Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Corriere dello Sport reports that Max Allegri will join Tottenham in the summer and take Mauro Tassotti with him.
Ќе ги оправат :ROFLMAO:

De Sciglio is back in training with the rest of the squad at Milanello now.
Milan's income from the TV rights deal (Champions League) €42.2m and €77.4m (in Italy)
Milan's ticket income was €28m, and received €11m from the sale of the old headquarters at Via Turati.

Јас како што прочитав Сидорф бил лут затоа што немал подршка од клубот и не сакал да му наредуваат кој да игра и со која формација. Монтоливо се побунил затоа што веќе било одлучено тој да игра со Катанија, а потоа решиле да го играат Бирса место него. Настанало кавги Галијани побарал од Тасоти да игра Монтоливо наместо Бирса.
Сега се најавува дека Бирса ќе е во прв тим со Ливорно :facepalm:

Абот нема право ни да коментира затоа што и Бонера ќе му го земе местото. 10 мил и нека лета.
Во право е Сидорф со тоа што дава на знаење дека не треба да му се мешаат во тимот и кој да игра..поготово не Б&Г. А за Абот тешко дека некој ќе даде 10 милиони, да може да извлечат 7-8 и со тие да го земат Сантон би било добро.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Ама не е во право кога е во прашање играње на Бирса заслужува да му се мешаат. Бирса со ништо не покажа дека треба да игра, не е ни за ваков тим. И Монтоливо му докажа дека не треба да биде изоставен од првиот тим затоа што моментално нема некој подобар за да го седне на клупа.

Би можеле да земат од Зенит, а со тие пари може да се купи и Хуан од Валенсија има договор до 2015 наместо Сантон. Гледам го сакаат и оној Silvan Widmer од Удинезе. Ама стандард ќе се залетаат по некој 30 годишен од Киево или Џенова. :D
 
Последно уредено:
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.470
Поени од реакции
4.623
Траоре ќе го враќале, стекнал искуство во Турската лига, на 21 настап имал 4 асистенции :facepalm:
 
Последно уредено:

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.276
Поени од реакции
45.675
Не може да знаеме што и како се десило, ама мора да се почитува авторитетoт на тренерoт. Милан е специфична средина за вакви работи и не е прв пат да се диктира состав и формација од горе. Анчелоти во автобиографијата убаво пиша на оваа тема: дека го ставал Кака малку понапред во првите двесетина минути за да му изгледа на Силвио дека игра со троица напаѓачи и после го враќал поназад да си ја одигра утакмицата кај што бил предвиден.
Колку и да се чкарт и долни овие интервенции и притисоци од тип на горниот случај(хир на берлускони) сепак се очекувани и “прифатливи’’, не би било очекувано и прифатливо ако интервенирале менаџери, агенти или па Монтоливо и Абате кревале џева во соблекувална на оваа тема и ја нарушувале атмосферата.
Многу разочарувачки е што мислат дека имаат образ да можат некого да условуваат, поготово тоа важи за Абате. Го имаме гледано Шевченко на клупа како седи кога не бил во форма,Малдини како игра лев бек за да има простор за Стам да игра штопер, а овде ќе се лигават двајца мајмуни што мање-више не се ни фудбалери.
Ова не чини никако, Сидорф важи за суетен човек што не попушта и не знам дали ќе го толерира ова, ја на негово место би размислил дали сакам да бидам во клуб во кој Монтоливо и Абате ќе ми кажуваат кога им се игра, ко да е ова Македонска фудбалска репрезентација.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Ајде да го видиме Абот

MILAN: Abbiati; Abate, Mexes, Rami, Constant; De Jong, Montolivo; Taarabt, Kakà, Robinho; Balotelli.

A disposizione: Amelia, Gabriel, Bonera, De Sciglio, Silvestre, Zaccardo, Zapata, Emanuelson, Muntari, Poli, Saponara, Pazzini.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
ај да сврземе 5 у низа.

Пацини требало место робињо, се мислам овој робињо ќе ни ибе мајката денес
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.734
Поени од реакции
13.358
И се да победат до крај, џабе е... Ништо не ми се допаѓа што се случува во Милан.

Не се знае кој што сака, кој за што е задолжен, тренерот не може да постави контрола врз играчите, губи контрола врз тимот, ако сега има таков проблем, најверојатно ќе има и следната сезона, без разлика кои фудбалери ќе играат за Милан, претседателот не може да ја контролира ќерка му, таа не може да контролира ништо (толку разбира, има интересни идеи, но тоа не е доволно :)), Галијани не може да го исконтрлира буџет... А сите заедно не можат да воспостават контрола врз самите себе.

Премногу егоманијаци на мал простор... тешко дека ќе излезе на добро...
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
колку шанси само промашија ништо чудно и да примат сега гол..
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Уф, овој Тарабт колку го засакав
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
636
Поени од реакции
122
Колку шо глеам нападов почна убава игра да игра конечно, али секој пут кога треба да се браниме се тресам.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Не е лошо следна сезона да се игра со Пацини напред а Балотели позади со Тараабт и Ел Шарави
Црни 1 гол и 2 асистенции :свиркам:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom