Фан Клуб: Фиорентина

Член од
12 март 2013
Мислења
757
Поени од реакции
1.196
хахахаххаха читам денеска можно е Монтела у Милан да иде наредна сезона :facepalm:
ако е вистина ова и ако стварно имал преддоговор со нив он је значи тежок ретард ... да замине од ваков клуб,кој цело време го поддржува и има тотална слобода у работата и да иде у клуб у кој ќе му биде марионета на газдата-педофил ... не го сваќам уопште, а за ростерот на играчи со кој располага и ќе располага ич да не споредувам
ако се деси ова на лето желба ми е да го видам Eusebio Di Francesco од Сасуоло,супер би се уклопил кај нас (y)
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Чисто сумљам дека има вистина во ова...не ми се верува ама уопште. Денес читав како наводно (и неофицијално) ги кажал своите желби за следната сезона на Праде и Мациа, што се однесува до трансфер пазарот. Дармиан, Фернандо од Шахтјор, Хуан Жезус од Интер и Зелински од Емполи. Наводно ова четврока е желба на Монтела...мислам дека ова е само новинарски покушај да се уништи одличната хармонија во тимот и да се дестабилизира пред многу битни мечеви. Плус самиот Монтела изјави дека останува и дека се гледа во Фиорентина, а има и договор до 2017 год.
 
Член од
12 март 2013
Мислења
757
Поени од реакции
1.196
Чисто сумљам дека има вистина во ова...не ми се верува ама уопште. Денес читав како наводно (и неофицијално) ги кажал своите желби за следната сезона на Праде и Мациа, што се однесува до трансфер пазарот. Дармиан, Фернандо од Шахтјор, Хуан Жезус од Интер и Зелински од Емполи. Наводно ова четврока е желба на Монтела...мислам дека ова е само новинарски покушај да се уништи одличната хармонија во тимот и да се дестабилизира пред многу битни мечеви. Плус самиот Монтела изјави дека останува и дека се гледа во Фиорентина, а има и договор до 2017 год.
и мене не ми се верува дека би отишол и потполно се сложувам за болдираново,а да се деси стварно да замине би испаднал ретард,ко што пишав погоре,а мене бар не ми седи ко глуп човеков :)
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.312
хахахаххаха читам денеска можно е Монтела у Милан да иде наредна сезона :facepalm:
ако е вистина ова и ако стварно имал преддоговор со нив он је значи тежок ретард ... да замине од ваков клуб,кој цело време го поддржува и има тотална слобода у работата и да иде у клуб у кој ќе му биде марионета на газдата-педофил ... не го сваќам уопште, а за ростерот на играчи со кој располага и ќе располага ич да не споредувам
ако се деси ова на лето желба ми е да го видам Eusebio Di Francesco од Сасуоло,супер би се уклопил кај нас (y)

About Montella, Gazzetta dello Sport just today wrote the relationship Montella - Fiorentina is again solid . He appreciated the last window transfer. But now there is a clause of 5 million clause which frees him from Fiorentina
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
И ја прочитав за клаузула некоја од 5 милиони...Милан толку за играч не дава камо ли за тренер :D
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.312
Coach Vincenzo Montella confirms that he will stick with Fiorentina, in spite of Milan's attempts to lure him away

Montella: 'Fiorentina, I'm staying'

Finally, Montella closed his conference speaking of goalkeeper Neto, who returned to playing for Fiorentina in spite of widespread belief that he will move to Juventus next season.

“He has a good relationship with the rest of the team. When I chose to field [Ciprian] Tatarusanu, I felt that he was giving me greater guarantees.

“Now it's somewhat embarrassing to have two goalkeepers of such quality.

“Neto is calm, and aside from anecdotal evidence it remains to be seen whether he'll be heading for Juventus.

“If he's fit, he plays. There's no problem.”

(скратена верзија од интерјвуто)

Не мислам дека би ја напуштил Фиорентина сега, и ако го ценам многу мислам дека уште треба да се кали како тренер барем уште една сезона
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Честитки до нашиот Меси, до целата екипа, залагањето и Монтела. Со што ли само ги мотивираше вака се прашувам!? Менталитетот е друг, пристапот е победнички и залагањето на играчите. Игра без страв, браво, чиста 5ка!!!
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.312
Честито тотално заслужено победа :)
Се гледаме во реваншот :)
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Како игра Бадељ ?
 
Член од
12 март 2013
Мислења
757
Поени од реакции
1.196
Иличич пак у прва постава :facepalm:
Ричардс на клупа,Алонсо и Томовиќ у одбрана :facepalm::facepalm:
за Варгас да не зборам,срце ме боли...а бе Монтела коњу проклет,у гз да го ебат овја словенциве,колку е заљубен у нив,а уште и Куртич фалеше да го видам место Пизаро и ич не ја гледав утакмицава
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Абе се нервирам. Незнаеме да профитираме. Реално Рома у овие 40 мин е изгубена, бар до сега. Контрола имавме не го зголемивме водстото....
 
Член од
12 март 2013
Мислења
757
Поени од реакции
1.196
ај што не знаеме па и им дадовме баш добри шанси за израмнување
 

Kajgana Shop

На врв Bottom