Фан Клуб: Челзи

H

HoT IcE

Гостин
И третата не е лоша, само помал фонт. Ќе ме потсети на времето кога имавме Fly Emirates. Слично беше.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.562
Поени од реакции
52.359
Цело време сакав да пишам за ова, дури и драгонски ме потсети вчера и пак заборавив :D

Супер ќе биде ако даваат добри пари. Очекувам да биде нешто како вториот дизајн.
 

UNKNOWN_ARTIST

Blue is the colour!!!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
892
Поени од реакции
555
Од Самсунг земаме 18м фунти годишно, од овие очекувам околу 30 некаде најмалку.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
ме нервира тоа шо луис не добива шанса, тој и чех
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.562
Поени од реакции
52.359
ме нервира тоа шо луис не добива шанса, тој и чех
Епа Чех тешко, за голман ти треба стабилност не може да го мењаш цело време. Ќе го видиме во купот, или може во ЛШ. За Луис, Мурињо уште нејќе да ја расипе одбраната од лани па затоа не сака да го става. За да игра Луис, треба Азпи да седне на клупа. Ќе добијат сите шанса неделава.

А зашо Вилијан не игра
Затоа што бразилците се вратија во Лондон во петок и имаа само една сесија пред натпреварот. За Оскар решиле дека може да игра, Рамирес на полувреме влезе, Вилиан одмараше.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Chelsea set to sign Romanian right-back Manea Cristian (17) for £2.3m [Dolce Sport]
 

L.A

Член од
19 јануари 2014
Мислења
1.695
Поени од реакции
1.019
На Галатасарај убај се дресојте со ТА логото. Инаку колку шо знам Туркиш Ерлајнс се спонзор на Барселона,Дортмунд,Ман.Јунајтед и др.
Нека бидат спонзор и на Челзи според мене :)
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.762
Поени од реакции
20.480
На Галатасарај убај се дресојте со ТА логото. Инаку колку шо знам Туркиш Ерлајнс се спонзор на Барселона,Дортмунд,Ман.Јунајтед и др.
Нека бидат спонзор и на Челзи според мене :)
Веќе не е на Јунајтед, сега Aeroflot е спонзор.
 
W

wicked_1

Гостин
Како и да е оваа со ТА се само шпекулира, Челси има веќе постоечки договор од 2012та со Delta Air Lines денес се смета за најголема авиокомпанија, па чудно е малце догодина да има нов ваков спонзор.
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Мене па ич не ме гајле шо ќе пише на дресовите, битно е повеќе пари да дадат :)
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Кој кур ќе ни се овие бекови, па Валас е на позајмица нека остават време да видиме дали ќе го биде или не. Виделе некој млад играч знае да игра фудбал и го купуваат.:facepalm:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom