Фан Клуб: Челзи

H

HoT IcE

Гостин
Едно е сигурно, негови не се.
Ако те интересира чиви се, прочепкај на нет како го стекнал богатството и ќе разбереш
Стварно не ми е јасно што замараш со глупости. Факт е дека Роман плаќа 500м реконструкција на СБ за да ги задоволи и навивачите од Лондон и да му пружи на Челзи стадион каков што му фали. Се гласаше неколку месеци дали да се оди на нов или реконструкција на СБ, и ова е одлуката. Таков газда ретко се наоѓа, а дали се негови или не се, искрено не ми е гајле, знам дека негово име стои зад финансирањето, и како фан на Челзи, тоа ми е доволно.

Иначе, Фалкао на 19 јули ќе почне со тренинзи во Канада со Челзи. Наводно вчера бил потпишан договорот за едногодишна позајмица со право на откуп следната и намалување на плата. Извор.
Нека му е со среќа, искрено ми бе радувало многу ако успее да се врати во форма и решета мрежи особено затоа што ќе имаме одличен напад од Коста, Фалкао и Реми од кој сите тројца ќе се борат за прва позиција и ќе бидне многу добро за тимот кога за една позиција има таква конкуренција.
 
Член од
9 декември 2010
Мислења
493
Поени од реакции
208
#CFC have reached an agreement for the transfer of Begovic. #SCFC receives £8m, while the player will earn £4m per season. (via @DiMarzio)

Бегович завршен, следен Туран.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.554
Поени од реакции
52.345
Alessandro Lucci, Cuadrado's agent: "Juan is fine at Chelsea for now, we’ll see about later. He’s happy, and the club is happy with him, so for now we’re comfortable"
 
H

HoT IcE

Гостин
Нека му дадат шанса сезонава да покаже што знае, и за натаму ќе видиме.
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.950
Поени од реакции
1.923
Задоволен сум како заврши целата ситуација втор голман.
Не кријам дека сакав Чех да ја заврши кариерата кај нас, ама кога веќе се тргна по овој пат, на крајот успеавме да заработиме некој милион плус од втор голман, а притоа да имаме повеќе од солиден бекап. Мислам на солиден бидејќи во минатото имавме се некои шит замени.

На Чех му посакувам се најдобро во кариерата, убедливо најдобриот голман што некогаш бранел за Челзи и му благодарам за 11-те сезони што ни ја чуваше мрежата.

Прашање на време е кога ќе се официјализира Радомер, ништо чудно да бидне во ист ден со Бегович.



Доколко сме ги купиле Фалкао и Асмир, сега би требало да се даде приоритет на Сонг (рачунам дека Микел би се шитнал некаде во Турција). Моја груба процена дека на Микел би можеле да му извадиме 8 до 10 мил, за тие пари не би требало да има проблем да се земе Сонг.
За ротација е топ.[DOUBLEPOST=1435695445][/DOUBLEPOST]
Нека му дадат шанса сезонава да покаже што знае, и за натаму ќе видиме.
И јас сум да му се даде шанса, ама од друга страна па и ако стигне некоја интересна понуда може да се прифати.
Да биде кеј плеер во иднина сигурно нема, ако има нешто да покаже екстра ќе га покаже од прву минуту.


За негова замена би го прифатил Турчинов. Од целата зделка можеме на крај да се искочи и во плус, со оглед дека Италијаниве загризале јако.

А и да не се земе Арда, може у комбинацију да улегне и Салах.
 
Последно уредено:
Член од
9 декември 2010
Мислења
493
Поени од реакции
208
Салах по се изгледа ќе остане на позајмица и оваа сезона у Фиорентина 1 милион фунти
треба да плати Фиоре. Али Фелипе Луис се спомнува дека ќе биде вклучен во зделката.
Али не оди во прилог што и Барса се вклучила во трка по Турчинот сега видов дека
објави Мундо Депортиво кој важи во Шпанија за добар извор.
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.950
Поени од реакции
1.923
Не знам колку би се наиграл у Барса покрај Најмар и Меси. Реално кај нас има поголеми шанси да фати некоја минута повише како полушпиц или десно крило, бидејќи Оскар и Вилиан не се константно во добра форма.
Шансите според мене ни се 50 - 50.

Е сега да беше случај со Погба или некој друг квалитетен играч каде што Барса - Реал се тенки на таа позиција би било проблем вака според мене не.
Како и да е на крајот ќе видиме, а и да го испуштиме нема кој знае што да се испушти.

Не ми е јасно ако клубот бара ново крило зошто не се тргне по Ројс, сега е најдостапен.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.059
Поени од реакции
3.843
@Иван CFC има шпекулации дека Интер се заинтересирани за Сонг одкако им избега тој од Марсеј, Имбула или како и да беше.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Роб Бисли, кој инаку важи за добар пријател на Мурињо и новинар кој погодува многу работи за Челзи, вели дека нема да го купуваме Арда.

Бисли исто така, вели дека Челзи и Ливерпул разговарале за Стерлинг, но Челзи не сакале да ја платат високата сума која ја бара Ливерпул.

Се надевам дека нема да ни избегаат сите добри играчи и дека нема да останеме на Мозес.
 
Последно уредено:
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.859
Поени од реакции
7.085
Abramovich wants to turn Stamford Bridge into a cathedral of football with £500m expansion

Има ли повеќе слики ? дајте да видеме подетално шо планират за реконструкцијата
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Јас сум за Арда Туран да го земеме...сепак докажан играч е,борбен...се покажа во Атлетико сите овие сезони што играше...
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.554
Поени од реакции
52.345
Сето тоа со Арда изгледа беше само муабет од агентот колку да ја качи цената и да ги убрза преговорите со Барса. Демек во напредни преговори биле со Барса и најверојатно таму ќе оди, а агентов неколку саати порано кажува дека е готово со Челзи. Добро, ништо ново.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom