Фан Клуб: Пелистер

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.014
Поени од реакции
7.730
ко можеше брендот да се фузира оти ние да не можиме..:kruna:




иако тешко ми е остварливо, тие од сељачката управа сегде го плукат Пелистер
играчите тие се, наши деца 90%, ма да не е решение пак, нема стабилен спонзор не се знај кој јади кој пие, да не знај чоек шо да мисли и да речи поќе
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Нема шанса,на партијата не му одговара Пелистер да опстани,во ниедна комбинација..
Ако сакаја ќе ја наредеа лесно и ќе ги стегнеа другите"вмроовски клубчиња"ќе ни пуштеа некое бодче и ќе не опстанеа....
Вака и да сакат сами ќе се заплеткат во стапица....
А како шо му гори сега под нозе,на последно место на нивната агенда е спортот,посебно Битолскиот спорт...
Така да не се занесвајте....
Оти да не играт сељаците од Царев Двор прва лига,имат екипа,пари имат колку толку(ќе се отепат од местење)win-win ситуација си имат.....
Од шо мака да се фузират со нас?
 

WilliamTell

Before Zee Germans get here...
Член од
3 март 2013
Мислења
963
Поени од реакции
1.630
Член од
2 август 2011
Мислења
1.137
Поени од реакции
1.314
Ne palete fitli, ne se podsmevajte koja fuzoja koj bakraci. So mislite sponzorot gazdata na CAREV DVOR e budala pa frlal pari da go pikni vo prvaliga i da mi go otstapi mestoto na PELISTER, ili pak ke mu go kupi Zoki mestoto toj bolesta ne ja dava ne pari ke dade. Ili pak drzavata kako za vardar ke zastane zad nas ne be ke turkame vtora liga i toa dolgo dolgo.
 
Член од
9 февруари 2015
Мислења
43
Поени од реакции
47
Еве шанса да излезиме на 27ми да му кажиме колку ни згрешил..Само пак ќе се замеша партија во ова..мене то ме нервира. На овие од вмро ќе му забранат да излезат, на другите од сдсм ќе му речат да излезат аа тие ко за инает во први редој ќе се наместат и одма владините медиуми ќе излезат со слики и видеа дека партиски протест бил. Сепак според мене треба да се излези. Па кој ги еби партиите!! Градот на ништо не личи. Кај замеша прсти Двојче сегде напрај лом, пустош. Ако не можиме да го избркаме, барем ќе го притисниме нешто да сработи...
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.064
Поени од реакции
6.676
Вчера не отпаднаја од прва лига, денес пола Битола замина да му се заблагодари за сработеното досега.
луѓето немат работа или зависат од овие да однесат некој динар за фамилијата дома...........шо очекувате поинаку да биди не ве разбирам.............дури се тера исклучиво двопартиски,без приоритет да биде државата пред личниот интерес,вака ќе биде
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
луѓето немат работа или зависат од овие да однесат некој динар за фамилијата дома...........шо очекувате поинаку да биди не ве разбирам.............дури се тера исклучиво двопартиски,без приоритет да биде државата пред личниот интерес,вака ќе биде
Јасно ми е то, ама како ќе го турниме тогаш крадоначалникот? Како ќе спречиме евентуална фузија со Царев Двор ? Со мала група ништо не прајме, треба цел град, а то потешко.
Битно директорот на РК се пофали дека Македонците го тресат Скопје денес, не е 63та.
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.618
Поени од реакции
2.719
Еве шанса да излезиме на 27ми да му кажиме колку ни згрешил..Само пак ќе се замеша партија во ова..мене то ме нервира. На овие од вмро ќе му забранат да излезат, на другите од сдсм ќе му речат да излезат аа тие ко за инает во први редој ќе се наместат и одма владините медиуми ќе излезат со слики и видеа дека партиски протест бил. Сепак според мене треба да се излези. Па кој ги еби партиите!! Градот на ништо не личи. Кај замеша прсти Двојче сегде напрај лом, пустош. Ако не можиме да го избркаме, барем ќе го притисниме нешто да сработи...
Kako bilo mora da se izleze bez razlika so ke se umesa sdsm. I da se umesa toa e samo plus. Opozicija mora da bide kontra vlastm ako ne e togas ne bi bila opozicija. Vie izlete site pa da vidime dali ke zborat partiski ili ova ona. I da e pa sto? Nema da e so pravo organiziran protestot?
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Секој си излегува од свои причини. Некој од политички, некој не е задоволен од работата, некој поради уништување на спортот и т.н.
И да излезат само навивачите пак „куроририте“ ќе залепат политичка етикета.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Јасно ми е то, ама како ќе го турниме тогаш крадоначалникот? Како ќе спречиме евентуална фузија со Царев Двор ? Со мала група ништо не прајме, треба цел град, а то потешко.
Битно директорот на РК се пофали дека Македонците го тресат Скопје денес, не е 63та.
Не го гибај директоро.....во патриотски филм е влезен:oeoeoe:,сите шо не мислат како нив(на чело со Кичеецот) се шпиони,кодоши,удбаши,педери,продаени души..
Изгледа и Чкембари се кодоши и шпиони штом никој во групата го нејќи....
А дотогаш нека ја ебават Битола како сакат,заради нив страда цел град....
1% да се ангажираа за Пелистер како шо се растрчани да му ја спасат фотељата на боксеро кај ќе ни беше крајот,барем немаше да испадниме 2 кола до крај....
Kako bilo mora da se izleze bez razlika so ke se umesa sdsm. I da se umesa toa e samo plus. Opozicija mora da bide kontra vlastm ako ne e togas ne bi bila opozicija. Vie izlete site pa da vidime dali ke zborat partiski ili ova ona. I da e pa sto? Nema da e so pravo organiziran protestot?
За излегвање ќе се излези..
Ама мене ме плаши шо и ко ќе си оди газето(а ќе си оди,нема шанса да не си оди)не гледам на лагер некој домаќин чоек,шо ќе застани да се бори за Битола,а најмалку пак за спортот...
Исти :kuracc:се сите,нема салам кадар....
Сите си гледат да си го натоварат магарето,да бидат слепи послушници на централата.....
А како сме тргнале со овие тешко нас...
 
И

Игнориран член

Гостин
Ни го еба градот , ни го уништи спортот , ни го извалка образот пред цела македонска јавност.
Од ко е дојден само за потсмев служиме низ државата .
Од сите сме отпишани , никој нејќи ни да помини низ Битола а не камоли да поможи .
Незнам шо треба поќе да ни напрај за да станиме и на клоци да го збркаме... :unsure:
Да беше во некоја нормална држава , ќе го обесеја уште по првиот мандат а не камоли да добие ТРЕТ:yid:

Извинете за :oftopik: и ова е последен пост кој е надвор од темата . Сакав да го споделам настанот и на овај фан-клуб пошо го следат доста битолчани.
Да не ја тераме дискусијата во погрешна насока ... Тој шо чуствува незадоволство нека си оди на 27ми а тој шо мисли дека не треба , нека е здрав и жив . Секој има различно мислење и убедување.
 
Член од
9 февруари 2015
Мислења
43
Поени од реакции
47
Ни го еба градот , ни го уништи спортот , ни го извалка образот пред цела македонска јавност.
Од ко е дојден само за потсмев служиме низ државата .
Од сите сме отпишани , никој нејќи ни да помини низ Битола а не камоли да поможи .
Незнам шо треба поќе да ни напрај за да станиме и на клоци да го збркаме... :unsure:
Да беше во некоја нормална држава , ќе го обесеја уште по првиот мандат а не камоли да добие ТРЕТ:yid:

Извинете за :oftopik: и ова е последен пост кој е надвор од темата . Сакав да го споделам настанот и на овај фан-клуб пошо го следат доста битолчани.
Да не ја тераме дискусијата во погрешна насока ... Тој шо чуствува незадоволство нека си оди на 27ми а тој шо мисли дека не треба , нека е здрав и жив . Секој има различно мислење и убедување.

Не е оф топик кога ветуваше европски Пелистер и спортски комплекс под Тумбе Кафе. Та тема е за тука и е една од најголемите негови лаги. Чкембарите не излегле со официјален став околу протестот. Дали организирано ќе го поддржат или не..Мое мислење е дека треба да е организирано. Сите клубој ги растури. Нема поќе кај да се навива. Нема радост. Заеби политиката, време е да се спаси колку шо можи градот а и спортот. Уште две години има лажгото..замислете шо можи да доуништи до тогаш.. И трета лига не ни бега.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.901
Поени од реакции
7.309
Што мислиш ти по твое, кој би ја одблокирал сметката и од каде тие финансии, кога претходно крадиначалникот кажува дека нема пари за улилишните спортови, а не пак за Пелистер ?
Додека не ја видеме одблокирана, ништо не кажувам, а ДОКОЛКУ се случи тоа, тогаш ќе ја продолжиме дискусијата, кој, колку и како ...
Ај сега @Вистина.мк кажи ја твојата вистина кога веќе отпаднавме да ја слушниме твојата приказна односно одговор кој е виновен за ова што ни се случи?
Оти ете од ѓоко видовме дека најголемиот дел го префрла на зоран а од тебе очекувам да ја префрлиш топката кај двојче па после ништо чудо да се јави и каратистката на форумот да пиши дека е Заев или Б.Ц крив итн...се во круг
Исто ако сакаш одговори за тоа со фузијата уствари не одговарај само пренеси му на тој ќепецот да не помислува на тоа.!
За крај кажи дали си ги собравте и вие куферите со Зоран или останувате и втора лига?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom