Фан Клуб: Челзи

Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Сето тоа со Арда изгледа беше само муабет од агентот колку да ја качи цената и да ги убрза преговорите со Барса. Демек во напредни преговори биле со Барса и најверојатно таму ќе оди, а агентов неколку саати порано кажува дека е готово со Челзи. Добро, ништо ново.
Агентот не кажа дека е готово со Челзи, туку неколку шпански медиуми како АС и Марка и неколку турски медиуми. Додека пак шпекулацијата дека ќе оди во Барселона ја пренесува единствено Мундо Депортиво. Денес ова од Бисли оди во прилог на веста што ја пренесуваат вториве.
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Нека му е со среќа на Чех, јеби га не мораше баш у Арсенал, али то е то. Боље у Арсенал него у Гејчестер рецимо. :D
Фалкао никако не го сакам да дојде. Сакав пред да иде у Монако, али сега е дрвисимо невидено, бетер од Торес. Гледам Квадрадо ќе го шитнале, добра работа ќе направат. Само за кој кур го купија ондак?!:facepalm: За Туран немам некое мислење, добра замена за Микел. Ако сакаме да ја одбраниме ПЛ и освојиме ЛШ треба да купиме некоја звезда и да се одврзе ќесето.
 
H

HoT IcE

Гостин
Како бе подобро у Гејчестер? Нема полош избор од клуб да заминеш од Челзи за Арсенал, ама реков дека му ја сфаќам причината зошто, фамилијарен човек, 15 години у Лондон, а е топ класа голман сака да игра на врвно ниво. Легенда на клуб е, и му донесе титула во ЛШ заедно со Дрогба, и у мое срце увек ќе биде еден од најдобрите играчи од Челзи.
Али се надевам дека единствено нешто што ќе освои е тој личниот рекорд у клин шитс, или евентуално Карлинг Куп :D
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.934
Поени од реакции
1.914
На што дрога се овие од Јувентус за Погба бараат 70 - 80 мил, а за Оскар нудат 20? :pos:
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Оскар не вреди повеќе од 20 милиони ни на денешниов луд пазар.

Пашалиќ во Монако на позајмица.
 
Член од
3 јануари 2015
Мислења
245
Поени од реакции
509
Chelsea target Asmir Begovic has caught more crosses (327) than any other GK in the last 6 PL seasons.

Статистички доказ дека нема врска во муабетите дека Асмир бил линиски голман.
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.934
Поени од реакции
1.914
Оскар не вреди повеќе од 20 милиони ни на денешниов луд пазар.
За 20 милиони може само да се преговара за Микел, ништо повише. :cool:

Ако не им чини нека си пробаат со Баркли или Коке, само за таа сума ми изгледа дека ќе ја добијат само левата нога. :)[DOUBLEPOST=1435865763][/DOUBLEPOST]
Chelsea target Asmir Begovic has caught more crosses (327) than any other GK in the last 6 PL seasons.

Статистички доказ дека нема врска во муабетите дека Асмир бил линиски голман.
Ајде нека дојде и нека ме демантира немам ништо против.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Глупости. Истрошена роба. Наместо да ги купат Бејл, Погба, Гризман и Варан. Па уште оној Беговиќ киксерон ни фали.

Трансфер политиката ни е очајна.
 
H

HoT IcE

Гостин
Добро за Беговиќ го зимаме за втор голман, не е никаков проблем освен цената и платата што според мене е многу. Ама сепак сакаат поквалитетен голман и за втор избор.
А за Фалкао пак ќе речам дека е еден од најглупите трансфери, како лекцијата со Торес да не ни е научена. Имаше многу подобар избор од овој, што се толку залепија уште не ми е јасно.
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.934
Поени од реакции
1.914
Значи стигна, ајде нека му е со среќа.

Лично немам некои големи очекувања од него, неговата улога сезонава треба да биде „замена за Реми“. Ако стигне до бројката 10+ во сите натпреварувања ќе биде супер.

Ми се допаѓа што за разлика од претходно сега значително се работи на засилување клупа.
Едно е да ги имаш за резерва Турнбал, Хиларио и Ба а сосема друго Фалкао и Беговиќ.

Во никој случај не може да биде фејл како Торес бидејќи според сумата што ја плативме за него (Торес) се очекуваше да ни биде прв избор и секој натпревар да дава гол.
 
H

HoT IcE

Гостин
Ако даде 5 гола до јануари како трет напаѓач за мене ќе биде океј трансфер. :D
 
W

wicked_1

Гостин
Ми се допаѓа што за разлика од претходно сега значително се работи на засилување клупа.
Едно е да ги имаш за резерва Турнбал, Хиларио и Ба а сосема друго Фалкао и Беговиќ.
Реми е еквивалент на Ба моментално, исто добар фудбал изиграа и двајцата како замени
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
3.430
Поени од реакции
2.113
ееее до кое дереџе стигна Фалкао, навивачите да бидат задоволни со 10 постигнати гола ццц
 
H

HoT IcE

Гостин
ееее до кое дереџе стигна Фалкао, навивачите да бидат задоволни со 10 постигнати гола ццц
За жал не е он крив што му го сјебаа коленото. Не е нешто што можеш да превидиш и спречиш за жал, фантастичен играч беше, пред да замине во Атлетико кога би се прашувал ја и 70 милиони би дал за него. Ама заради таа повреда видовме што се деси со Торес, Есиен и ред, ред други фудбалери. Мислев дека Челзи ја научил лекцијата.
Ама кога ќе видиш од друга страна има индикации дека проблемот му е ментален па со Мурињо како тренер и напорни тренинзи може и има шанса да се врати во каква таква форма чисто за конкуренција у тим и да го потикне Коста уште подобар да биде, а и да даде некое голче да се радуваме.

And yet, perhaps the real curiosity of Falcao’s underwhelming season is that the easy answer of physical degradation is not immediately obvious from the statistics. Falcao covered more ground per 90 minutes, made more high-intensity runs and had a higher top speed than Robin van Persie in 2014/15, and a medical might yet persuade Chelsea that the issues are as much mental as physical.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom