Фан Клуб: Фиорентина

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Епа цело светско игра лево, бекови во Холандија се Де Вриј и Влар. А во ПСВ исто го имам гледано лево
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Епа цело светско игра лево, бекови во Холандија се Де Вриј и Влар. А во ПСВ исто го имам гледано лево
и двете позиции ги покрива ама игра лево во стоперската линија зошто Холандија игра со петорица во одбрана. Лев бек им е Блинд. Како и да е според холандските медиуми изгледа е пред трансфер во Порто.
 
Член од
12 март 2013
Мислења
757
Поени од реакции
1.196
вчера излезе шпекулација дека можна е трампа Квадрадо-Фелаини со нивна доплата,ваква трампа и тоа како ни одговара и мислам дека Фелаини супер ќе се снајде кај нас иако моментално го носи епитетот дрво у Манчестер :icon_lol:
не сум да се даде Квадрадо али ако мора да иде добро е да упикаме добар играч плус пари,со тие пари ќе може да се бркаат Сантон и Кришито на пример и да се среди одбраната која мора да ни биде приоритет во преодниов рок,поготово бековските позиции
како замена за Квадрадо може да го вратиме Љаич али мислам дека пред се Монтела ќе му даде шанса на Бернардески,големата надеж на италијанскиот фудбал (според Прандели),што е сосема правилна одлука,и он и Бабакар ќе имаат шанса да го убедат Монтела дека ја заслужуваат неговата доверба за наредната сезона
Варгас,Ромуло,Ронкаља,Компер па и Аквилани (бар ја така мислам) ќе си идат и би требало да земеме 20+ милиони за нив плус 30-те милиони што ги вети АДВ,Праде и Масиа ќе имаат повеќе од доволно да му го појачаат тимот на Монтела како замислил (y)
 

BATISTUTA 9

Fiorentina-Partizan-Real
Член од
17 мај 2008
Мислења
2.085
Поени од реакции
266
Мартинс Инди не е централен бек туку лев бек!!!
Martins Indi игра и на двете позиции... али подобро се снаоѓа како централен бек ;)[DOUBLEPOST=1404859125][/DOUBLEPOST]А што се однесува до понудата на Манчестер ми се допаѓа Фелаини плус 35-40 милиони а јас би ги побарал и Валенсија или Нани и доплата од 20-25 милиони веќе ако се решени да се ослободат од Фелаини а даваат 50 милиони за квадрадо
 

BATISTUTA 9

Fiorentina-Partizan-Real
Член од
17 мај 2008
Мислења
2.085
Поени од реакции
266
Jose Maria Basanta e нов играч на Фиорентина. Читам само позтивни критики за момакот, не дека е нешто посебен одбранбен, туку играч од корист на тимот.
На светското не ми остави некој посебен впечаток, ама осеќам дека добро би се снашол кај нас. Штета само ако останат само на него, како доведување на штопер, јас сакам искусен играч нешто како Вермален, Вертонген, или Мусачо пошто одбраната ни е најслабиот дел...
А еве и за Армеро ја заташкаа работата, не ми се допаѓа досега трансфер периодот...
А се поврзуваме само со некои ТАШАК играчи кои не се ни до пола на рамништето на оние кои ги имаме...
Муриел го заборавија, Ето не им се дава пари за плата од 4 мил. а за некој ташак како Бергесио ќе искешираат 6 милиони само за трансфер...
И тоа со Квадрадо е претеризам веќе, кажете кој ќе даде 45 мил го даваме или воопшто не го даваме до наредната година да го ебам баш, златни играчи како замени ќе испуштиме...
Слаба инвестиција, и прекуглава ми е од лажни медиумски тревоги, а и управата се неусогласени, ни они не знаат точно шо како.... Се на се лош трансфер период до сега.
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Басанта е одличен играч....и ете искусен е многу повеќе од еден Мусачио. Патем Басанта беше на светското за разлика од него. 3 години по ред е најдобар дефанзивец во мексичкото првенство. Најголемо засилување според мене е да остане Куадрадо и тандемот Роси-Гомез...дефинитивно со овие тројца мислам дека ова е најјакиот напад во Серија А. Ете сега и бараат некој играч за средина, паметно што го бараат во Украјна, каде ситуацијата е лоша на политички план и сите сакаат да си заминат од тамо. Фернандо и Велосо се спомнуваат, двајца одлични фудбалери...
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680

Официјално Хозе Басанта е играч на Фиорентина. 3,5 милиони евра за Монтереј да го раскине договорт кој му важеше до 2015. Договор на 3 години. Иначе Басанта е двапати прогласуван за најдобар дефанзивец во Апертура и Клаузура, лигите во Ј.Америка.
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Ако дадете 45 милиони може ;) Или бар 35 и некој играч, ко на пример Адриано, пошто ни фали лев бек....
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.492
Поени од реакции
80.551
Марко Марин ќе сте го земале на позајмица, така пренесува ЏДМ... наводно и играчот се согласил кај вас да премине
 
Член од
12 март 2013
Мислења
757
Поени од реакции
1.196
Марко Марин ќе сте го земале на позајмица, така пренесува ЏДМ... наводно и играчот се согласил кај вас да премине
пред неколку саати потврдија и на fiorentina.it,а дали ќе биде позајмица не сум баш сигурен
иначе ова дојде као гром од ведро небо,од нигде и никаде излезе детево и можно е уште у вторник да дојде на медицински прегледи (y)
истово се деси и со Роси,никакви најави дека има интерес за него и оп за ден-два бидна работата :)
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680


Марко Марин е второто посериозно засилување за Фиорентина. Најверојатно ќе дојде на позајмица од Челзи со право на откуп за 6 милиони следната сезона.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.492
Поени од реакции
80.551
Се очекува утре или задутре да пристигне во Фиренца... право на откуп - 5 милиони евра
 
Член од
29 јануари 2008
Мислења
821
Поени од реакции
410
Фиорентина за два дена ги врза Бетис и Севиља.. Победи од 2:1 со Бетис и 2:0 со Севиља. Ги гледав двата натпревари.. убиствени контри и добри проигрувања имаше напред Брилианте, Гомез, Роси, Квадрадо, Иличич, Варгас, Валеро, Хоакин, сите во топ форма...одбраната делува многу сигурно посебно вчера кога Пасквал си играше со напаѓачите на севиља пред сопствен гол.. многу проигрувања со голманот...прецизни пасови... иако двата натпревари беа контролни се играше брзо и грубо. Ако продолжат вака во првенството џабе им се засилувања на милан, ѓубрентус, рома и интер за оваа сезона.. мислам дека до сега најкомплетниот тим што го имала Фиорентина во последните 7-8 години.. Плус со уште некое име до крајот на предониот рок како Басанта и Марин за да се ојача и клупата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom