Фан Клуб: Фиорентина

Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Честитки на заслужената победа и среќно понатаму.
 
Член од
12 март 2013
Мислења
757
Поени од реакции
1.196
Интересно ,сите играчи кои излегле од Динамо Загреб во европски клубови, станале ѕверки.
Олиќ, Модриќ, Манџо, Кова па еве и Бадељ, а чинам дека ефтино го плативте, не?

Додека беше во Динамо, по хрв портали читав, како имаат голема надеж во него, редовно ги полнеше спортските страни. Не знам, дан го тагираја како новиот Модриќ. Така да Бадељ конкретно кај вас не би ме чудело да биде носечка осовина на средина.
добар играч е Бадељ,од утакмица во утакмица се подобро игра,некни со Милан ме разочара малце али overall одлично засилување за нас за ефтини пари,3 мил отприлика мислам дека го плативме
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Д.Киев а :rolleyes: Паааа не е лесен протиник, ама пак можеше и појак. Како и да е 50-50 се шансите, со тоа што многу мала предност давам на Фиоре ради втората утакмица која се игра дома. Заебани се украинциве секако. Вчера 5ка на Евертон им начукаа. Цврсти екипи се овие од екс СССР. Мораме концентрирано 100% да влеземе во првиот дуел, да излечеме позитивен резултат па после Монтела да може тактички ториот да го добие. Како и да е ќе биде интересно. FORZA FIORE :D
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Почнува да се крчка околу купоината на лето. Интересни играчи се о комбинација, пред све Алан од Удинезе, Фернандо од Шахтјор, Имобиле (ма да незнам колку ни е потребен), Марио Руи од Емполи, Дармиан од Торино, Монтоја Барселона и ред други...ќе биде еома интересантно :D
 
Член од
12 март 2013
Мислења
757
Поени од реакции
1.196
Фернандо и Дармиан (y) другиве незнам колку ни се потребни,по мене подобро ќе биде да убаци 2-3 од младите у прв тим као Бабакар и Бернандески лани и Матош и Пицини да ги вратиме од позјмица и да им се даде шанса
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Нели ви треба замена за Салах на лето?
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Салах е на позајмица до 2016 јуни, а после има право на откуп за околу 15 милиони евра...
Aha, jas znaev deka e na pozajmica ama mislev samo do naleto. Sorry
A dali celzi ima nekoi prava za vrakjanje ili se e vo racete na fiorentina?
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Наводно Дела Вале сака да го исплати Салах на Челзи уште летово. Мислам дека нешто помеѓу 16-18 милиони евра.
 
Член од
12 март 2013
Мислења
757
Поени од реакции
1.196
многу ослабени се Јувентус вечерва со неиграњето на Погба,Пирло и Тевез
ние па од друга страна излагаме у топ состав и мора да го искористиме ова и да се пласираме у финале
Forza
 
Член од
8 јануари 2014
Мислења
2.205
Поени од реакции
2.051
Момци слабо вечерва, некако како да бевте многу самоуверени со победата од Торино, како да игравте со Интер, а не со најдобрата екипа во ИТА.
Ете и „ослабени“ тепавме и тоа убедливо може да се каже....јеби га повеќе среќа другата година.

Ако во овај куп завршивте, во тој што го играте во Европа ви посакувам да го завршите на прво место.;)
 
Член од
12 март 2013
Мислења
757
Поени од реакции
1.196
многу ослабени се Јувентус вечерва со неиграњето на Погба,Пирло и Тевез
ние па од друга страна излагаме у топ состав и мора да го искористиме ова и да се пласираме у финале
Forza
:facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:[DOUBLEPOST=1428441334][/DOUBLEPOST]
Момци слабо вечерва, некако како да бевте многу самоуверени со победата од Торино, како да игравте со Интер, а не со најдобрата екипа во ИТА.
Ете и „ослабени“ тепавме и тоа убедливо може да се каже....јеби га повеќе среќа другата година.

Ако во овај куп завршивте, во тој што го играте во Европа ви посакувам да го завршите на прво место.;)
ептен лабаво влеговме у реваншов плус 3-5-2 игравме,цела одбрана изгубени беа а овој коњов на клупа што ни е Ричардс за жива глава нејќе да го стае а гледа дека нешто не штима башка некни со Самп искина ... али тоа е
Јуве без Погба Пирло и Тевез ме изненади како изигра вечерва,секоја чест и дај боже да земете триплете годинава,све е можно со ваква игра (y)
 
Последно уредено:
Член од
8 јануари 2014
Мислења
2.205
Поени од реакции
2.051
Јас пред утакмицава бев резервиран, некако ко сеедно ми беше, т.е. побитно ми е ЛШ отколку успех во купов. Али Доктор Алегри ме демантира и се полакоми :D

По мене кривицата кај вас е во Монтела, стварно не знам зошо вака шалабајзерски одигра, има тим во форма и да браниш резултат против Јуве?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom