Фан Клуб: Фиорентина

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Таа шанса што мислиш ти (Љајич од 4-5 м, мислам дека беше мал офсајд). Како и да е, сами си се казнивме, можевме да ја контролираме играта, а можевме уште некој да им пикнеме, поготово у прво. И 1-0 да беше пак немаше ништо да биде готово, а и сега ништо не е готово. Со оглед дека играме подобро у гости сезонава, реално сум оптимист.
 
Член од
12 март 2013
Мислења
757
Поени од реакции
1.196
абе и ја сум оптимист за реваншот али не ни требаше да примиме гол,после пеналот мислев дека ќе им дадеме уште еден али јбг
иначе ова дрвово Иличич освен голот ништо не напрае,муцка му ебем,ниеден дуел не доби со одбранава на Рома,боље Варгас да го играше,ако ништо друго знае да распали од 2-30 метра плус физички е многу појак од словенецов
ни фали Гомез и тоа многу,не за да дава голови ко што многу очекуваат него да отвара простор за Салах па и за Мати,вака ко загушени се сами напред
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.313
Pizarro to sit out Milan
Midfielder David Pizarro will be sidelined for seven days after his injury, missing Fiorentina's game against Milan.
 
Член од
12 март 2013
Мислења
757
Поени од реакции
1.196
со овој состав добро се држиме сеа за сеа али место словенцине и Роси у второ мора да стае некој од Салах,Дијаманти,Фернандез или Баба ако е спремен,како се збунети у одбрана мора да се искористат овие шанси а со Гила и Јосип ништо не праеме
 
Член од
12 март 2013
Мислења
757
Поени од реакции
1.196
само среќа и Жоакин не спасија синоќа,колку дебилни потези на Монтела :bravobe:
ме натера у 80 да исклучам лаптопов да не ги гледам од нервоза,ко у гз да го ебат Куртич и Иличич па мора да ги игра,ај прво полувреме изгуравме некако али у второ мораше да го стае Дијаманти место Иличич,какви акции и шанси ни упропасти ја незнам како го остае до крај а за Куртич да не зборам ич не го видов,Бадељ дрво исто,боље Ричардс да си останеше
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Бадељ и Жоакин кога влегоа се смени целиот ритам на утакмицата. Бадељ игра добро последниве 5-6 натпревари...Куртиќ е дрво, а Иличиќ е добар, ама упропастува големи шанси. Се труди, али и себичен е многу и ради тоа ќе заебе.
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Монтела уште еднаш покажа дека е еден од најдобрите тактичари во Италија, мотиватор голем и заслужен е за напредокот на Фиорентина. Денес бевме одлични, требаше повеќе голови да им дадеме, а најголема штета е шансата на Салах кога претрча пола терен и погоди пречка...ќе беше за многу шпици гол. Уште еднаш најголемо браво за овие момци, секоја чест.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.313

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
ИНаче сакав само да напоменам. Бадељ и Басанта е чист пример дека фудбалери кои доаѓаат од друо првенство, потребен им е период на адаптација за да се уклопат. Одлични се, газат. Вака-така станаа дел од главниот костур на тимот. Секоја чест!!!
 
Член од
8 јануари 2014
Мислења
2.205
Поени од реакции
2.051
Интересно ,сите играчи кои излегле од Динамо Загреб во европски клубови, станале ѕверки.
Олиќ, Модриќ, Манџо, Кова па еве и Бадељ, а чинам дека ефтино го плативте, не?

Додека беше во Динамо, по хрв портали читав, како имаат голема надеж во него, редовно ги полнеше спортските страни. Не знам, дан го тагираја како новиот Модриќ. Така да Бадељ конкретно кај вас не би ме чудело да биде носечка осовина на средина.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom