Фан Клуб: Фиорентина

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Не игравме со Севиља, со Малага игравме 0-2. У сабота во Варшава пријателска со Реал Мадрид !!!
 
Член од
12 март 2013
Мислења
757
Поени од реакции
1.196
Не игравме со Севиља, со Малага игравме 0-2. У сабота во Варшава пријателска со Реал Мадрид !!!
мислам дека на оваа пријателска ќе видиме на што ќе може да се надеваме сезонава,нормално ако игра Реал со Роналдо,Бејл,Џејмс...а не со б тим
а не дека ривалите на досегашниве пријателски ни беа пичкин дим,напротив,али со ваков противник може најубоо да се види на што сме ... мада ја сум уверен дека сме на вистинскиот пат за да очекуваме сезонава нешто повеќе од 4 место у Серија А или осминафинале у ЛЕ
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Многу зависи од Квадрадо што да очекуваме и како ќе се пазари...реално еден Марин неможе зрело да го замени, но сепак....Роси-Гомез за мене е најдобар напад, ако профункционира и без повреди. Малце сум разочаран од све ова што се развлекува со Квадрадо...ме нервира. Или иде или не...и нека се ангажираат малце околу тоа кој ќе дојде, а не само да продаваат.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.096
Поени од реакции
16.291
мислам дека на оваа пријателска ќе видиме на што ќе може да се надеваме сезонава,нормално ако игра Реал со Роналдо,Бејл,Џејмс...а не со б тим
а не дека ривалите на досегашниве пријателски ни беа пичкин дим,напротив,али со ваков противник може најубоо да се види на што сме ... мада ја сум уверен дека сме на вистинскиот пат за да очекуваме сезонава нешто повеќе од 4 место у Серија А или осминафинале у ЛЕ
Еден од тројката Рома,Јуве,Наполи ќе испадни мајтап само кој, зошто 4то? Ако не продадете никој? =)
 

BATISTUTA 9

Fiorentina-Partizan-Real
Член од
17 мај 2008
Мислења
2.085
Поени од реакции
266
Марко Марин е одличен потег... и единствен до сега...
Ама тоа шо утепавме цело лето само со Квадрадо е претеризам... И сега како лани со Љајич у последен моменти го продадоа и у курац ни отиде цела сезона само ради тоа шо останавме без напаѓачи... се плашам истото да не ни се случи пак !!!
Армеро златен мудијал изигра, покажа и интерес да игра за нас и ништо ќе замине у милан... напаѓач пак немаме... одбраната пак е истата од лани, да се крстиме у Гонзало цела сезона... А приоритет ни беше да ја зајакнеме одбраната!!!
Среден ред, единствено Бриланте шо изненади позитивно, ама...
А КАЈ СЕ 2 ТОП ИГРАЧИ ?!
Цел трансфер период ништо не направија...
 
Член од
29 јануари 2008
Мислења
821
Поени од реакции
410
утре против Реал без Роси, Квадрадо и Ронкаља...
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Фернандо од Шахтјор е многу блиску до Фиорентина...станува збор за многу добар фудбалер и дефинитивно најдобар до сега во овој преоден рок. Дефанзивен играч од средина, 22 години, Бразилец...цената на трансферот би требало да биде околу 10-12 милиони евра. Го имам гледано 3-4 пути на СК каналиве лани, многу ме бендисува. Очекувам да му го земе местото на Аквилани без проблем
 
Член од
12 март 2013
Мислења
757
Поени од реакции
1.196
Еден од тројката Рома,Јуве,Наполи ќе испадни мајтап само кој, зошто 4то? Ако не продадете никој? =)
искрено мислам дека Наполи ќе падне оваа година и поголеми шанси ќе имаме за 3то место од нив,али па од друга страна Интер,Милан и Лацио се појаки од лани,така да ништо нема да се знае до последното коло,моја претпоставка :)
 
Член од
29 јануари 2008
Мислења
821
Поени од реакции
410
Легнаа шпанските екипи во подготвителниот период.. 3 од 3, Фиорентина веќе освои 9 бода у Примера! нова победа над реал 2-1 :)
 
Последно уредено:
Член од
12 март 2013
Мислења
757
Поени од реакции
1.196
изгледа и Барселона се откажува од Квадрадо и најверојатно останува и сезонава (ако не и појше :)) виолетов (y)
плус денеска гледам можно е враќање на Муту :vozbud:
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Одигра Фиоре на ниво вчера и покажа дека може без Куадрадо. Браво...плус имаа многу шанси и за поголема победа против Реал. Реал си е Реал секогаш, така да само можам да кажам секоја чест
 

BATISTUTA 9

Fiorentina-Partizan-Real
Член од
17 мај 2008
Мислења
2.085
Поени од реакции
266
Одлично одиграната утакмица со Реал, а еве ги исплескаа и Арецо, а тоа шо ме радува е шо Бернардески постигна хет-трик...
Официјално Марко Марин е играч на Фиорентина, и очекувајте многу добри партии од малиов... мислам дека ќе биде нешто слично од него како со Борха...
Постигнат е конплетен договор со Шахтиор за Фернандо за 8 милиони !!!
Треба да пристигне во Фиренца на прегледи и да потпише договор...
Трета добра ствар е тоа што Матија Насташич е на трансфер листата а сме заинтересирани да го вратиме назад !!!
Четврта добра ствар е тоа што Квадрадо најверојатно ќе остане кај нас, пошто Манчестер го сака Ди Марија, а Барса го зачува Дани Алвеш и плус го купија Даглас Переира од Сао Паоло...
Единствено лоша работа е повторно повредата на Роси, со која најверојатно го пропушта дуелот со Рома...
Искрено од подготовките ме радува добрата победничка атмосфера, и добрите игри на Маркос Алонсо, Бабакар, Бернардески и Бриланте... Гомез се враќа во форма полека и осеќам дека ова ќе биде негова сезона, а обично и во штутгард и во баерн блескаше баш во втората сезона...
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Браво Фиорентина, браво АДВ...Квадрадо останува и имаме најјак напад во Серија А !!!
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Ај со среќа нека ви е Бадељ мада мислам дека не е сеуште официјално....гледам никој не спомнал тоа.
Мислам дека добро може да се снајде он во Италија и дека има квалитет за екипа како Фиорентина,ама ајде да видиме што ќе биде.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom