Фан Клуб: Црвена Звезда

Член од
11 ноември 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
556


Некои нови ветрови дуваат во Звезда во последните година дена. Тимот игра одлично, финансиски излеговме од кризата, се доведуваат квалитетни играчи и се надевам дека сме се поблиску до влез во ЛШ на лето.

Со среќа на Бабунски и Ле Талек, а оваа пролет следи уживање со најдобриот тим и фудбал на овие простори годинава.
 
Член од
21 март 2015
Мислења
1.257
Поени од реакции
1.131
Сс бразилца ке гу заебемо работу изгледа незнаее јазик сс кој ке може да се разбере сс саиграчи и стручан штаб
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
556
Потешко од очекуваното, дваесетта победа во низа на стартот од пролетниот дел, стрелци Уго и Ле Талек:


А следниот викенд посластица - 150. вечити дерби, да ги згазиме и дадеме до знаење што сме во однос на нив.
 
Член од
5 април 2007
Мислења
1.609
Поени од реакции
298
Не сум многу задоволен од вчерашната игра, посебно прво полувреме, али ние увек тие стартови на почеток од сезона или втор дел од сезонава ги играме мн слабо. Како и да е победивме, а и секој можен кикс ко овој нов на стокава го користиме Кумановац вели да ги згазиме, па тие се веќе згазени али како и да е дерби е дерби треба да се добие.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Гази. ломи Звездо, да не пређу пола
Гази, ломи Звездо и титула је твоја.
Голгетери наши, поцепајте мреже
Нек' се свако тресе од Црвене Звезде!

:vozbud:
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
556

Честита победа Цигани! Нешто полошо издание од што се очекуваше, али и ова беше доволно за гробарите. Фали еден сигурен и пред се брз штопер за Европа, другото си е екстра.

 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.552
Поени од реакции
840
Уште еднаш им покажавме кај им е местото. Нека плачат сега и за пеналот и за офсајдот. Искрено, мислам дека судијата погреши и у двете ситуации, ама ич не ми чуе стапов. Осетија и на своја кожа исто што ние го осетивме кога на Милијаш му беше поништен чист гол у купот и кога две години после тоа у дербито за титула судијата (мислам дека беше Мажиќ) не осакати поштено. Правдата е задоволена.

Што се однесува до играта, не сум нешто задоволен, поготово не со играта у одбрана. Ќе се сложам со КУЦЗ дека ни е потребен уште еден штопер, многу побрз од Луковиќ, Саво и Едсон. А ја би додал дека ни е потребен уште еден десен бек, пошто ова што го игра Петковиќ (и на дербиво и пред тоа) е очај. Денеска беше најслаба карика, Михајловиќ му направи милијарда проблеми.

Гази ломи Звездо...
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.960
Coungradulations на победата хахаххаааха !! Какви циркузанти се овие ејј не можам да се начудам,,
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Уште еднаш им покажавме кај им е местото. Нека плачат сега и за пеналот и за офсајдот. Искрено, мислам дека судијата погреши и у двете ситуации, ама ич не ми чуе стапов. Осетија и на своја кожа исто што ние го осетивме кога на Милијаш му беше поништен чист гол у купот и кога две години после тоа у дербито за титула судијата (мислам дека беше Мажиќ) не осакати поштено. Правдата е задоволена.

Што се однесува до играта, не сум нешто задоволен, поготово не со играта у одбрана. Ќе се сложам со КУЦЗ дека ни е потребен уште еден штопер, многу побрз од Луковиќ, Саво и Едсон. А ја би додал дека ни е потребен уште еден десен бек, пошто ова што го игра Петковиќ (и на дербиво и пред тоа) е очај. Денеска беше најслаба карика, Михајловиќ му направи милијарда проблеми.

Гази ломи Звездо...
Се е уреду што напиша, ама погледни ја пак снимката за пеналот, нема врска од пенал за таа процена на судијата свака част во дел од секунда виде дека Михајловиќ сам почна да паѓа, инаку за офсајдот што дигна помошниког чист гол беше тоа, како и да е кој ги ебе милион пати имаат украдено утакмици и титули како што кажа ти ич не ги жалам, посебно сега кога излегуваат нивни медиуми и соопштенија како тоа биле украдени и шта ја знам, а разлика е 30 бода како да утакмицава одлучуваше за титула, а тек па нивниот тренер кој се понаша као да е на селски панаѓур а не на дерби утакмица каде што и тој и Евертон заслужија црвени картони а никој не ги спомнува, плус изјавата после утакмица ме потсеќа на типкава од легендарната изјава ``иде дунав``... гробарски треш ретардизам... :)

Гази ломи Звездо...
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Се е уреду што напиша, ама погледни ја пак снимката за пеналот, нема врска од пенал за таа процена на судијата свака част во дел од секунда виде дека Михајловиќ сам почна да паѓа, инаку за офсајдот што дигна помошниког чист гол беше тоа, како и да е кој ги ебе милион пати имаат украдено утакмици и титули како што кажа ти ич не ги жалам, посебно сега кога излегуваат нивни медиуми и соопштенија како тоа биле украдени и шта ја знам, а разлика е 30 бода како да утакмицава одлучуваше за титула, а тек па нивниот тренер кој се понаша као да е на селски панаѓур а не на дерби утакмица каде што и тој и Евертон заслужија црвени картони а никој не ги спомнува, плус изјавата после утакмица ме потсеќа на типкава од легендарната изјава ``иде дунав``... гробарски треш ретардизам... :)

Гази ломи Звездо...
Е баш ова, кој им ебе матер. Искочија и докази и изјави 6 години местеа бе ми се трескаат тука за некој офсајд! И офсајдот беше тежок да се пресуди, секако на тепка одлука беше донесена. А и не само тој гол, уште три не ги вадат од длабок минус, -32 :)

Трпај стоку.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Е баш ова, кој им ебе матер. Искочија и докази и изјави 6 години местеа бе ми се трескаат тука за некој офсајд! И офсајдот беше тежок да се пресуди, секако на тепка одлука беше донесена. А и не само тој гол, уште три не ги вадат од длабок минус, -32 :)

Трпај стоку.
Прво гробари ме отекоа на фејс како било наместено и шта ја знам, а поента е дека +30 и сврха на наместену утакмицу не гу гледам, второ изјава на Томиќа како што кажав во стил на ``иде дунав`` требаше да биде исклучен уште во прво полувреме, така неверувам дека во европа би се понашал и трето кога прочитав соопштение од ФК Партизаи како тоа судија бил директен виновник за поразот беше врх врхова, незнаев дали да се смеам или да плачам, замисли сега Арсанал изгуби од втор тим на Манчестер и овие да принтаат соопштенија како судијата ги заебал...:) гробарски трееш ретардизам
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.552
Поени од реакции
840
Се е уреду што напиша, ама погледни ја пак снимката за пеналот, нема врска од пенал за таа процена на судијата свака част во дел од секунда виде дека Михајловиќ сам почна да паѓа, инаку за офсајдот што дигна помошниког чист гол беше тоа, како и да е кој ги ебе милион пати имаат украдено утакмици и титули како што кажа ти ич не ги жалам, посебно сега кога излегуваат нивни медиуми и соопштенија како тоа биле украдени и шта ја знам, а разлика е 30 бода како да утакмицава одлучуваше за титула, а тек па нивниот тренер кој се понаша као да е на селски панаѓур а не на дерби утакмица каде што и тој и Евертон заслужија црвени картони а никој не ги спомнува, плус изјавата после утакмица ме потсеќа на типкава од легендарната изјава ``иде дунав``... гробарски треш ретардизам... :)

Гази ломи Звездо...
100 пати после постон што го пишав ја прегледав снимката од пеналот и се слагам, појќе не беше отколку што беше. Михајловиќ од старт идеше да иницира контакт и прво што му беше на памет е да падне за да испровоцира пенал. Јебига напнаа неделава пред дерби дека не им се судел пенал 20 години па на малиов му се увлече под кожа и ај сеа ќе паднам, ваљда ќе добијам пенал, ама на крај доби нешто друго :D Сеа глеав и на Арена имаше анализа на судењето и тој гостинот што беше рече дека судијата би постапил правилно и да судел и да не судел пенал, 50-50 ситуација. Али као што реков, баш ми е мило што не им судеа пенал.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom