Фан Клуб: Челзи

Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Баш у Јунајтед со незалагање :pos:
Не, Мата и Јанузај на пример ептен се залагаат и помагаат во дефанзива. Депај којзнае колку ќе се враќа назад, можеби и лев бек ќе го направат
 

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
5.117
Деновиве ќе има и повеќе слики за новиот стадион. Абрамович спремил 500 милиони кои сам ќе ги финансирал што значи дека клубот пак ќе си работи со трансфери од себе. Газда ипол!
Podobro ke e ako se preselat na nov stadion, posto Stamford bridge nema kade da odi osven pod zemja.
Lokacijata ic ne odgovara za pogolem stadion, nema parking, nema prostor, najbliskata Metro stanica e na poveke od pola kilometar.
Emirati ti e primer kako treba da izgleda moderen stadion.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Oдличен е Беговиќ бе, гледам тука пишувате имал некои киксови направено епа ај кажете ми еден голман кој нема, инаку како што ми мириса работа Беговиќ ке брани во куповите а Курто во ЛШ и ПЛ, така да ке има каква таква минутажа...
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.411
Поени од реакции
62.010
Не, Мата и Јанузај на пример ептен се залагаат и помагаат во дефанзива. Депај којзнае колку ќе се враќа назад, можеби и лев бек ќе го направат
Ти имаше поента постов све док не го спомна Јанузај.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Ти имаше поента постов све док не го спомна Јанузај.
Не е првотимец, па што? Или па можеби е голем работник? Не разбирам.

Без разлика, Арда ќе заврши на крајот на краиштата во Челзи. Турските медиуми така пренесуваат, а агентот негов е бизнис партнер со Мендес, така што...
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.411
Поени од реакции
62.010
Јанузај помага во дефанзива, го пофалија сите за тоа. За Мата, пеки.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Штом имате барем еден играч кој недоволно се залага, муабетот дека кај ЛВГ такви играчи не поминуваат паѓа во вода.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.411
Поени од реакции
62.010
Ако идеме по таа логика, тогаш комотно може и кај Мурињо да игра.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Конечно напредок со плановите за надградба на Стемфорд Бриџ. Се надевам дека што побрзо ќе почнат со работа. Секако дека многу полесно ќе беше да се изгради скроз нов стадион. Ама навивачите во Англија нејќат ни да помислат на такво нешто, од кога постои Челзи се игра на СБ. А Роман затоа што е најдобар газда евр, ќе им ја исполни желбата.

Околу трансферите...на крајот на сезоната не можев да смислам кои играчи конкретно би сакал да се донесат. Засега еве изгледа дека ќе ги земеме Фалкао, Бегович и Арда. За Фалкао веќе реков дека сум за трансферот. Вреди да се проба, не губиме многу, а би можеле да добиеме. Бегович ми беше прва желба за замена за Чех. Не може при повреда на Куртоа таму пред крај на сезона, на Хилариовци и Турнбули да се потпираме во полуфиналиња и финалиња. За Арда баш и немам конкретно мислење. Ок ми е. Останува уште некој за во средина и дефанзивец. Витсел и Алдервирелд ми се желби од тие кои се спомнуваа.
 
W

wicked_1

Гостин
Полесно е да изградат нов точно, поголем стадион и повеќе седишта ќе носат многу поголем профит за клубот, ама фановите у Лондон (барем дел од нив) си ја поштуваат традицијата, и тешко дека ќе дозволат смена на локација.

@HoT IcE нема да има изградба на нов, ќе биде проширен Стемфорд Бриџ со 15 илјади седишта повеќе, т.е да изнесува некаде 60 илјади вкупно.
:cuc: ако успеат.
 
H

HoT IcE

Гостин
Дада баш сега читам, секоја чест. Не се малце 500 милиони ама докажано е дека Роман не жали пари за Челзи :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom