијаин, Ерера или Aлкасер од Валенсија може да си приуштат, ќе направат скок во квалитет со нив.
Треба да прекинат да ја пунат екипава со играчи од Сериа А, јасно е дека веќе нема ништо асално да се купи, а и тоа што беше асално отиде во ПСЖ и Сити за камион пари. Малце напор и фантазија треба.
Еве сеа лето иде ќе ни ги вратат Матри и Нијанг и што ќе им се праи кога никој нема да сака да ги прибере.
Е дури за овие играчи од Билбао ќе треба камион пари, Баскициве се ненормални .. ако вреди некој 5 под 20 не го зимаш... случај со Мартинез , и со тој Ерера шо се поврзува со Манчестер.. ненормално многу коштаат играчите на Билбао.. и пред некое време се поврзуваше Мунаин со Јуве мислам им бараа 40 милиони као... колку е вистина незнам, ама не ме чуди..
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Во животна форма е инаку :свиркам:
И Рибери ги прекрши 30 па нема да се буниш ако се поврзува со нас :icon_lol:
Рибери е авион за овој. Ако остане # и Ел Шарави здрав не ни требаат вакви играчи нека гледаат да купат 4-ца во одбрана и голман.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Vaka taka Paloschi vo ekipa sto se bori za opstanok dojde do 13 gola :cool:

MILAN - Abbiati, Bonera, Rami, Mexes, Constant, Montolivo, De Jong, Poli, Kakà, Taarabt, Balotelli.

Panchina: Coppola, Gabriel, Robinho, Saponara, Pazzini, Birsa, Zapata, Abate, Silvestre, Emanuelson, Zaccardo.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.435
Поени од реакции
5.392
Ако не испадне кец у кец... све да им ебем! :D
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.469
Поени од реакции
4.622
Ништо не играат.. нешто само # дрибла се губи , циго пуца слободни и тоа е тоа[DOUBLEPOST=1397421040][/DOUBLEPOST]Drvotelli dobra partija !
 
Последно уредено:

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.435
Поени од реакции
5.392
ти ја изигра и тепавме, нешто чудно е со тимов :D изгледа во меѓувреме си паднал на друга (ПСЖ) :D
Лееее алал да ти е... кј погоди :D
Ме ебаа за скоро 5 иљадарки да им ебем свее!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom