Фан Клуб: Фиорентина

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Сепак овој играч е терминаторот што ни треба повеќе, ма да Бадељ е доста погоден ради тоа што ни требаат играчи со јака снага у средина...
 
Член од
29 мај 2009
Мислења
748
Поени од реакции
47
au au sum si go zaborael passwordot ne mi se veruva:) . MIka R. ok zasiluvanje, odlicno ja pojacavme odbrana, nego sto praime so sredinta, do kaj se so ovoj Fernando od donjeck
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Фернандо не го пушти Шахтјор...го стопираа трансферот. Иако Фиорентина понуди колку што побара Шахтјор, околу 15 милиони, подоцна се предомислија. Сепак Фернандо како што пишуваат медиумите и како што кажа неговиот агент, ќе проба Фиорентина во јануари да го ангажира.
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Еве неколку интересни работи што кажаа Праде и Масиа после завршувањето на преодниот рок.

Праде - Стамбоули од Монпељњ беше многу блиску до Фиорентина, но вољата на играчот беше да оди во Премиер, па така Тотенхем успе да го искористи тоа. За разлика од Стамбоул, Фернандо имаше голема желба да дојде во Фиорентина, но Луческу и прецедателот на Шахтјор го блокираа трансферот. Фернандо е новиот Дунга, мускули и интелегентност, но сепак презадоволни сме со Бадељ. Хамбургер прво несакаше да го пушти во јуни, но повторно пробавме во август кога и самиот играч побара трансфер во Фиорентина. Басанта, Бадељ и Ричардс дадоа збор и ветување и нивниот збор беше главен фактор за реализација на трансферите. Ноќта на 31 август воопшто не спиев, работев на трансферот на Ричардс, иако морам да признаам дека се плашев да не дојде до слична ситуација како со Бербатов од пред 2 години. Во врска со Роси сите се надеваме на успена операција која ќе биде извршена дефинитивно во Колорадо, каде и самиот играч реши. Сите знаеме што значи Роси за нас и италијанскиот фудбал, но се надевам дека ќе биде све ок со него бидејки е одличен играч. Додека бев во Рома, Де Роси ми рече, ако сакаме да сме компетентни и да се појачаме сериозно мораме да го донесеме Роси по било која цена.

Масиа - Многу посакувавме да донесеме квалитетен и силен десен бек и тоа го пронајдовме во Ричардс. Овој трансфер не е од сега, идејата и умислата за реализација потекнува уште од јануари. За да го донесеме, успеавме да срушиме голема конкуренција, но сепак и Ричардс сакаше да дојде во Фиренца. Куадрадо останува и интересно е што кога работие со Дела Вале, можете да кажете не и на Реал Мадрид.... Куадрадо е 100% сконцентриран на Фиорентина и полн со ентузијазам. Фиорентина доста труд и посветеност дава и кон младите фудбалери на тимот. Нашата цел не е они да освојуваат трофеи, туку да се докажат и да обезбедат место во првиот тим.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
hmmm пред некој ден читав дека роси ке се оперирал повторно има вистина во тие гласини ? и што играчи земавте ? кој си заминаа ? чисто информативно
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
hmmm пред некој ден читав дека роси ке се оперирал повторно има вистина во тие гласини ? и што играчи земавте ? кој си заминаа ? чисто информативно
Има вистина во тоа, се очекува операција и да се утврди колку ќе биде аут...се шпекулира од 40 дена до 2 месеци ако е добро, ако е полошо и повеќе. Сите останаа во Фиорентина освен Ронкаља, а ги купиа Марко Марин, Мика Ричардс, Хосе Басанта, Милан Бадељ и Јасмин Куртиќ...другите се помали инвестиции и помлади фудбалери.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Има вистина во тоа, се очекува операција и да се утврди колку ќе биде аут...се шпекулира од 40 дена до 2 месеци ако е добро, ако е полошо и повеќе. Сите останаа во Фиорентина освен Ронкаља, а ги купиа Марко Марин, Мика Ричардс, Хосе Басанта, Милан Бадељ и Јасмин Куртиќ...другите се помали инвестиции и помлади фудбалери.
fala druze
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
што се дешава со Хоакин? дека гледам не е пријавен за ЛЕ.
 

BATISTUTA 9

Fiorentina-Partizan-Real
Член од
17 мај 2008
Мислења
2.085
Поени од реакции
266
Честито прва победа.
Добро е шо победивме на официјален натпревар, добар натпревар. Морам да ги пофалам Бадељ и Куртич ме изненадија позитивно, искрено никогаш досега не бев гледал нивни натпревар.
Бадељ ми изгледа како копија на Пизаро(без непотребните дриблинзи на пизаро) добар во додавањата, добра контрола.
Куртич пак добро се позиционира, цврст во дуели, супер изигра(иако ништо посебно од него не очекував)
Бернардески е детето шо ќе ни биде џокерот во тимот, СЛУШАЈТЕ МЕ... еве и денес речиси незабележителен од никаде си створи позиција и постигна гол.
Мика Ричардс не треба да трошам зборови, ЅВЕРОТИЊА ПОДВИЖНА...
Татарусану според интеревенција шо ја направи и претходно во Стеауа ко шо го имам пратено, е повеќе од квалитетна замена на Нето, може слободно да биде и прв голман... На голманската позиција сме добри конечно :)
Мен оф д меч Квадрадо, нема зборови, одлично игра и е единствена (искрено) движечка сила кон противничкиот гол, само тој има муда тргне напред, да направи влез, дриблинг и да прави разлика на теренот. Додека другите некако лежерно додаваат(и тоа само сигурни додавања) и вртат наоколу...
Не ми е јасно едно, ЗОШТО НЕМА ДУПЛИ ПАСЕВИ ПРЕД ШЕСНАЕСЕТНИК ?!
Сигурно во тоа лежи и проблемот што Гомез не може да влезе во форма... Тој е гол играч, и не треба од него да очекуваме чуда и голови надвор од шеснасетник, а моменталната игра со вртењето од страна, без дупли пасови пред шеснаесетник нема кој да го поврзе во игра и делува отсечен, ако сакаме да проработи мора Монтела да постави АМФ играч ... Тоа е мое мислење.
Да се надеваме на една сега на една долга серија победи.
ФОРЦА ФИОРЕНТИНА !!!
 

BATISTUTA 9

Fiorentina-Partizan-Real
Член од
17 мај 2008
Мислења
2.085
Поени од реакции
266
Нова победа... Одново одличен Јасмин Куртич !!!
Да не беа 5-6те феноменални одбрани на Нето, Мати Фернандес ќе беше играч на утакмицата... Тоа е тоа шо го барам, подвижност во играта, брзина, а со Мати одлично функционира...
Јасмин Куртич дефинитивно ги освои сите во Фиренца после првите 2 негови утакмици, првата беше еден од најдобрите на теренот, а денес влезе и со еден потег ја реши Аталанта а и потоа беше добар... Нека продолжи така.
Имаме значи одлични фудбалери во средниот ред, одбраната е солидна сега з а сега иако денес катастрофални беа Савич и Алонсо. Уште да проработи Гомез и сме добри :)

П.С. И сакам да прашам: ИМА ЛИ ОВДЕ НАВИВАЧИ ?! Бар да знам, овде сме за дружење и споделување мислења за клубот што навиваме, а не само бледи посматрачи...
Благодарам на разбирањето и пријатно.
 
Член од
12 март 2013
Мислења
757
Поени од реакции
1.196
Гомез аут 3 недели :facepalm:
единствена замена за него Бабакар и Ел Хамдауи :facepalm: :facepalm:
ај ваљда ќе се опрае за утакмицата со Паок па ако се договориме за идење да го видиме у живо :)
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Денес играме утакмица кај што ќе можат Бабакар и Берна да се истакнат, да покажат дека заслужено останале во Фиорентина. Штета за Гомез, но ќе се врати брзо. Куртич до сега е најпријатно изненадување, ма да и Ричардс ми се свиѓа колку е експлозивен. Бадељ и Басанта сега за сега се ок...во очекување сум Марин да заигра, мислам дека може да биде многу корисен, пред све позади напаѓачите да го замени бар половично Роси.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom