Фан Клуб: Рома

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.840
Поени од реакции
8.687
Браво бе Раџа(y)

Овие Емполи незнам како играат во прва лига, значи многу се слаби а и некако со грч играа, а нашите глумат фаворити и си го ладат, наместо да пробаат да постигнат уште еден па после што сакаат нека прават, да не се тресам 90мин.
Победа и тоа премногу рутинирана, Тоти,Итурбе и Жервињо одморени за со ЦСКА. А на Емполи Господ нека им е напомош ако продолжат вака да играат:)[DOUBLEPOST=1410631929][/DOUBLEPOST]Заборавив да го пофалам Костас Манолас, одличен беше, две утакмици има изиграно за Рома, а веќе се гледа од авион дека е за класа подобар од Астори;)

И нормално, ваква Рома нема да гледаме против ЦСКА, гарантирам дека тоа ќе биде утакмица за уживање и супер победа(y)
 
Последно уредено:

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.840
Поени од реакции
8.687
Поранешниот тренер на Рома и Зенит Лучијано Спалети договорил состанок со Руди Гарсија во пресрет на натпреварот од лигата на шампионите против ЦСКА Москва , со цел да му открие некои тајни од играта на ЦСКА и колку толку да му помогне на својот поранешен тим.
Гранде Спалети !!
 
Член од
22 јануари 2005
Мислења
1.644
Поени од реакции
1.677
Поранешниот тренер на Рома и Зенит Лучијано Спалети договорил состанок со Руди Гарсија во пресрет на натпреварот од лигата на шампионите против ЦСКА Москва , со цел да му открие некои тајни од играта на ЦСКА и колку толку да му помогне на својот поранешен тим.
Гранде Спалети !!
Спалети и Де Роси после вчерашната утакмица.

 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Раџа моментално е во страшна форма. АУФ!!! :drk:
Вчера изигравме лош натпревар. Среќа влезе в гол од Раџа инаку можевме да кикснеме.
Емполи ни е тешко гостување.
Кол ме разочара вчера. Дефинитивно изгледаше како мува без глава. Ама ајде се надевам дека ќе се вклопи во тимот. Маикон како да нема кондиција. Кога го гледам како игра со стоење не знам дали да плачам или да се смеам. Нервите ми ги искина за зицерот. :)
Манолас изигра перфектно. Супер замена за бенатија.
Среда играме со ЦСКА ... после одреден период во друштво на европската елита. Армејците не се воопшто слаба екипа, напротив мислам дека имаат многу страшен тим.
Би сакал во среда да излеземе со следниов состав:
Морган, Торосидис, Манолас, Кастан, Кол, Раџа, Кеита, Пјанка, Тоти, Итурбе, Жерва.
А и место Кеита би сакал да игра Учан. На пријателските многу се трудеше.
И то
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.840
Поени од реакции
8.687
Дресовите на Рома попродавани од оние на Интер и Јувентус, Најк изненадени од моменталните исходи :)[DOUBLEPOST=1410737576][/DOUBLEPOST]Цела трибина романисти на гостувањето, атмосферата ме потсети на стари добри времиња, кога е во прашање навивањето и тифо сцената :)

 
Последно уредено:
Член од
16 јули 2014
Мислења
842
Поени од реакции
573
Раџа моментално е во страшна форма. АУФ!!! :drk:
Вчера изигравме лош натпревар. Среќа влезе в гол од Раџа инаку можевме да кикснеме.
Емполи ни е тешко гостување.
Кол ме разочара вчера. Дефинитивно изгледаше како мува без глава. Ама ајде се надевам дека ќе се вклопи во тимот. Маикон како да нема кондиција. Кога го гледам како игра со стоење не знам дали да плачам или да се смеам. Нервите ми ги искина за зицерот. :)
Манолас изигра перфектно. Супер замена за бенатија.
Среда играме со ЦСКА ... после одреден период во друштво на европската елита. Армејците не се воопшто слаба екипа, напротив мислам дека имаат многу страшен тим.
Би сакал во среда да излеземе со следниов состав:
Морган, Торосидис, Манолас, Кастан, Кол, Раџа, Кеита, Пјанка, Тоти, Итурбе, Жерва.
А и место Кеита би сакал да игра Учан. На пријателските многу се трудеше.
И то
Iskreno mislam deka za Maikon mnogu gresis, covekot rasturase a dali trcal e toa ne bese nisto potrebno so Empoli no iskreno i toa sto go istrca bese povekje od 70% od drugite.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.840
Поени од реакции
8.687
Вечерва на Олимпико ќе присуствуваат Фабио Капело и Антонио Конте

Оваа сезона во ЛШ ќе биде 15та за Ешли Кол, само Чави и Касиљас имале повеќе
 
Член од
22 јануари 2005
Мислења
1.644
Поени од реакции
1.677


Roma XI v CSKA Moscow - De Sanctis, Maicon, Manolas, Astori, Torosidis, Pjanic, Keita, Nainggolan, Iturbe, Totti, Gervinho.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
гледам итурбе гол дал и две асистенции, но потоа видов излегол од игра .. Дали се работи за повреда?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom