Фан Клуб: Пелистер

И

Игнориран член

Гостин
Пријателе,судејќи и гледајќи по то шо низ се немаме поминато овие 15 год (да не зборам поодамна) веќе мислам дека и на младо и старо му е се јасно.Како само зборат во иднина?o_O Се од ко памтам за мене ,се се прај и само ќе...ќе...ќе...е до кога?И сега оти сме биле песимисти да сме почекале...е арно де не ќе ојме ние негде:P.Има време,сите то го велиме,ама вакви бомбастични најави за клубот порано пред 10 год не слушавме...јебига,такво беше времето:giggle:.Сега во модерно време пукат со вакви изјави...тие клубот го средија,прес напраја,играчите ги прибраја,стадионот се распаѓа,неможиш од кал да стигниш до него па тренери ВЕЌЕ БИЛЕ ДОГОВОРЕНИ :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO: ќе носеле ќе ги спремале младите...Оф леле,шо нема да изнаслуша, дур сум жив за клубот.Мизерија со еден збор!Па крстетесе и во монгол и во цермат ;) се виде и ќе се види допрва нивното.Нели долгорочно ќе работеа?Оти се бега Владица ко за нашата лига е супер,поготово за нашиот матичен клуб кој му е ?Нели ќе работеа така,па и да напрат анкета дали да остани во клубот (како шо применуват дел од клубовите во Европа) луѓето ќе си кажат мислење ...И ти то шо велиш: дури нема ништо кукаме оти нема , сега излегват со најава за проект и нешто почнува да се работи и пак не ни чини--Е АЈ КАЖИ НИ НА СИТЕ ТУКА КАЈ ПОЧНА ДА СЕ РАБОТИ?????ШО СЕ СРАБОТИ ДО СЕГА ПА НИЕ ГО ИЗКУДИВМЕ ИЛИ МУ НАШТЕТИВМЕ?????:tapp::tapp::tapp: .ништо не се има сработено другарче,ништо зато сме сите гневни!
Па зато викам бе друже да почекаме па ќе видиме .
Еве уште две кола има до крајот па следи пауза. На паузата ќе се види какви играчи ќе се донесат и како ќе настапат новата управа. Неможиме да ги судиме ради една изјава на Владица или текст на оние квази-новинарите.
И јас сакав Владица да остани , ама то си е проблем меѓу нив.
Немој да мислиш дека јас се палам , демек готово е сега мед и млеко ќе течи . Свесен сум за состојбата на клубот и буџетот . Нема шо да бараме многу во иднина.
Излез во Европа секоја година ќе биди успех за нас , а таму успех ќе се смета ако поминиме едно коло и да лапниме некоја банка од УЕФА .
Ние треба да си работиме како Работнички и да се фокусираме кон школата. Ако успејат да ја средат школата на клубот , вервај дека то ќе биди најголемиот успех на ова управа.
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.296
Поени од реакции
5.499
Ова со странците што ќе носеле незнам која е потребата , кога има побитни работи инфраструктурата е ОЧАЈ , ама еве барем нешто прат,само да не биди некој да си ги испери парите и толку.Пак ќе речам , ќе видиме на полусезона или за 5-6 месеци кои се плановите и како ќе се движи клубот.
Инаку ние од условите кои ги имат децата во Работнички сме многу многу далеку - ептен,дури ми е незгодно и споредба да прам.
Но како шо тргнале работите ова ни е последниот воз да фатиме чекор со другите екипи.Ако ја испуштиме оваа шанса и не се фатат сериозно со работа за едно 2-3 години ќе го доживееме најголемиот срам како град Битола на спортски план од осамостујувањето на државата. :(
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.013
Поени од реакции
7.730
За тие шо мислите дека арно е ова со носењето кузнај какви стручњаци(којзнај по кој критериум се носат) од странство нека ви текни дека и секогаш кога извадил играч Пелистер немало стручњак од странство. Треба само да се дисциплинират овие тренери, да се само тренери а не политичари како шо се има напраено Шапецо. И секако да се работи на инфраструктурата, срамота е ова нема децата кај да тренират, ако не беше вештачкото греојте не ќе му се гледаја.
Не знам пак ми е страв дека не е управа шо знај шо прај. Има многу проблеми шо треба да се средат претходно. Ќе видиме, ќе му дајме време.
 

Deksi

Локал патриот
Член од
16 март 2010
Мислења
730
Поени од реакции
825
ТРАНСФЕР БОМБА ВО ПЕЛИСТЕР !!!

Играч од Фк Вулкан прво засилување за Фк Пелистер !
Тој утре ќе настапи за Пелистер Б, во натпреварот против Работнички Б ! :vozbud::pos::tapp:
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
ТРАНСФЕР БОМБА ВО ПЕЛИСТЕР !!!

Играч од Фк Вулкан прво засилување за Фк Пелистер !
Тој утре ќе настапи за Пелистер Б, во натпреварот против Работнички Б ! :vozbud::pos::tapp:
Ќе ти го фати местото :D
 

Шота Буби

нотар
Член од
4 март 2009
Мислења
3.087
Поени од реакции
1.780
ТРАНСФЕР БОМБА ВО ПЕЛИСТЕР !!!

Играч од Фк Вулкан прво засилување за Фк Пелистер !
Тој утре ќе настапи за Пелистер Б, во натпреварот против Работнички Б ! :vozbud::pos::tapp:
во преговори биле и со двајца од ФК Воска:icon_lol:
 

Deksi

Локал патриот
Член од
16 март 2010
Мислења
730
Поени од реакции
825
Ќе ти го фати местото :D
Реално како изигра денес, можам мирно да спијам ... па едно 70% играчите шо се во нашата општинска лига поарни се од него :D[DOUBLEPOST=1415926873][/DOUBLEPOST]
 
Последно уредено:
Член од
30 август 2012
Мислења
3.296
Поени од реакции
5.499
Мене озбилно ама ич не ми се јасни шо прат со клубот.Брдаровски дефинитивно најдобар играч ни беше и требаше да остани ,јас лично мислам ако сакаа ќе се погодеа за плата и мораше да го задржат.Сигурно и кој да дојсат нема да биди поарен од него (ќе биди на некое негово ниво) а ќе земва отприлика толку плата.
Динчев можеа барем до крај на сезона да го задржат не е до толку лош.Па ние сега се доведовме во ситуација да се засилуваме и таму каде шо бевме најдобри, во одбраната :facepalm:. Овие како шо тргнале сега дефинитивно треба на полусезона да дојсат 11 нови играчи (играчи не свирачи) оти ништо чудно и директ да отпадниме.:cautious:
 
Член од
17 ноември 2011
Мислења
887
Поени од реакции
360
Хаха,ајде ќе ги враќаме сите шо избегаја од мизеријата...па и тие од Аврстралија да почниме да ги враќаме :pos:.Инаку замисли шо му рекол тој србинот СД шо е, на натпреварот некни од Б тимовите на Пелистер со таму кој играше мислам Работнички,му рекол :овие појма немат да играт ќе треба да се сменат многу работи,а истиот тој цело полувреме го зборал и гледал ама не за нашиот тим туку за Работнички,тие шо го слушале се подпулвале така немо и на крај некој да му речи :абе пријателе овие шо збораш ти не се Пелистер туку Работнички :eek::гик::гик:.Познати сме дека имаме желби :rolleyes: и нормално надеж :D
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.013
Поени од реакции
7.730
На проба денес Грк и ѓупак од Брего на слоновата коска, еднио шпиц другио играч за врска.
 
И

Игнориран член

Гостин
На проба денес Грк и ѓупак од Брего на слоновата коска, еднио шпиц другио играч за врска.
Да не онај истиот ѓупак шо го дојсе кипарецот Папанастасос ?
И тој беше од брегот и напаѓач беше. Дидо мислам дека се викаше...:giggle:
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.013
Поени од реакции
7.730
Да не онај истиот ѓупак шо го дојсе кипарецот Папанастасос ?
И тој беше од брегот и напаѓач беше. Дидо мислам дека се викаше...:giggle:
Не сум толку информиран, Декси нека кажи. :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom