Фан Клуб: Челзи

H

HoT IcE

Гостин
Абе добро, немора да е Клоп, немора ни да е име. Само да е млад, флексибилен и што ќе практикува модерен фудбал!!
А не дури сега да ме боли срцево за Мата, КДБ и остали што ги испуштивме ради инаетов на Мурињо, а играме очајно у напад, без идеја, без конкретност, никако.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.141
Поени од реакции
16.464
Абе добро, немора да е Клоп, немора ни да е име. Само да е млад, флексибилен и што ќе практикува модерен фудбал!!
А не дури сега да ме боли срцево за Мата, КДБ и остали што ги испуштивме ради инаетов на Мурињо, а играме очајно у напад, без идеја, без конкретност, никако.
Монтела :love:
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.141
Поени од реакции
16.464
И салах ќе си го вратиме за 50 милиони од Рома, таман.
Мајтап на страна Монтела е се од тоа што наброја, 3 години завршваја Фиорентина 4ти и стално во борба за 3то/2ро со него во конкуренција на Јуве,Рома,Наполи и останатите тимови, играја страшен фудбал, напаѓачки а играше без ѕвездата - Џузепе Роси и Марио Гомез кој беше 90% од времето повреден.

Памтен тренер, тактички поткован, атрактивен фудбал и верува во младинци одличен во изградба на тим.
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.116
Поени од реакции
5.005
Верува у младинци у Фиорентина ако дојде тука нема еден да пушти.
Притисок си го прави своето
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Ако уште еден го спомене Де Брујн во фанклубов, ќе се самобанирам и потоа ќе се обесам со јаже.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.000
Поени од реакции
84.535
Утре очекувам победа. Да, клубов не знае кај тера, и да Саутемптон се далеку од навина екипа, ама мислам деак победа е очекуван исход и се друго би било изненадување.

Е сега ако овие до толку заебат работа и пак не успеат да победат утре сериозно Мурињо и Роман нека направат еден муабет..
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.962
Поени од реакции
1.932
Абе добро, немора да е Клоп, немора ни да е име. Само да е млад, флексибилен и што ќе практикува модерен фудбал!!
А не дури сега да ме боли срцево за Мата, КДБ и остали што ги испуштивме ради инаетов на Мурињо, а играме очајно у напад, без идеја, без конкретност, никако.
Чекај ова ми е познато од некаде....

Дали вие младичу го барате Андре Вилаш Боаш? :shok2:
 
W

wicked_1

Гостин
Чекај ова ми е познато од некаде....

Дали вие младичу го барате Андре Вилаш Боаш? :shok2:
Па и Боаш беше таков лик пред неколку години, дојде и ни се деси потоп.
Мајтап на страна Монтела е се од тоа што наброја, 3 години завршваја Фиорентина 4ти и стално во борба за 3то/2ро со него во конкуренција на Јуве,Рома,Наполи и останатите тимови, играја страшен фудбал, напаѓачки а играше без ѕвездата - Џузепе Роси и Марио Гомез кој беше 90% од времето повреден.

Памтен тренер, тактички поткован, атрактивен фудбал и верува во младинци одличен во изградба на тим.
Монтела, тренер на Челси?:pos:
Сериозно мислиш дека он ќе наметне авторитет на тие ликови што ги има Челси у составот?
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
Абе ице олабај со твоите млади тренери. Треба авторитет да покажиш за екипа како челси.
Кој го саботира сколари, боаш, ди матео??
Само анџелоти и мурињо можат да воспостават авторитет во екипава.

Ако мур издржи до крај сезона следна зема асален десен бек. рахман ако не добија шанса годинава другата си оди секако.

Стоунс може и десно да игра во линија со зума и кејхил и азпи само шо многу дефазивно ќе биде така.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.091
Поени од реакции
8.149
Абе ице олабај со твоите млади тренери. Треба авторитет да покажиш за екипа како челси.
Кој го саботира сколари, боаш, ди матео??
Само анџелоти и мурињо можат да воспостават авторитет во екипава.

Ако мур издржи до крај сезона следна зема асален десен бек. рахман ако не добија шанса годинава другата си оди секако.

Стоунс може и десно да игра во линија со зума и кејхил и азпи само шо многу дефазивно ќе биде така.
Што ако земеме десен бек кога не функционира средина и нападот ,ваљда не очекуваш бековите голови да даваат само ?
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
3.430
Поени од реакции
2.113
јас уште на почеток на сезона кажав ке кажам пак, НАПАЃАЧ ни треба некој шо ке го пополни местото а да не се запримети кога Коста не е тука, ни треба и играч да ја зацврсти средината и воедно да знај во напад да изигра, Матуиди на пример.
И на крај краева нека лупнат колку шо бара Атлетико за Гризман и нека го донесат, кога можеше Јунајтед да дај еден кош пари за млад талент од Француска лига зошто нашите да неможат за Гризман да дат, детето е ракета.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom