Фан Клуб: Црвена Звезда

Член од
11 ноември 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
556
За Аврамовски братче да,многу се согласувам,му треба уште калење.Но за Бабунскки не, дечкото е веќе добро дефиниран фудбалер,шо е најважно изградена техника и добар школуван карактер,зборуваме за играч кој ги поминал сите филтри на Барселона од илјадници деца до највисоко ниво.Зборуваме за голен притисок.И ние поголеми експерти сега залудно е да викаме,не е ок.Имате дечки во ЦВ прв состав шо дури не се ни квалитет задоволителен,а се туркаат.Каде е тука рамномерноста и логиката.
Како што кажав, јас посебно сакам да успее пошто е од тука, али не бива, до сега најискрено не заслужи да игра нешто повеќе од ова што го доби. Ти ваљда си ја гледал пријателската у која он даде 2 гола и асистенција - таму он беше најдобар, ама околу него играа омладинци и трети избори на скоро секоја позиција.

Мноооогу е слаб во дуел, иако е технички супериорен не може да го искористи тоа. Ајде и што е слаб, али да трча како луд, а баш имаме еден играч кај нас (Плавшиќ) кој е слично граден, али трча 3 пати повеќе од Давид.

Иначе далеку од тоа дека Звезда има лоши играчи на средина, ги има премногу кои се со добар квалитет и за жал Бабунски тешко дека и ќе добие некоја поголема минутажа.
Дамјан Ле Талек, Мичел Доналд, Канга Гуелор, Срѓан Плавшиќ, Марко Полетановиќ, Михаило Ристиќ... Да го спомнам и Марко Грујиќ кој отиде во Ливерпул летово.
 
G

Goldie

Гостин
Бабунски направи грешка што воопшто отиде таму, имаат скоро 40 играчи и огромна конкуренција.
Требаше да отиде во некој помал тим каде што ќе биде стандарден во тимот а не да дреме на клупа како што дремеше и во Барса Б
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.552
Поени од реакции
840
Јас најмногу од се би сакал Давид и Даниел да успеат у Звезда, али како проаѓа време се поизвесно е дека ништо од тоа. Објасни и КУЦЗ зашто. Аврамовски добро почна, даде гол на дебито, имаше солидни партии, ама се испостави дека дојде со здраствен проблем (нешто у врска со забите беше) и му пропадна цела сезона. Плус тогаш Звезда имаше на клупа нула од тренер у ликот на Лалатовиќ и кој не знаеше кај тера. Кога дојде Гроф за тренер си донесе свои играчи т.е играчи кои се по негова желба (Плавшиќ, Доналд) го исфорссира Грујиќ кој експлодира и јбг за Аврам немаше место, а тек сега не гледам место за него откога дојдоа новиве играчи. Штета стварно.

А за Бабунски одма се гледа дека е школуван у Барса, техника пар екселанс, али џабе кога не е тркач и физички е инфериорен у однос на противниците, а тренерот баш и не сака такви играчи.
 
Член од
5 април 2007
Мислења
1.609
Поени од реакции
298
Против лудогорец нормално ако не се деси некое чудо и на нив и на нас, а не би требало би рекол противник по мерка но не со намера да го потценам, шампион 5 пати по ред ако не се лажам екипа составена од скоро све странски играчи, нормално и ние не сме долни но во последниве години се далеку по искусни на евро сцена.
Така да со малце среќа, а нормално и многу подобро издание пред се против сегашниот противник, а после и со нив можно е да ги поминиме.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Мене ме плаши оптимизмот кој владее кај сите навијачи, играчи, раководството, једино Гроф ми се гледа дека е приземјен и оди чекор по чекор
 
Член од
5 април 2007
Мислења
1.609
Поени од реакции
298
Мене ме плаши оптимизмот кој владее кај сите навијачи, играчи, раководството, једино Гроф ми се гледа дека е приземјен и оди чекор по чекор
И од спротивен табор се покажа преголемо задовоство што сме им се паднале, истото е и кај нас реално Плзен и Копенхаген се далеку поквалитетни од Бугарите треба да сме среќни што ги избегнавме.
Оптимизам мора да има но мора да има и подобро издание со сегашниот противник со кој се изнамачивме она што го видовме пред некој ден е далеку од потребното, али ајде да веруваме во тимот.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
И од спротивен табор се покажа преголемо задовоство што сме им се паднале, истото е и кај нас реално Плзен и Копенхаген се далеку поквалитетни од Бугарите треба да сме среќни што ги избегнавме.
Оптимизам мора да има но мора да има и подобро издание со сегашниот противник со кој се изнамачивме она што го видовме пред некој ден е далеку од потребното, али ајде да веруваме во тимот.
мене од порано ми се јавуваат стравови, бидејќи кога и да владеел толкав оптимизам неешто се сјебе, а за во Малта првото полувреме несакам ниту да го коментирам одбрана промаја, Луковиќ очигледно е добар за на клупа да е што значи дека нов штопер под итно ни е потребен, исто така од Канга несум нешто посебно импресиониран рецимо незнам што има тој повеќе од Плавша, второ полувреме одигравме солидно.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Со ваква игра најебали смо против Бугараши, одбрана е на ниво на слупчане, а читам по форуми сви га фалив Канга, куде што ја ништо посебно не виде куде њега, прв пас што га погоди беше у 80`
 
Член од
5 април 2007
Мислења
1.609
Поени од реакции
298
Одбраната ни е каша на неколку пати попушти вчера, а треба да бидеме и среќни што не примивме уште некој гол, за Канга и јас би го пофалил т.е ми се допадна неговото издание највеќе од сите новајлии, а треба и време ќе видеме дек не сме со него погрешиле.
Бугариве се апсолутен фаворит ако цениме според нивниот резултат а и игра и нашиот, но за една недела ако се сака може многу да се смени, пред се во одбраната мора да се покаже цврстина Лудогорец ќе искористи секаков кикс за разлика од вчерашниот противник.
Моја желба е 1-1 за пред реванш одличен резултат.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Одбраната ни е каша на неколку пати попушти вчера, а треба да бидеме и среќни што не примивме уште некој гол, за Канга и јас би го пофалил т.е ми се допадна неговото издание највеќе од сите новајлии, а треба и време ќе видеме дек не сме со него погрешиле.
Бугариве се апсолутен фаворит ако цениме според нивниот резултат а и игра и нашиот, но за една недела ако се сака може многу да се смени, пред се во одбраната мора да се покаже цврстина Лудогорец ќе искористи секаков кикс за разлика од вчерашниот противник.
Моја желба е 1-1 за пред реванш одличен резултат.
За одбрана да се среди треба нов штопер, Луковиќ е спор како бугарски воз, играме секогаш со високаа одбрана, додека Рендулиќ е неталентиран, Цвеле во одбрана донакаде солиден но во напад е ужаш и побогу каде е Петковиќ?, така да воопшто несум оптимист дека за една недела може да се среди одбраната, во случај да не се донесе штопер би го вратил Ле Талек на централен дефанзивец место копитото Рендула и Луковиќ
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
556
Уфффф каква утакмица...
Катаи мајстор кој би можел да игра и во тимови ко Милан, Интер, Валенсија... Злато ни вреди иако играше шпиц.

Рендулиќ, Доналд одлични назад, Ибањез може и боље, од Цветко не се ни очекува нешто повеќе. Моуче исто може да одигра фантастична утакмица, не е потпуно спремен ама кога ќе се уигра има да јебе све живо.

Кој ќе дочека да дојде вторник у пм, мислам дека ќе снема 55.000 карти за еден ден.
 
Член од
21 март 2015
Мислења
1.257
Поени од реакции
1.131
рендула доктор за катаи нема што да се каже кахриман и кај двата гола можеше и требаше подобро да реагира другите солидни а кај лучо се познава дека со мислите е во друг клуб
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.960
Овај Фибел ни е пропаст премногу спор е и за првиот гол беше единствен кривец не го испрати играчот застана позади ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom