Фан Клуб: Челзи

Член од
16 јули 2010
Мислења
2.951
Поени од реакции
1.923
Машина, е батево :)
„Nobody has made as many tackles (353) or interceptions (266) as him over the last two seasons in the Premier League, La Liga, Serie A, Bundesliga or Ligue 1.“ :cuc::cuc::cuc:
 
H

HoT IcE

Гостин
"But in our squad there are players who, with work, can improve a lot and reach this level. I'm sure about this. It's important that the players understand they must work to show that 'Now I am a top player, but I want to become top, top, top, top and want to stay there'."

"The mentality is important. The heart is important. Patience and the will to improve is very important. And in this case it's important for the manager to take the best players and try to improve them."


"We certainly need to work and shake out some skeletons from last season, that is without doubt. In some situations, especially at the start, the team was very deep and too defensive. That's not what Chelsea are about."

"We need to change the mentality in that sense, but I have at my disposal a group of lads who are ready to work."

Конте ептен концизен со изјавиве, ми се свиѓа.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
Не ја прочитав целата изјава после натпреварот вчера, ама негде прочитав демек спомнал дека после комплетирањто на трансферот на Канте, сега се фокусирани на купување дефанзивец. Што реално остана единствената позиција која мора да се засили. После тоа се е бонус.
Јас дури и би купил двајца за позади, еден централен и еден бек. Најдобро би било да му се одреди една позиција на Азпи, и да се купи бек за спротивната страна. Иванович веќе не може да е стартер цело време.

Ако претпоставиме дека би играл најчесто со 4-3-3 како вчера, ова ни е моменталниот состав:

Куртоа/Бегович/Блекмен
Иванович/Аина - Кејхил/Зума/Џилобоџи - Тери/Миазга/Хектор - Азпиликуета/Баба
Фабрегас/Оскар - Канте/Микел - Матич/Лофтус
Вилиан/Квадрадо/Мозес - Коста/Мичи/Траоре/Реми - Хазард/Кенеди/Атсу
Џилобоџи, Хектор, Мозес, Реми и Атсу може слободно да се продадат. Да се донесе централен дефанзивец и можда бек, и готово. Оскар го ставив кај Фабрегас затоа што во ваква формација многу повеќе би му одговарала таа позиција наместо крило, а и имаме зборено дека може доста добро да се снајде и поназад.
Вака доста добро изгледа тимот и доколку успее Конте да ја наметне својата игра, и да добие целосна доверба од играчите, верувам дека би можеле да постигнат успех.



 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.285
Поени од реакции
22.573
@Донев само што Оскар на таа позиција ке направи 1 старт и после тоа на вториот ке залепи жут картон и после нигде ке го нема до 85 мин дур не му направат измена.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.320

Иванович/Аина - Кејхил/Зума/Џилобоџи - Тери/Миазга/Хектор - Азпиликуета/Баба




Која одбрана е ова само бе :ROFLMAO:

Аина,Папи,Хектор за 2 недели сто посто нема н иво клубов да бидат...

Миазга и Баба ќе добијат шанса само во Лига куп а можда и нив ќе ги продадеме..

Баш ме интересира што готват за трансфер од одбранава. Има некои шпекулации?
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
Која одбрана е ова само бе :ROFLMAO:

Аина,Папи,Хектор за 2 недели сто посто нема н иво клубов да бидат...

Миазга и Баба ќе добијат шанса само во Лига куп а можда и нив ќе ги продадеме..

Баш ме интересира што готват за трансфер од одбранава. Има некои шпекулации?
Аина уште лани требаше да добие шанса во прв тим. Ептен перспективен бек.

Иначе, за Кулибали најмногу.
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Која одбрана е ова само бе

Аина,Папи,Хектор за 2 недели сто посто нема н иво клубов да бидат...

Миазга и Баба ќе добијат шанса само во Лига куп а можда и нив ќе ги продадеме..

Баш ме интересира што готват за трансфер од одбранава. Има некои шпекулации?
Бонучи и Мустафи.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.059
Поени од реакции
3.843
А ништо чудно Квардадо и Педро да му играат крила/офанзивни бекови во 3-5-2 ... и така и двајцата трчаат како лиди само.

Иванович - Тери - Кејхил
Квардадо - Фабрегас - Канте - Матич - Педро
Коста - Хазард​
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.951
Поени од реакции
1.923
А ништо чудно Квардадо и Педро да му играат крила/офанзивни бекови во 3-5-2 ... и така и двајцата трчаат како лиди само.

Иванович - Тери - Кејхил
Квардадо - Фабрегас - Канте - Матич - Педро
Коста - Хазард​
Ќе има место во тимот за Вилиан 100%, таков работник нема шанса да не игра кај Конте.
Може наместо Педро, лево.
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
Коста побарал трансфер?
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.951
Поени од реакции
1.923
Глупа шпекулација, тој што ја пишувал изгледа бил на тешки дроги.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom