Фан Клуб: Пелистер

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Не е оф топик кога ветуваше европски Пелистер и спортски комплекс под Тумбе Кафе. Та тема е за тука и е една од најголемите негови лаги. Чкембарите не излегле со официјален став околу протестот. Дали организирано ќе го поддржат или не..Мое мислење е дека треба да е организирано. Сите клубој ги растури. Нема поќе кај да се навива. Нема радост. Заеби политиката, време е да се спаси колку шо можи градот а и спортот. Уште две години има лажгото..замислете шо можи да доуништи до тогаш.. И трета лига не ни бега.
Нема шо да излегват Чкембари со официјален став,и не треба да излегват...(со обележја итн)..
Кој сака да оди на протестот нека си оди,негова работа....
Иако е ова граѓански протест,сепак не смеј да се дозволи некоја партија да профитира,а посебно не СДСМ,а сигурно ќе пробат..
Зошто и тие се исти:kuracc:...и тие со прст не мрднаја за спортот сите овие години...
Ништо не напраја и тие.....
Протестот треба да биди чисто граѓански,Битолски...кој сака да дојди нека дојди,зошто не засега сите нас....
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.677
Поени од реакции
5.925
@Tomasino имам еден предлог до тебе. А да се кандидираш ти за Градоначачлник на Битола, место партија пзоади тебе ќе застанат Чкембари.
Јас мислам време е да почнеш да збирш потписи. Ова не е заебнација, сигурен сум тука на фоурмов што пишувате сите ќе те подржат. :)
 
И

Игнориран член

Гостин
Едно нешто не ми е јасно во цела ситуација...
Кој е тој одбор на директори шо е потпишан под текстот и кој го сочинува ?? :eek:
 
Член од
17 ноември 2011
Мислења
887
Поени од реакции
360
Едно нешто не ми е јасно во цела ситуација...
Кој е тој одбор на директори шо е потпишан под текстот и кој го сочинува ?? :eek:
Хахаха,и мене баш ме интересира o_O.До пред некое време беше БОРД на директори,сега ОДБОР :ROFLMAO: ,сега топката си ја префрлат од едни на други :pos::pos: браво секоја чест :facepalm:.Исто сценарио како Заев и Грујо :cool:
 

WilliamTell

Before Zee Germans get here...
Член од
3 март 2013
Мислења
963
Поени од реакции
1.630
Ајде ајде BITCH FIGHT :icon_lol: Давајте пуканките...

Бордот на директори се појавува исто како ликот на Исус на јајце за Велигден :jeeee: А кој се директори во бордот... да ми је знати :noze: Шеро е претседател, тука негде околу него треба да се Бруно, Миљачо, па после се Митко и Тони, тие се вечно во клубот само ни самите не знат шо функција имаат. Партиските идиоти (освен Шеро) шо се мотаат и се дел од фамозниот борд не ги знам, то некој друг нека ги кажи ако ги знај. И ваљда Зоки треба да има некој негов во клубот... Ајде шуракот си замина, ваљда има останато некој негов во клубот.

Околу соопштението... Ако се решат и во иднина да работат во клубот со добри намери, еве ги канам да си отворат профил и да следат овде случувања. Оти ние не зборавме за инает уште од декември дека немаме екипа ни за трета лига и дека Џокица си игра мајтап овде.
Па чим и тие се појавувале на тренинзи на утакмици на припреми... Толку не увидоја дека не можат играчите 2 додавања да поврзат? Па баба ми да ја земеа ќе им објаснеше дека требат нови 11 играчи и овие да бидат во најдобра рака резерви. Зошто порано не го избркаја Џокица? До Вардар ги изгуби сите, то се 5-6 порази во серија... Донесе бод од таму поклон од Пачата и сите среќни задоволни?
Да го тргнеа со време, па дали Капинот или еве Љаме биле тука цело време можи ќе испрличевме некако и немаше в година да играме во бетон лигата.
Мене се ми личи на префрлање на топката... Зоки бил заебан од Џокица, Џокица од Зоки... Сега фали уште Двојче да излези и да се расплачи и да речи еве јас му го давам клубот тие го испаднаја :place:
И сега уште едно-две соопштенија па ќе ги снема сите наеднаш, и онаму негде во август ќе ни текни дека нова сезона почнува и дека треба да се прај екипа, то се повторува 20 години уназад во секој клуб од градот.

Можи звучи лудачки... Не можи него сигурно е :angel:
Единствено светло на крајот од тунелот според мене е Николче Новески. Неколку пати пушти топки и опрема кога сите имаја забораено кај е стадионот... Ако добро се сеќавам имаше изјавено дека сака овде да ја заврши кариерата... А од Пелистер го избркаја на 18 години демек бил дрво и самиот се избори за кариера на запад.
Од луѓе имам информации дека е фин и коректен дечко... Клубот е во втора лига. Нека дојди нека го превземи, нека се тргнат сите мршојадци почнувајќи од Двојче, преку Шеро и останата багра. Зоки ако има барем малце добра намера ќе остани и ќе работат заедно, плус Николче е угледен човек, со години е во Германија сигурно ќе можи некој спонзор ситен да донеси и навака.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.056
Поени од реакции
6.663
убава идеја, човек и играч како Новески да го преземи клубот,но да потсетам ниту Стојковски и Мицевски не направија ништо иако имаа удел во Макфудбалот а и пошироко,не дека не сакаа се работи за домаќини луѓе,меѓутоа има полно лешинари кои кружат и чекаат вакви луѓе да извадат пари,да се видат на што се и да почнат да ги молзат...........во ваква држава нема шанса да просперира обичен граѓанин и спортот на фер начин
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.618
Поени од реакции
2.717
Не го гибај директоро.....во патриотски филм е влезен:oeoeoe:,сите шо не мислат како нив(на чело со Кичеецот) се шпиони,кодоши,удбаши,педери,продаени души..
Изгледа и Чкембари се кодоши и шпиони штом никој во групата го нејќи....
А дотогаш нека ја ебават Битола како сакат,заради нив страда цел град....
1% да се ангажираа за Пелистер како шо се растрчани да му ја спасат фотељата на боксеро кај ќе ни беше крајот,барем немаше да испадниме 2 кола до крај....

За излегвање ќе се излези..
Ама мене ме плаши шо и ко ќе си оди газето(а ќе си оди,нема шанса да не си оди)не гледам на лагер некој домаќин чоек,шо ќе застани да се бори за Битола,а најмалку пак за спортот...
Исти :kuracc:се сите,нема салам кадар....
Сите си гледат да си го натоварат магарето,да бидат слепи послушници на централата.....
А како сме тргнале со овие тешко нас...
Brat kampuvanjeto mu e majkata :D
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Pa i GORDO ke izlezele pred "svoite"Bitolcani.:angel:
Vie ste se samo ne ste Bitolcani.
Odete skrijte se negde i ne izlegvajte da ne vi gi gledame suratite.
Abe bidete srekni so se smeni vremeto,so ne e pojke onaj star,hard-core lokal patriotski Bitolski mentalitet,so ve STITAT SITE INSTITUCII i se kriete zad funkciite koi(dzabe)gi drzite.
Inace ke vi letnea glavcinjata kako na vrapcinja.
Edno soopstenie ne znajte da go napisite ko so treba.
Sega vi tekna da ja igrate igrata KOJ E KRIV?
Cela sezona ko nekoj picki se krijat i sega od ko go ebaja klubot ko nekoj mrsojadci kruzat okolu plenot.:popce:
Site ste krivi podednakvo,a najpojke onaj so sedi vo foteljata vo Opstina.
Bel den da ne vidite,ke platite,dolga e rakata na pravdata.:sakasuste:[DOUBLEPOST=1432051480][/DOUBLEPOST]
Brat kampuvanjeto mu e majkata :D
Ke ni naprat posle kontra kampuvacka grupa.
Od drugata strana na Dragor.:ojeaa:[DOUBLEPOST=1432052852][/DOUBLEPOST]
@Tomasino имам еден предлог до тебе. А да се кандидираш ти за Градоначачлник на Битола, место партија пзоади тебе ќе застанат Чкембари.
Јас мислам време е да почнеш да збирш потписи. Ова не е заебнација, сигурен сум тука на фоурмов што пишувате сите ќе те подржат. :)
Pak ke ne nadglasat tie "COVECINJATA" od perifernite izbiracki mesta.:D:eek:
 
Последно уредено:
Член од
9 февруари 2015
Мислења
43
Поени од реакции
47
http://ekipa.mk/pelister-kontra-hadhievski-i-se-izvinuvame-na-bitola-shto-go-angazhiravme-golemiot-struchnak/

Не дека ја бранам сега управата на Пелистер, и тие имаат иста вина колку и Ѓоко ама eве го муабетот шо јас го праев пред некое време и шо ми се налути декси :)
Како прво, можеби ние не сме доволно информирани како работат професионалците, но кај нас, прво се дава отчет во матичната куќа, се донесуваат заклучоци, а потоа преку медиумите се известува јавноста, додека г-динот Хаџиевски прво тргнува од медиумите, притоа заборавајќи од кого и за што е ангажиран.
Кажав тогаш дека најсилно оружје на Ѓоко му се медиумите. Го бива да шири дезинформации и да си плаќа за то.
Истите работи шо ми ги кажа играчот (еден од постарите во клубот) се кажуваат сега во ова соопштение, ама јас ширев дезинформации, така @Deksi ?? Еве го муабетот подолу
Се повикуваш дека клубот не бил добро организиран, играчите не добивале плата и немале храна. Г-дине Хаџиевски, разговарајте со повозрасните фудбалери на ФК ПЕЛИСТЕР, за да ви кажат дека никогаш поорганизиран, поредовен и со подобри услови за работа не бил ФК ПЕЛИСТЕР.
Исто така го кажав и ова:
Во припремниот период се направени најдобри припреми во историјата на ФК ПЕЛИСТЕР и беше набавена најсовремена спортска опрема, на ниво на просечен европски клуб.

Ама сега џабе си ја префрлаат вината. Управата ја немаше 5 месеци нигде. Клубот не пропадна во еден ден, месеци беа во прашање. Ако на секој натпревар бил присутен некој од управата зошто не реагирале порано?! Абе сите за ќотек плачат. Јас искрено поќе му вервам нив одколку на Ѓоко зато шо овие работи ми беа пренесени од поодамна и не ми е чудно. Не знам кој колку ми поверва тогаш ама еве видете...
 

Deksi

Локал патриот
Член од
16 март 2010
Мислења
730
Поени од реакции
825
http://ekipa.mk/pelister-kontra-hadhievski-i-se-izvinuvame-na-bitola-shto-go-angazhiravme-golemiot-struchnak/

Не дека ја бранам сега управата на Пелистер, и тие имаат иста вина колку и Ѓоко ама eве го муабетот шо јас го праев пред некое време и шо ми се налути декси :)
Како прво, можеби ние не сме доволно информирани како работат професионалците, но кај нас, прво се дава отчет во матичната куќа, се донесуваат заклучоци, а потоа преку медиумите се известува јавноста, додека г-динот Хаџиевски прво тргнува од медиумите, притоа заборавајќи од кого и за што е ангажиран.
Кажав тогаш дека најсилно оружје на Ѓоко му се медиумите. Го бива да шири дезинформации и да си плаќа за то.
Истите работи шо ми ги кажа играчот (еден од постарите во клубот) се кажуваат сега во ова соопштение, ама јас ширев дезинформации, така @Deksi ?? Еве го муабетот подолу
Се повикуваш дека клубот не бил добро организиран, играчите не добивале плата и немале храна. Г-дине Хаџиевски, разговарајте со повозрасните фудбалери на ФК ПЕЛИСТЕР, за да ви кажат дека никогаш поорганизиран, поредовен и со подобри услови за работа не бил ФК ПЕЛИСТЕР.
Исто така го кажав и ова:
Во припремниот период се направени најдобри припреми во историјата на ФК ПЕЛИСТЕР и беше набавена најсовремена спортска опрема, на ниво на просечен европски клуб.

Ама сега џабе си ја префрлаат вината. Управата ја немаше 5 месеци нигде. Клубот не пропадна во еден ден, месеци беа во прашање. Ако на секој натпревар бил присутен некој од управата зошто не реагирале порано?! Абе сите за ќотек плачат. Јас искрено поќе му вервам нив одколку на Ѓоко зато шо овие работи ми беа пренесени од поодамна и не ми е чудно. Не знам кој колку ми поверва тогаш ама еве видете...
Абе не управа, кој сака нека излези и нека ми речи јавно дека имале редовни плати и имале хранарина како шо треба ! За припремите и опремата нема збор, никој то не го успорва, НИКОЈ !
Незнам како мислат поорганизиран ... ама карантини, премии такви работи ништо немаа оваа пролет, а тоа го имаа годините наназад.[DOUBLEPOST=1432089215][/DOUBLEPOST]Хаџиевски: Како не им е срам да продаваат евтини приказни за мали деца?!

1.За ова дека не сакал да земи играчи од Бразил, затоа што не се провери и јас се сложвам... неможи да се носат анонимци од Бразил и да се фрлат пари, а да немат "Ф" од фудбал. За такви играчи се понудија над 15 во текот на зимскиот преоден рок, на официјалната фејсбук страна на Фк Пелистер и скоро за сите беа информирани од клубот, но никој од нив го немаше ни на Трансфер Маркет, што само по себе кажува за какви играчи станува збор. Дека имаше една листа од 5-6 домашни играчи, имаше, а тоа беа Ристевски, Спировски, Бујчевски, Захов и Ристе Марковски ... на сите овие му се нудеше некои 300-400 евра плата, за кои дел од овие ми имаа лично потврдено дека е така. Да почнам од Ристевски Кире ... му нудеа многу малце, во однос на она што го имаше на маса од Шкендија и Тирана ... ама овде дома била ова она ... абе дома е ама неможи да игра за 10 пати помала плата. На Спировски од овај-онај му неделе околу 500 евра, што е некаде за 5-6 пати помалце од она шо го зема во Вадар. На Бујчевски исто од 300 до 500 евра, а во Металург зема (како шо знам) над 1.000 евра. Дино Захов (голманот на Турново) сам му се понудил, седнале да разговаар му понудиле 500 евра, а во еден селски клуб како Турново ги зема сега околу 1500 евра (ако има некој близок до него или до клубот слободно можи да потврди). За Ристе Марковски веќе историски ќе станеше за малце ... чоекот откако знам, изгорен бил да игра за Пелистер, имал неколку пати контакт со управата и мислам дека не била проблем платата, до последно чекал овие од тука да му се јават за да го ангажираат, но наместо нас, го засили второлигашот Влазними.
2. Тој што барем поредовно ги следеше тренинзите на Пелистер, знај дека Шеровски беше цело време со играчите и стручниот штаб, но што може тој кога тој не ги дава парите? Не ни велам дека треба постојано главниот финансер да биди на тренинзи, но за дополнителна мотивација и тоа како треба да се појави, како што тоа го правеше секој ден 15 дена откако го назначија Хаџиевски за шеф на стручниот штаб. Дека имаа само 1 и пол плата земено до пред утакмицата со Брегалница во 5 месеци, а после утакмицата да земат уште една (откако се направи невиден притисок околу блокираната сметка) вистина е и нема бегање од то ...
3. И управата во еден дел е во право и Ѓоко во еден дел е во право, во секој случај вината за испаѓањето на Пелистер во втора лига е кај сите, а најмногу кај пастирот ... тој униште се, тој ни го еба цел спорт во градот ... ама ако ќе го стигни раката на правдата ... како шо рече @Tomasino погоре ... Не дека Ѓоко не е крив, но да не дозволиме СИТЕ цела вина да ја префрлат кај него, а тие шо се најмногу виновни (Двојче и Зоки) никој да не ги чепка ... па уште ќе излезе со чист образ пред битолската јавност ... море за вас само голи оток !

За утакмицата со Тетекс најверојатно ќе бидат повикани неколку деца од младинците, а овие странците најверојатно ќе си ги спаковаат куферите и така испаднат е клубот, па не гледам зошто би останале уште.
 
Последно уредено:

WilliamTell

Before Zee Germans get here...
Член од
3 март 2013
Мислења
963
Поени од реакции
1.630

1.За ова дека не сакал да земи играчи од Бразил, затоа што не се провери и јас се сложвам... неможи да се носат анонимци од Бразил и да се фрлат пари, а да немат "Ф" од фудбал.
А па овие сите шо ги донесоја не анонимуси, дел од нив ни самите изгледа не знаеја дека се фудбалери :icon_mrgr:
Во врска со платите, се виде уште кога Владица го истераја... Да имаше некој два грама мозок ќе го потпишеше одма ќе даеше нецели 10-15 илјади евра за него и сега ќе можеше да го продај барем за 5-60 илјадарки. Така да овде треба да се види на шо одат парите од толку фамозниот буџет. Ако ние имаме (макар и) 380 илјади буџет а не можиме една илјадарка месечно да понудиме на некој... Тогаш со истиот буџет можиме да истуркаме 3-4 сезони. :ROFLMAO:
Како е расположен Науме да биди прв тренер и в година?
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.296
Поени од реакции
5.499
Кај сите влегват спонзори за излез во Европа , кај нас за да не отпаднат.:sramezliv:.
 
И

Игнориран член

Гостин
Абе и тие шо ги спомнува Декси да ги донесеа , кур ќе свиткаја.
Тие ја ебаја цела работа ко ги избркаја 14 играчи од есенскиот дел.
Да ги задржеа поголемиот дел од старите играчи , барем битолчаните и да донесеа уште неколку бразилци и голман , сигурно ќе имаше подобри резултати .
Ама ете стручњакот од мала Преспа сакал домашни проверени играчи...
Демек Ристе Марковски и Бујче вредат за парите шо ги побараја од клубот ??
ДАј не заебавајте... Осетија и тие терен за да се пазарат и да извлечат некоја банка.
Такви играчи како нив од 700 евра поќе не вреди да се фрлат.
А за тие пари шо ги бараја , ќе донесиш бразилче 3 пати подобро.
Исто да не заборајме дека и СД нудел играчи од неговата агенција ама биле одбиени од Ѓоко .
Ми ги донесе онде Смоковски , Речковски , Куровски , Мадлевски...:confused:
Наместо 15 дудуци , можеше стручњакот да донеси 4-5 поаслни.
Тој е 100% одговорен за селекцијата , нека не ми јади курот сеа...
Преку 25 играчи на проба му беа донесени. И то играчи шо тој си ги побарал.
Му велел на Шеровски , само млади играчи сакам до 22 години , постари не ми носете.
Не ги бранам управата во никој случај , ама дека цела вина е кај нив мало морген та работа .
Од него се бараше само факинг опстанок ова сезона а имаше + 5 предност пред стартот .
Требаше само да врзи две победи дома со Брегалница и Хоризонт и да го избегневме плејутот .
Ако како стручњак , со онакви припреми и со комплетна слобода за селекција на играчите не успеа да избори опстанок , барем бараж во најмала рака , тогаш нема шо да се правда поќе.
Се докажа дека вештачки му го изградиле реномето .
Нека оди кај Костов да му одржи некоја лекција по фудбал ако сака , оти очигледно чоекот е излапен скроз .
Време му е да си оди во пензија . Нека бери јаболка во Преспа а фудбалот нека му го остај на некој постручен од него .
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Значи вака,да ја резимирам хронолошки сезоната...(иако не е официјално завршена,сепак за нас заврши уште со поразите на домашен терен од Брегалница(twice)и Турново(twice)....:facepalm:
Значи како и секогаш за сите неуспеси во градот златната малина оди кај мајсторот на глумата,актерот на деценијата,лауреатот Кичеецот,попознат кај навивачите како ГАЗЕТО...
Од јуни до октомври играше држ-недај,продавам не продавам(небаре на дедо му од Кичево е Пелистер):mad:...
Триста курантари се спомнаја,триста средби напрај со потенцијалните"купувачи",ефект никаков,,,
10 лицитации закажа,10 пати напрај промена во формата како да се продава Пелистер,преку неговата далеку прочуена КОМИСИЈА ЗА СПОРТ ПРИ СОВЕТОТ НА ОПШТИНА БИТОЛА...
Комисија составена од партиски пиуни,шанкуриња,и госпожи кои се клафтеа на седници на совет...
Е од таквите цело лето се изначекавме да најдат КУПУВАЧ...
И го "НАЈДОА"...:pipi:
И полека одиме на втората епизода....:kafence:
По неколку стотина дена,една скратена мини сезона од Малечката невеста,и конечно дојде на сцена Газда Зоки....
Пред то колку толку се закрпи некоја екипа,со вакви такви играчи,со Мане личевме на нешто,и колку и да го плукавме,колку да го критиковавме дечкото и неговите играчи се единствена светла точка во целата оваа ебана сезона,можи најебаната во постоењето...
И порано не сме знаеле кај тераме,со Пупучо.па пред то со Невеновски,ама сега скроз ја ебавме работата..
Да се вратам на Зоки...
Како шо,зошто го натераја(сигурно не доброволно)... сам си знај...(а и ние знајме,барем површно,ама то шо си има бизнис и шо си прај со бизнисот и какви му беа релациите со ВМРО и фамилијата си е негова работа)...
И сосила батето го натераја да пие коктелче со Газето,се гушкаја,се бацваја небаре парцела муфте во касарната му дадоја...:pos:
И ај се то помина,ама уште од самиот старт ко го спомнаја и помпезно го најавија тој легендарен,највисок буџет во историјата од 520 К нешто беше матно....
Па уште поматно беше шо самите уште од старт ја напраја приказната да личи на ЈЕБЕ ЛУД ЗБУЊЕНОГ...
Значи му го даваме клубот на Цермат да "стопанисува" со него,ама ние ќе бидиме и надзорен и управен одбор...:pos:

За тој дел од буџетот шо "требаше"да го обезбеди општината кажавме сто пати,да не се повторваме..
Самите си кладоја автогол,по само 1 месец...
Ама од шо се неписмени и не знат кај терат заборават шо трескат јавно,и ја вртат работата како шо му одговара нив....:kruna:
И помина сето то...
Дојде паузата,ете го дојсоја јаболкарот,не се и управата овде толку криви,тренер со реноме(барем привидно)....
Така се прај,од тренер се почнува да се гради екипата...
Околу познат тренер се лепат и играчи,а ако имаш среќа ако се погодат коцките и некој спонзор плус...
Арно ама,како врвеше времето се виде дека нема да ја биди работата,зошто?
Зошто со ЛАГА АГА НЕ СЕ СТАНВА...
Поминаја празниците,помина цел јануар,едно ебано засилување(ко шо треба не зедовме)....
Оправдувањата на Џокица не држат вода....
Зошто?
Зошто како тренер не рече,чекајте бе алоо за кој :kuracc:ми се 14 играчи....
Ете ко веќе ги сакал тие од та листа шо ја доставил,зошто не рече кај управата...НЕ ГИ ЗЕМАЈТЕ СРБИТЕ,ГРКОТ И КОМПАНИЈА ДОЈСЕТЕ МИ НЕКОЈ ИСКУСЕН ЕВТИН ИГРАЧ ОД ЛИГАТА...
Барем за такви имаше,ете еден куп беа слободни,од Турново тие шо ги испуштија итн....
Ама Џокица сакаше да се прај мангуп и демек ќе праел ренесанса на фудбалот и ќе ја повторвал историјата...:pos:
Абе тогаш имаше млади деца да,ама таленти и играчишта како Христов,Грозданов,Драганчо, и цела сурија да не ги набројвам...(видете ја сликата од тие сезони каква страшна екипа имаше)...
И нека не ни продава прикаски дека Смоковски,Велковски,Речкоски и компанија не се НЕГОВИ ДЕЦА....
Ги видовме на ДЕЛО....

Е сега,бара алиби во повредите не клучните дефанзивци...
Ете Менде беше повреден на почеток,па после се врати...
Исто и Крстески...Зошто не го кладе на ниедна утакмица до крај на сезона?Ете се опорави од повредата....
Заедно со Менде го сочинуваа еден од најдобрите штоперски тандеми во лигата...
ЗОШТО СИ ИГРАШЕ КУРТАШАК СО ЕКИПАТА И ГИ ИГРАШЕ ИГРАЧИТЕ НЕ НЕПРИРОДНИ ПОЗИЦИИ?
И шо е најважно,сега по свадба тапани џабе бате префрлање топката...
Ко виде дека не оди работата требаше да речи ЛУЃЕ ЈАС ВО ВАКВИ УСЛОВИ НЕ МОЖАМ ДА РАБОТАМ,МЕНЕ ИГРАЧИ МИ ТРЕБАТ...
Ама му се видоја слатки парињата(а и тие изгледа ги нема земено сите,се жалел дека не му плаќале рдовно):sneaky:,најде село без кучиња,кај шо можи да изиграва шериф...
И остана со надеж дека ете ќе пркни некое дете(од тие шо ги довлечкаја со другар му Саша Ќириќ)и ќе се пуфка дека ГЛЕДАТЕ ШО ТРЕНЕР СУМ ЈАС....
Арно ама блефираше,и не упали блефот,ги извај картите,ги втурна децата во оган и не беше свесен дека работите во првата лига не функционираат како шо беше на времето...
Мислеше дека и со ваква екипа ќе опстани,ама се прелажа,и то гадно....
Дека не ја поставуваше екипата на терен како шо треба се гледаше од авион,дека не успеа да го види потенцијалот на децата од нашата школа и то е точно,и за ова треба да сноси одговорност....
Сега џабе се огласува по порталите,требаше порано да ги отвори картите...
Иако до негде го разбирам и во секоја слаба екипа е така,валканите работи се кријат,посебно кога позицијата на табелата е заебана и сме пред испаѓање....
А дека немаше плата,немаше премии,немаше карантини немаше,и џабе бордот:pos: пробва да се оправда...
Ко некој клошари одеа на утакмици,со по еден сендвич....
Ама важно КУПИЛЕ НАЈСОВРЕМЕНА,НАЈМОДЕРНА ОПРЕМА ЗА ПРОСЕЧНИ,ПРОСЕЧНИ,ПРОСЕЧНИ ЕКИПИ...:pos::pos::pos::pos::pos::pos:
То не забораја да го нагласат во ферманот шо го пуштија,и дека биле на припреми на во најсовремен хотел...
Абе ако сакавте и на Марс да одевте џабе е,со импровизации ништо не бива..
Па уште се фалат дека БОРДОТ (односно дел од бордот,најјакиот член од бордот):angel:Шеровски:pipi: бил секој ден на тренинг...:pos:
И шо ако беше?Нема шо да прај дома и дремеше на стадион,и шо напрај?
Ете и Пискачо секој ден беше лани на тренинг на ракомет па шо?
Напраја нешто со Газето?Ништо...
Исто сценарио ко со фудбало,ја префрлија топката кај Циле...:pos:
Е сеа Циле исто ко Зоки прогласи МОЛК и нејќи јавно да ги обелодени причините зошто ПРОПАДНАЈА АМБЦИОЗНИТЕ ПРОЕКТИ...
Во ракомето ќе се враќавме на старите патеки,дури и се колнеше тушнико и си кладе аманет дека дури не го видел Пелистер пак да биди шампион нема да ги пали патиките...
А во фудбало Зоки,инспириран од успешната татарска приказна на Лудогорец вети под дејство на коктелот дека Пелистер ќе биди МАКЕДОНСКАТА УСПЕШНА ФУДБАЛСКА ПРИКАЗНА...:kruna:


И еве не по 2 години од проектот на Газето БИТОЛА НАЈСПОРТСКИ ГРАД ВО МАКЕДОНИЈА на едно ниво од кое нема побетер...
Греој манастирски сме...
Сега летна чавката,си еба мајката...
Единствено нешто сега шо треба да не загрижува и да од кое зависи иднината на ФК Пелистер е преку следното прашање...
ДАЛИ НАРЕДНАТА СЕЗОНА ПЕЛИСТЕР ЌЕ ИМА СПОНЗОР,И ДАЛИ СЕ ПЛАНИРА ВРАЌАЊЕ ВО ПРВА ЛИГА?
Чекаме да се изјаснат Зоки...(ако не е зафатен сега со неговите адвокати кои ќе ја искористат клаузулата во договорот дека ако испадни Пелистер имаат право да го раскинат договорот)....
Си чекаме ние...:гик:
А прашањата за главниот режисер на преставата БИТОЛА СПОРТСКИ ГРАД,очувот на на градот ака Газето ќе му ги поставиме лично и персонално пред неговата "резиденција,палата,хациенда" на 27 ми.....:sakasuste:
БИТОЛА НЕ ЗАБОРАВА...:pistoldz:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom