Фан Клуб: Црвена Звезда

Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
100 пати после постон што го пишав ја прегледав снимката од пеналот и се слагам, појќе не беше отколку што беше. Михајловиќ од старт идеше да иницира контакт и прво што му беше на памет е да падне за да испровоцира пенал. Јебига напнаа неделава пред дерби дека не им се судел пенал 20 години па на малиов му се увлече под кожа и ај сеа ќе паднам, ваљда ќе добијам пенал, ама на крај доби нешто друго :D Сеа глеав и на Арена имаше анализа на судењето и тој гостинот што беше рече дека судијата би постапил правилно и да судел и да не судел пенал, 50-50 ситуација. Али као што реков, баш ми е мило што не им судеа пенал.
И ние немаме повеќе од 20 години дадено гол од корнер, па никој не проба од корнер да дава голови :pos:
 
Член од
5 април 2007
Мислења
1.609
Поени од реакции
298
Честито нека ни е добиеното дерби, и зголемувањето на бодовната разлика.
Каков бре пенал какви бакрачи овој ко зајак скокна, офсајд не беше али кој ги ебе нек се сетат само како му поништија чист гол на Милијаш можат да си проверат. Нек си гледаат во трлото стокава -32 сегде предвреме дојде пролет кај нив ледена доба владее и малце да поработат на англискиот.
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
556
22. победа во низа како поклон за 71. роденден. Сјајно навивање, игра на некои 60% од можностите, али сепак добар меч:



Иначе Плавшиќ е новиот љубимец на публиката, какво срце а Бога ми и знаење има малиот.
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
556

Оборен е рекордот во Србија со 24 последователни победи. Сјајно играат момците, течно, атрактивно и едвај чекам квалификации за ЛШ.

Иначе:
 
Член од
5 април 2007
Мислења
1.609
Поени од реакции
298
Честито нека ни е титулата, сега доаѓа она што сите го посакуваме патот кон лш и тој пласман.
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.554
Поени од реакции
841
Сезона за историја. Од почеток до крај. Неверојатен низ од 24 победи по ред, промовирани млади играчи, конечно странците (освен Едсон) се погодија и нормално, конечно на клупа имаме еден нормален тренер, после Роби и Са Пинто. Ептен ми е драго што ќе остане Гроф и догодина, а се надевам и дека ќе остане до крај на договорот т.е до 2018.

Што се однесуе до мене пресврт у сезонава беше утакмицата против Раднички уште на почетокот на август кога цел стадион скандираше против управа и кога си испозаминаа Коки, Тончев и остала багра и у клубот останаа луѓе што стварно се разбираат у фудбал, што можеше да се види и по играчите кои дојдоа. Добро, едино тука ми штрчи Терзиќ од тие што останаа, али за него знам дека е под контрола и дека ако направи еден кикс ќе лета одма. Сега паметно да се одбработи трансфер периодов и да се надеваме на пласман у Европа, било ЛШ или ЛЕ, мада далеку пореална е ЛЕ.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Сезона за историја. Од почеток до крај. Неверојатен низ од 24 победи по ред, промовирани млади играчи, конечно странците (освен Едсон) се погодија и нормално, конечно на клупа имаме еден нормален тренер, после Роби и Са Пинто. Ептен ми е драго што ќе остане Гроф и догодина, а се надевам и дека ќе остане до крај на договорот т.е до 2018.

Што се однесуе до мене пресврт у сезонава беше утакмицата против Раднички уште на почетокот на август кога цел стадион скандираше против управа и кога си испозаминаа Коки, Тончев и остала багра и у клубот останаа луѓе што стварно се разбираат у фудбал, што можеше да се види и по играчите кои дојдоа. Добро, едино тука ми штрчи Терзиќ од тие што останаа, али за него знам дека е под контрола и дека ако направи еден кикс ќе лета одма. Сега паметно да се одбработи трансфер периодов и да се надеваме на пласман у Европа, било ЛШ или ЛЕ, мада далеку пореална е ЛЕ.
Можеш да го сакаш или мразиш, но Терза одработи многу за клубот да дојде на оваа ниво на кое што е, а трансферот на Ибањез му беше врх.
Се стои дека е сумњив лик, али мораш да признаеш и успешен, нешто како Човиќ во кошарка.
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.554
Поени од реакции
841
Касно реплицирам, али јбг се нема време:D
Точно е дека се променија некои работи, али уште мноогу чорба треба да срка Терзиќ за да го стигне Човиќ и да го извади клубот од говна. Ок, осовивме титула што освоивме, ако даде Господ и ќе се пласираме у некое европско такмичење, али долгот од 30 + милиони останува. Сега за сега сум прилично воздржан према Терзиќ, за понатаму ќе видиме.

А што се однесува до трансферот на Ибањез и не само на него туку и на другите играчи што дојдоа (Доналд, Плавшиќ, Срниќ, Ле Талек, Едсон) не е заслужен само Терзиќ. Он ги води преговорите и ги средува финансиските детали, а комплетниот скаутинг го работат други дечки што се у позадина у соработка со Гроф. И они имаат огромна заслуга за тие трансфери, а и за освоената титула.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Касно реплицирам, али јбг се нема време:D
Точно е дека се променија некои работи, али уште мноогу чорба треба да срка Терзиќ за да го стигне Човиќ и да го извади клубот од говна. Ок, осовивме титула што освоивме, ако даде Господ и ќе се пласираме у некое европско такмичење, али долгот од 30 + милиони останува. Сега за сега сум прилично воздржан према Терзиќ, за понатаму ќе видиме.

А што се однесува до трансферот на Ибањез и не само на него туку и на другите играчи што дојдоа (Доналд, Плавшиќ, Срниќ, Ле Талек, Едсон) не е заслужен само Терзиќ. Он ги води преговорите и ги средува финансиските детали, а комплетниот скаутинг го работат други дечки што се у позадина у соработка со Гроф. И они имаат огромна заслуга за тие трансфери, а и за освоената титула.
За Ибањез ти спомнав намеерно затоа што тој лично го убеди да потпише за нас, аа за скаутинг знам дека работат други дечки во соработка со целиот стручен штаб, но тие само даваат проценка за играч дали ке се вклопи во тим и кој профил на играч да тражат, додека за реализација по спроведен скаутинг е задолжен Терза
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.495
Поени од реакции
4.058
Абе каков е, таков е. Од клуб со смешни играчи сега играат играчи како Ибањез и Уго. Има уште голем долг, клубот е далеку од тоа да исплива на површина но работите одат во добра насока.
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
556
Валета/Торшавн - одличен жреб и сега мирно може да прдолжиме со појачањата, иако што побрзо дојдат сите тоа подобро. Али опасни имиња се во игра, само да не избаксузираме.

Интересно клипче за Аргентинци кои дојдоа во Бг ради Звезда:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom