Фан Клуб: Рома

Член од
22 јануари 2005
Мислења
1.644
Поени од реакции
1.677
Pete O'Rourke ‏@SkySportsPeteO 56s
Newcastle defender Mapou Yanga-Mbiwa is poised to join Roma. #NUFC #Roma #DeadlineDay
Стигнал во Рим.




Roma acquire Yanga-Mbiwa: he’ll take the medical today, the details

Roma have closed the deal for Mapou Yanga-Mbiwa. The Italian club defined the operation with Newcastle, the player will arrive in town in the next hours to undergo the routine medical. He joins on loan with €5M option to buy. After Manolas and Holebas, Sabatini acquires one more defender.
[DOUBLEPOST=1409601258][/DOUBLEPOST]Дестро потпишал договор со жена му.



 
Последно уредено:

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.848
Поени од реакции
8.694
Балца на прес конференцијата раскажува за неговата повреда

“Проблемот се појави пред 10 месеци, тогаш осеќав болка во карлицата на натпреварот со Торино. Никогаш немав доживеано таква болка, мислев ќе ми помине и го одиграв натпреварот против Сасуоло.
Решивме да пробаме со операција во САД, но немаше добри резултати и пробавме со многу други начини во Германија.
Оваа повреда ме спречува да ги правам дури најосновите работи на терен.
Сакам да бидам искрен со навивачите, како што бев со моите колеги: За жал ми треба повеќе време.
Жално, со оваа повреда можно е да ја завршам мојата кариера, но јас ќе дадам се од себе за да се вратам на терен.

Сакам да им се заблагодарам на докторите и клубот кои што не ме оставија сам. Џалороси се големо семејство и не те третираат како фудбалер, туку како човек.“
Намалена плата? Јас разговарав со Палота: клубот може да реши како сака.

“Tренерот? Јас немам зборови да го опишам него како човек.
Гарсија беше секогаш тука за мене. Пред и после операција секогаш ми се јавуваше. Тој е посебен човек.

Моите соиграчи ми даваат сила, кои што прават да се осеќам дел од проектот.“[DOUBLEPOST=1409683342][/DOUBLEPOST]Колку е само убава оваа од нашата нова ТВ:drk:
 
Последно уредено:
Член од
22 јануари 2005
Мислења
1.644
Поени од реакции
1.677
Официјален состав за ЛШ:

Francesco Totti, Daniele De Rossi, Miralem Pjanic, Kevin Strootman, Gervinho, Mattia Destro, Juan Manuel Iturbe, Ashley Cole, Radja Nainggolan, Alessandro Florenzi, Leandro Castan, Maicon, Davide Astori, Kostas Manolas, Vasilis Torosidis, Seydou Keita, Adem Ljajic, Marco Borriello, Salih Ucan, Gianluca Curci, Morgan De Sanctis, Lukasz Skorupski, Jose Holebas, Leandro Paredes, Mapou Yanga-Mbiwa

Дома ќе останат Urby Emanuelson, Federico Balzaretti, Bogdan Lobont, Antonio Sanabria.[DOUBLEPOST=1409699079][/DOUBLEPOST]
 
Последно уредено:

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.126
Поени од реакции
20.991
Составот на хартија изгледа сосема солидно. Пизда им матер на Манчестер што не запнаа уште повеќе за Видал, за дополнително да се ослабне Јувентус(после заминувањето на Конте), па да можевме да речеме Рома е главен фаворит за Скудетото. :D
Вака, да бидеме искрени, и покрај тоа што Алегри им е тренер, Јуве останува главен фаворит за Скудетото :D Рома и Наполи се тука некаде по квалитет, а и Фиорентина имаат солидна екипа(среќа што во првиот натпревар Рома ги реши и полесно од очекуваното).
Рома ќе игра на три фронта, а составот е доста широк и тоа е добро. Педерчето Бенатија не сакам да го коментирам, само баш убаво што се паднаа во иста група Рома и Баерн, па ќе може на дело да се увери што мисли публиката на Олимпико за него.
Среќно, Романисти! :)
 
C

Castiel

Гостин
Официјален состав за ЛШ:

Francesco Totti, Daniele De Rossi, Miralem Pjanic, Kevin Strootman, Gervinho, Mattia Destro, Juan Manuel Iturbe, Ashley Cole, Radja Nainggolan, Alessandro Florenzi, Leandro Castan, Maicon, Davide Astori, Kostas Manolas, Vasilis Torosidis, Seydou Keita, Adem Ljajic, Marco Borriello, Salih Ucan, Gianluca Curci, Morgan De Sanctis, Lukasz Skorupski, Jose Holebas, Leandro Paredes, Mapou Yanga-Mbiwa

Дома ќе останат Urby Emanuelson, Federico Balzaretti, Bogdan Lobont, Antonio Sanabria.[DOUBLEPOST=1409699079][/DOUBLEPOST]
:pos::pos: како успеа типов да ви се уште во тим и да биде пријавен за Лш не ми е јасно...
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.659
Поени од реакции
81.776
. Пизда им матер на Манчестер што не запнаа уште повеќе за Видал, за дополнително да се ослабне Јувентус(после заминувањето на Конте), па да можевме да речеме Рома е главен фаворит за Скудетото. :D
heheheheheheh.... :icon_mrgr:


Него зошто Балѕарети не е повикан за ЛШ? До вчера човекот играше за репрезентацијата, а сега Бориело му го фати местото да шмека Русинки наместо него :unsure:
 

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.399
Поени од реакции
29
heheheheheheh.... :icon_mrgr:


Него зошто Балѕарети не е повикан за ЛШ? До вчера човекот играше за репрезентацијата, а сега Бориело му го фати местото да шмека Русинки наместо него :unsure:
Povredan e mozno e kraj na karierata , spored mene da bese okey ke igrase pred Cole a ne da ne go zemat.
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
[DOUBLEPOST=1409722937][/DOUBLEPOST]
Официјален состав за ЛШ:

Francesco Totti, Daniele De Rossi, Miralem Pjanic, Kevin Strootman, Gervinho, Mattia Destro, Juan Manuel Iturbe, Ashley Cole, Radja Nainggolan, Alessandro Florenzi, Leandro Castan, Maicon, Davide Astori, Kostas Manolas, Vasilis Torosidis, Seydou Keita, Adem Ljajic, Marco Borriello, Salih Ucan, Gianluca Curci, Morgan De Sanctis, Lukasz Skorupski, Jose Holebas, Leandro Paredes, Mapou Yanga-Mbiwa

Дома ќе останат Urby Emanuelson, Federico Balzaretti, Bogdan Lobont, Antonio Sanabria.
:eek:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.848
Поени од реакции
8.694
Палота: "Нема да бидам воодушевен се додека Рома не постане најдобриот клуб во светот. Стадион како нашиот не постои. Вредноста на стадионот ќе достигне една милирада, ќе вклучува и аеродром во целиот комплекс. Целиот проект ќе се реализира со приватни пари"
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.848
Поени од реакции
8.694
Интересна изјава:)
Маурицио Сари: "Да знаев како да ја запрам Рома, ќе бев тренер на Реал или Барселона, а не на Емполи."

Empoli, Sarri: "Se sapessi come si ferma la Roma, allenerei il Real o il Barcellona e non Empoli."
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Интересна изјава:)
Маурицио Сари: "Да знаев како да ја запрам Рома, ќе бев тренер на Реал или Барселона, а не на Емполи."

Empoli, Sarri: "Se sapessi come si ferma la Roma, allenerei il Real o il Barcellona e non Empoli."
Автоматски си го навреди клубот, којшто го тренира. :) хехехе
 
Член од
22 јануари 2005
Мислења
1.644
Поени од реакции
1.677

Kajgana Shop

На врв Bottom