Фан Клуб: Фиорентина

Член од
12 март 2013
Мислења
757
Поени од реакции
1.196
@Vuki-Viola-Fan мењај потпис брат ни отиде ова копилево у Челзи :uzi:
добро и што го шитнавме пошто како се влечеше оваа полусезона очигледно беше дека не му се игра кај нас,можда Салах ќе се покаже ко што играше у Базел па ќе покрие колку-толку у напад а и Роси кај и да е ќе се врати плус Дијаманти е тука,се на се мислам дека нема да се осети многу отсуството на мајмунчево у играта
плус прееска прочитав дека брзал да замине од тренинг :motorce: и не ги испоштувал навијачите,мамето негово,чоек го напраевме и ко пиченце брза да иде у Лондон у 5 до 12 без можност да купиме замена за него ц ц ц абе у Лече дур играше што не го побара некој копиле неблагодарно
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Не е Куадрадо крив по мене. Клаузулата си го направи своето. До душа зделката е повеќе од одлична, 33 милиони плус Салах кој е машина и ора по терен, а има само 22 години, 4 помлад од Куадрадо. Фала за све што направи за Фиорентина, тука се афирмираше и мислам дека никаде и никогаш нема да игра на ниво на ланската и пре таа сезона. Тоа што ме нервира е управата. Незнам како ќе реагираат после ова. 33 милиони се сериозни пари и треба да се реинвестираат. Тешко е сега да се најдат за 3 дена соодветни фудбалери,а и ете Окампос е ван ЕУ зоната, така да тешко...незнам ќе видиме до понеделник што ќе се деси. Со Салах,Гомез и Роси опоравен дефинитивно нема да се осети отсуството на Куадрадо, бар по мене.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
БРАВО !!

:D Forza[DOUBLEPOST=1424979631][/DOUBLEPOST]Браво, секоја чест и баш ми е мило навивав вечерва за вас :)
 
Последно уредено:

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Заслужено, САлах е ѕвер, комотно направи да не се осеќа отсуството на Куадрадо. Со елиминација над Тотенхем може да се сметаме за потенцијални освојувачи, а тоа е тој круг од Фиорентина, Зенит, Виљареал, Севиља, Наполи и Волсбург. Сега во четврт финале сакам полесен противник. Еве две години малери сме околу противниците во ЛЕ...Јуве лани, пасега Тотенхем...уопште не лесни противници. Ќе видиме утре е ждребката...FORZA VIOLA
 
Член од
12 март 2013
Мислења
757
Поени од реакции
1.196
ждребов copy-paste од лани ... пу
очекувам тврд двомеч и пролаз даље со гол у гости,евентуално преку пенали
али све зависи од Монтела,дали ќе се реши (како досега) да ја форсираме ЛЕ или ќе се ориентираме на Серија А ... многу зависи и од Рома,ако на пример се доближат до Јуве у Серија А,можда ќе стегнат појако таму а ЛЕ ќе ја играат поопуштено
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
По мене Тотенхем е поцврст противник од Рома и физички поспремен, дури и од нас. Е сега фудбал е, све е можно, поготово у овој дел од натпреварувањето. Монтела тактички го надигра Покетино, исто како и Гарсија во купот. Ме мачат повредите на Борха,Мати и Басанта за во недела, мислам дека можеме да победиме во Милано, подобри сме од Интер.
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Дефинитивно Монтела се насочува кон ЛЕ и Купот против Јуве у четврток. Составов против Интер не е ни 30% од можностите на екипата. Без Жоакин,Салах,Гомез,Борха,Пизаро,Мати,Ричардс...претерува. Гомез не е ни повикан...
 
Член од
12 март 2013
Мислења
757
Поени од реакции
1.196
лелеле кој звер е Салах :cuc: Нето исто,ни спаси гз вечерва (y)
Монтела коњ,го гледа Томовиќ се витка на трева и не почека за изменава Варгас-Аквилани :facepalm:
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Ама Монтела веќе ја објави кајтретиот судија измената, затоа неможеше да реагира. Салах е новиот херој, Куадрадо го заборавив. Овој е многу покорисен за екипата и дава максимум. А се прашувам што ќе им се десеше да играа Гомез,Борха,Мати,Пизаро,Жоакин :) потоп
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.512
Нето спрема теренче за кај нас а?:)
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Тоа уште не се знае...Ливерпул е во игра и уште некои клубови.
 
Член од
12 март 2013
Мислења
757
Поени од реакции
1.196
ја мислам завршена е работава за Нето и догодина е у Јуве,така бар прочитав дека има договор со нив
само да не испадне ко со Монтоливо педерчето,"идам у голем клуб да освајам тофеи" па еве глеаме шо се дешава со трофеите негови :)[DOUBLEPOST=1425241181][/DOUBLEPOST]
Во четврток ќе играте со фул состав?
не се знае,зависи со повредениве како ќе биде,Борха Фернандез и Татарусану се со полесни повреди еве и Савиќ и Томовиќ вечерва се повредија,само Гомез у напад е сигурен за другиве не се знае,зависи и од тоа ако киксне Наполи вечерва може да се ориентира на Серија А Монтела и да го батали купов
кај вас како е ситуацијава со составот?
 
Последно уредено:

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.512
ја мислам завршена е работава за Нето и догодина е у Јуве,така бар прочитав дека има договор со нив
само да не испадне ко со Монтоливо педерчето,"идам у голем клуб да освајам тофеи" па еве глеаме шо се дешава со трофеите негови :)[DOUBLEPOST=1425241181][/DOUBLEPOST]
не се знае,зависи со повредениве како ќе биде,Борха Фернандез и Татарусану се со полесни повреди еве и Савиќ и Томовиќ вечерва се повредија,само Гомез у напад е сигурен за другиве не се знае,зависи и од тоа ако киксне Наполи вечерва може да се ориентира на Серија А Монтела и да го батали купов
кај вас како е ситуацијава со составот?
И кај не се знае,Погба и Видал имаа ситни повреди али се повикани,Пирло неизвесен а и Стураро се повреди, така да ќе има коммбинации.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
Стварно ваков ќе вие дресот в година?




Би си го купил, мн ми е убав
 

Kajgana Shop

На врв Bottom