Фан Клуб: Челзи

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343

Кoлку педерски се пoнaшaaт oвие еј. И лaни и сегa. Целo време нештo кoментирaaт зa Кoстa, сaмo дa нaпрaвaт притисoк, a ништo чуднo и oни дa ги пуштaaт прикaзните пo шпaнските медиуми.

Кoлку ги зaсaкaв пoследниве гoдини сo игрaтa нa теренoт, тoлку и ги зaмрaзив кaкo клуб сo вaквите прљaви пoтези.
 
H

HoT IcE

Гостин
Сите шпанци се исти.
Квалитет имаат, класа никад. Лиглиња.

Иначе Конте како ме хајпа, еве го и Реми со изјава дека сака да остане и да се бори за шанса и дека е изненаден позитивно колку се различни работи на тренинзите и подготовките од претходните две години и сега. Тоа е тоа што го зборам ја, неможеш како Мурињо лани да почнеш сезона со лоши кондициски и тактички тренинзи со кои играчите на почеток на сезона не знаат кај тераат и се натрчани од факинг Свонси.
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.950
Поени од реакции
1.923
Коста мислам дека нема ништо официјално побарано од клубот. Така да сега за сега све се сведува на бош новинарски муабети.

Има и играчи кои се верни Силва, Мата, Аспи... а и тие што заминаа беа во специфична ситуација, други времиња се во прашање... време на пари и инстант успех... лојалноста одамна умре...
Ако игра во клуб кој ги игра натпреварувањата колко да е на број и зима просечна плата, а од друга страна на масата има договор со плата до 300к и знае дека во наредни 5 сезони ќе игра 2 финалиња во лш... ретко кој би одбил.


@Донев Нема зошто да се лутиш, реално и неутрално да правиме муабет Атлетико е во ред што прави вака.
Колку само играчи им собраа на подмолен и педерски начин и пак се во врвот... Сега колку толку можат и тие да го диктираат темпото за трансфери. Далеку се од Реал, Барса и БМ ама пак нема толку лесно да губат играчи... пример како што е Дортмунд или Бенфика.
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.893
Поени од реакции
1.195
Сите шпанци се исти.
Квалитет имаат, класа никад. Лиглиња.

Иначе Конте како ме хајпа, еве го и Реми со изјава дека сака да остане и да се бори за шанса и дека е изненаден позитивно колку се различни работи на тренинзите и подготовките од претходните две години и сега. Тоа е тоа што го зборам ја, неможеш како Мурињо лани да почнеш сезона со лоши кондициски и тактички тренинзи со кои играчите на почеток на сезона не знаат кај тераат и се натрчани од факинг Свонси.
Конте ќе ви го направи тимот машинерија не ни сумњајте во тоа, со такви играчи плус Канте во среден ред големи се шансите Челзи да освои годинава, кога ќе ми текне што правеше со Џаки и компанија првата сезона кога освои со Јуве неможам да си замислам што ќе прави со Хазард и компанија :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Момаков бил централен дефанзивец со опасен потенцијал. Можел да игра и на десен бек. Јунајтед исто така биле заинтересирани за него, веројатно пред да го доведедат Бејли.

Не знам дали се носи за да се покрие баш таа позиција десен бек (замена за Ивановиќ), или пак тој е централниот дефанзивец кој се планираше летово.
Во секој случај, подобро Швеѓанецов отколку Шкодран Мустафи, на пример.
 
Последно уредено:

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
:vozbud::vozbud::vozbud:

Играат после, од 8. Вчера се вратиле Кејхил, Фабрегас, Педро, Азпи и Квадрадо. Уште Хазард, Тибо и Канте.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
Team to face WAC RZ Pellets: Begovic, Ivanovic, Terry (c), Djilobodji, Aina, Willian, Matic, Oscar, Moses, Traore, Diego Costa

Subs: Blackman, Delac, Miazga, Hector, Chalobah, Baba Rahman, Mikel, Cuevas, Kenedy, Loftus-Cheek, Atsu, Remy
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
Е ова веќе беше нешто :D

Целосна контрола и во прво и во второ полувреме. И ептен ми се свиѓа што головите беа од млади играчи. Траоре, Лофтус, Чалоба, плус поништениот на Мичи.

Аина ептен ми се свиѓа како игра, и може да игра и лево и десно. Пишав дека може да се купи и бек, ама сепак изгледа нема потреба затоа што спремно е детето за во прв тим. Џилобоџи и Хектор не беа лоши, ќе видиме како ќе продолжат понатаму. Оскар баш спомнав дека може да го стави поназад во средина и ете денес играше покрај Матич. Добро се снајде и супер си изигра на таа позиција. Траоре и Коста напред добро комбинираа. Не ми се свиѓа само што Лофтус и на двата натпревари го игра како втор напаѓач, мора да го врати назад во средина. Мичи добро се покажа, се гледа дека има потенцијал. Требаше одма да шутира кога го заобиколи голманот, наместо да додаде и да му подава на Мозес. А Мозес е убедливо најдобар играч и на двата натпревари до сега. Цело време сакам да остане и да се проба во Челзи и се надевам дека конечно ќе добие шанса.

Сега следуваат посериозните противници. Имаат цела недела до Ливерпул и баш ме интересира како ќе изиграат, и каков напредок ќе видиме, посебно дека ќе се вратат веќе сите играчи и составот ќе биде комплетен.
 
W

wicked_1

Гостин
Немам нешто поголеми замерки, Лофтус стварно е стаен многу напред и не ми е јасно тоа, ама е доволно интелигентен и таму да се снајде имаше добри движења не се осеќаше вишок и некое гушење, од друга страна Оскар на пивот со Матич не може да успее..

Него, Баба Рахман. :pos::lolzz::pos:
КОЕ НАЈЛОШО СЦЕНАРИО Е ОВОЈ ДА БИДЕ ПРВА ОПЦИЈА НА ЛЕВ БЕК?

Комплетно изгубен у простор, никаков инстинкт да направи потег повеќе коа треба, ниту пак е способен да осети кога не треба да компликува, без фокус како да е напушен утна 100 подавања на растојание од 5 метри од играч. Се на се изгледа како некој залутан ракометар кој прв пат се среќава со фудбалска топка.

Ретко се гледа во елитен клуб ваква ретарда да претендира за стартна 11ка.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.900
Поени од реакции
84.292
Добро зашто не кажувате дека утакмица сме имале?

Траоре гол дал а?

Се надевам Конте ќе продолжи со имање на црнци најјаки играчи у екипа и ќе му даде шанса на Траоре пошто со правење на истото имаме играчиште за многу сезони.

Мичи добро одиграл а? Топ.

Ајде уште 3-4 недели до ЕПЛ, да се земе одбранбен и да идеме на поход кон топ4!!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom