Фан Клуб: Челзи

H

HoT IcE

Гостин
Абрамович покажува само колку страствен фудбалски фанатик и навивач на Челзи е. Секоја утакмица ја гледа. Се поти, се нервира, аплаудира, станвуа и се радува па им префрлува на тие до него во стил да гледаат како си гази Челзи, тоа е газда. Спореди го со останатите газди од островово, човеков е пример за газда и навивач. Секоја чест Роман! Еден од најдобрите газди во светот на спротот дефинтивно. Човек ипол.
 

L.A

Член од
19 јануари 2014
Мислења
1.695
Поени од реакции
1.019
Сега за сега одличен почеток на сезоната.
Во Премиер Лигата единствени сериозни кандидати
Се надевам ќе можеме да освоиме и Лига на Шампиони - Да стигнеме до двојна круна.
А може плус и некој Куп да се освои, имаме мошне добра втора постава :)
 
W

wicked_1

Гостин
Сега за сега одличен почеток на сезоната.
Во Премиер Лигата единствени сериозни кандидати
Се надевам ќе можеме да освоиме и Лига на Шампиони - Да стигнеме до двојна круна.
А може плус и некој Куп да се освои, имаме мошне добра втора постава :)
Ова е како НЕ треба да размислува било кој Челси фан, у стилот на Ливерпулци лани.

Тек 4 кола изминаа, сеа следат најтешките, густи распореди, итн итн. Како шо и Мурињо си изјавува на секое интервју после утакмица : треба да се размислува само на следната утакмица, ни минута повеќе. Одбраната ни е лабава, и ни требаат 25/30 мин од почеток на утакмица да се стегнеме на средина и назад.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.562
Поени од реакции
52.359
Приоритет сезонава е ПЛ, тоа јавно го зборат и Мурињо и играчите. За повеќе, ќе видиме.
 

L.A

Член од
19 јануари 2014
Мислења
1.695
Поени од реакции
1.019
Ова е како НЕ треба да размислува било кој Челси фан, у стилот на Ливерпулци лани.

Тек 4 кола изминаа, сеа следат најтешките, густи распореди, итн итн. Како шо и Мурињо си изјавува на секое интервју после утакмица : треба да се размислува само на следната утакмица, ни минута повеќе. Одбраната ни е лабава, и ни требаат 25/30 мин од почеток на утакмица да се стегнеме на средина и назад.
Да, одбраната за разлика од лани на почетокот на сезонава е слаба, несигурна, примивме 6 гола на 4 утакмици, но за разлика пак од лани дадовме 15 гола, што во просек иди 4 гола на утакмица.
Единствено само одбраната да се врати на свое ниво нема друг минус во тимот, а тоа што велиш да се загреат 25 минути незнам, ако е за така другите тимој Јунајтед, Сити, Ливерпул, Арсенал неможат цела утакмица да се загреат. Приоритет ни е Премиер Лигата, и онака само оптимистички и со верба во тимот го реков то :)
 
H

HoT IcE

Гостин
Никој не пишал дека најверојатно од следната сезона Самсунг нема да биде главниот спонзор на дресовите. Наместо Самсунг ќе бидат најверојатно Turkish Airlines, засега нема ништо официјално освен твитови од неколку ФИФА агенти и чат-пат некој медиум.
 
W

wicked_1

Гостин
Никој не пишал дека најверојатно од следната сезона Самсунг нема да биде главниот спонзор на дресовите. Наместо Самсунг ќе бидат најверојатно Turkish Airlines, засега нема ништо официјално освен твитови од неколку ФИФА агенти и чат-пат некој медиум.
За жал да.
Од друга страна ќе имаат 30+ мил негде по сезона од TA.
 
H

HoT IcE

Гостин
За жал да.
Од друга страна ќе имаат 30+ мил негде по сезона од TA.
Мене многу естетски не ми менува искрено. Само немој некои логоа да ставаат, пошто е грдо логото на ТА. А ако се дресовите како оние на Галатасрај ондак може.
 
Член од
21 јули 2011
Мислења
1.339
Поени од реакции
3.202
Мене многу естетски не ми менува искрено. Само немој некои логоа да ставаат, пошто е грдо логото на ТА. А ако се дресовите како оние на Галатасрај ондак може.



Еве неколку идеи. Мене од овие, втората ми е некако најнормална. Само може малку подоле тоа да оди.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom