Фан Клуб: Пелистер

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Јас го прашав Драганчо лично и ми рече дека треба да се помини некаков си конкурс во Скопје и да се стекниш со примарна лиценца која ти дозволува да тренираш млади категории ..јас бев сериозен околку ова прашање бидејќи и самиот сметам дека за Шапката и Кире сум Мурињо
Абе кој млади категории Џонка,ние за прв тренер на Пелистер ќе се пријавуваме,кај шо е медот...:X3:
Кој ќе си го ебава умот со дечурланата...:pos:[DOUBLEPOST=1415702484][/DOUBLEPOST]
Јас пуштив CV , сеа чекам да ме викнат на интервју.:ROFLMAO:
Аплицирајте , од кај знајте кај вие среќата.:giggle:
И јас пуштам утре CV,ќе му речам на Декси да дај некоја добра препорака за мене...;)
Очекувам да ме вработат...:sneaky:
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Абе кој млади категории Џонка,ние за прв тренер на Пелистер ќе се пријавуваме,кај шо е медот...:X3:
Кој ќе си го ебава умот со дечурланата...:pos:
Прав си....само што на огласот пиши минимум две годишно искуство со младите категории,иначе кој не сака директно во медот да влези :D
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Прав си....само што на огласот пиши минимум две годишно искуство со младите категории,иначе кој не сака директно во медот да влези :D
Ќе прогледат низ прсти за нас,имаме стаж на трибина голем.ќе компензираме,и така за тренер на Пелистер не треба многу...:)
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Јас пуштив CV , сеа чекам да ме викнат на интервју.:ROFLMAO:
Аплицирајте , од кај знајте кај вие среќата.:giggle:
И јас пуштам утре CV,ќе му речам на Декси да дај некоја добра препорака за мене...;)
Очекувам да ме вработат...:sneaky:
Полека луѓе..не е ова Кромберт па одма да ве вработат :D
 
И

Игнориран член

Гостин
Моментално за Мане сум Сергеј Андреев.:icon_mrgr:
Ќе ги напрам убијци овие нашите . Само напаѓачки фудбал ќе форсирам...:X3:
 
Член од
2 август 2011
Мислења
1.137
Поени од реакции
1.314
Jas pustam sega CV, a i 2godini iskustvo imam pa ovde na forumot sum od 2011 sigurno ke mi vazi toa iskustvo. AJ SO SREKA NA SITE.
 

Deksi

Локал патриот
Член од
16 март 2010
Мислења
730
Поени од реакции
827
Изглеа го имат сменато Мане . Имат пријавено оглас дека барат тренер.:icon_lol:

http://najdirabota.com.mk/vacancy.aspx?vacancy=645298#.VGHRbfnF8cI
За малдинските категории е огласот и мислам дела е чиста формалност, пошто Љамче и Ѓоко веќе чекаат само да му кажат од кога ќе почнат :)
 
Член од
17 ноември 2011
Мислења
887
Поени од реакции
360
Ако има нешто сериозно во клубот од страна на спонзорот и иднината мислам дека фудбалерите досега требаше да се докажват меѓу себе бидејќи ќе има (можно е ) голема чистка од клубот на зима.Ќе видиме дали ќе се оствари то и кој баш ќе појди ,а кој ќе дојди.На фудбалерите некако како да не им е до ништо иако дел чекат да му понудат од страна па да му ја летнат или друг дел немат кај да одат па уште клубот го сметаат за последна станица.Постигнаа некој специфични резултати пред 2 месеци па ги напрајвме херои....дали е денес така?Па да напрајме статистика кузнај колку натпревари немаме гол даено (среќа шо тие неколку кола зедовме бодој иначе последни ќе бевме).Секој се бори за висок пласман и ќе биди навистина тешко да опстоиме во лигата ,па не дај боже да испадни 2 лига колку само голем удар ќе биди за клубот, а пред се спонзорот и најавите за европски Пелистер :facepalm:.Незнам како и колку тренират играчите,ама сепак се некој си професионални играчи за прва лига и треба да почнат голој да клават оти нема веќе смисла и да не чекат други то да го решат.Околу подобрувањето на инфраструктурата поврзана со новиот спонзор нема апсолутно ништо,ниту пак има најави а (и да ги има се знај како ќе завршат).Па дали ако донесат некој си добри странски играчи со реноме ќе тренираат во оние мизерни услови,ќе се капат во оние гнасни вецеа???И дали истите тие играчи ќе умеат и можат да го дадат својот максимум на овие услови (се мисли ако навистина се добри играчи)....Има еден мал милион проблеми :cautious:.Досега скоро 2 месеци од новиот спонзор кај шо "владеј" па не видов ништо позитивно,ај со играчи не можи и рано е ,ама да сменеа нешто на маркетинг-план стратегија.Да напраеја пак некој ситен прес за добрите/лошите игри,да напраеја веб страна,да пуштеа некоја реклама на 106-ка да врти,тера,орбис,мора се враќа публиката и да се збора и слуша за Пелситер вака шо?!?!?!.....да се почни од мртва точка чекор по чекор или ќе се остај да кажи за се времето а....?:tapp: ништо не прајме вервајте:facepalm:.Колку и со сила да се тупкаме вгради и прајме оптимисти џабе е све.За некои работи спознорот требаше веднаш да превземат мерки а не вака ниту сме ги виделе ниту слушнале..Ако оставаме за се има време чекај на зима чекај на лето,поминаја 20 год и пак исто,па судејќи по тоа се знај епилогот во иднина:rolleyes:
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.218
Поени од реакции
4.961
Па исто и ко да немаме спонзор, видовте вие некоја разлика ? Јас можам да кажам само дека сме уште поотепани, му фрлија некоја банка, зедоја бонуси за резултати 0:0 и си легнаја на брашното...
Тој спортскиот директор се крие како пичка, жив е ? Нека излези на телевизија, луѓе јас сум курле мадлевски новиот СД, со спонзорот имаме такви и такви амбиции, сега е сред сезона неможиме ништо да напрајме чекаме полусезона да се донесат играчи, да се напрај чистка во екипата, да се стабилизира се и да заличиме на клуб, овај мува не го лази :свиркам:
Па до негде и го разбирам, шо ќе се ебава со нас, ко само неколку месеци ќе биди овде да сврти некоја пара и ќе ги запали патиките...
 
Член од
17 ноември 2011
Мислења
887
Поени од реакции
360
:pos::pos::pos: немаја одамна пласирано нешто поврзано како со стадион,шеици,катарци,европски Пелистер,тренери ѓоко,мане,митко,рајко,петко...дрн....дрн...ајде уште ова го немаја кажано :LOL::LOL::LOL: браво чим "ќе" ја усовршувате само пазете да не излезат поќе од 2-3 играчи оти после нема шо да му прајме :cool:...Веќе контактирани биле тренерите до Белгија,Холандија :rolleyes::rolleyes::rolleyes::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 

Deksi

Локал патриот
Член од
16 март 2010
Мислења
730
Поени од реакции
827
Да не го гледаше некој СД на спорт репорт на Тера кај Зоки ?
 
И

Игнориран член

Гостин
Абе и ние за в газ ебање сме...
Дури нема ништо кукаме оти нема , сега излегват со најава за проект и нешто почнува да се работи и пак не ни чини.
Кој ќе дојдел , дали ќе дојдел не било вистина... Абе остајте ќе кажи времето дали е вистина или не.
А за ова во албански спорт , тие веќе неможам да ги читам поќе. Сеа дека го збркаја Владица , истрча тој одма со изјави како нечинело внатре во клубот. Ами не се овие Монголо па да ти дат договор како шо ќе ти прдни на куро ... Научени беа да потпишват договори на една полусезона или сезона за да можат да му ја прснат на првата понуда , ама ко ќе ги спашкат од сегде и после ајде сите во Пелистер да си ја спасиме кариерата и да се продат преку клубот шо побрзо.
Тој шо нејќи да игра за Пелистер , слободно нека си бара клуб кај шо ќе мисли дека ќе напредва во кариерата.


Да почекаме на паузата па ќе се види колку се сериозни новата управа во работата . Да не судиме предвреме.
 
Член од
17 ноември 2011
Мислења
887
Поени од реакции
360
Абе и ние за в газ ебање сме...
Дури нема ништо кукаме оти нема , сега излегват со најава за проект и нешто почнува да се работи и пак не ни чини.
Кој ќе дојдел , дали ќе дојдел не било вистина... Абе остајте ќе кажи времето дали е вистина или не.
А за ова во албански спорт , тие веќе неможам да ги читам поќе. Сеа дека го збркаја Владица , истрча тој одма со изјави како нечинело внатре во клубот. Ами не се овие Монголо па да ти дат договор како шо ќе ти прдни на куро ... Научени беа да потпишват договори на една полусезона или сезона за да можат да му ја прснат на првата понуда , ама ко ќе ги спашкат од сегде и после ајде сите во Пелистер да си ја спасиме кариерата и да се продат преку клубот шо побрзо.
Тој шо нејќи да игра за Пелистер , слободно нека си бара клуб кај шо ќе мисли дека ќе напредва во кариерата.


Да почекаме на паузата па ќе се види колку се сериозни новата управа во работата . Да не судиме предвреме.
Пријателе,судејќи и гледајќи по то шо низ се немаме поминато овие 15 год (да не зборам поодамна) веќе мислам дека и на младо и старо му е се јасно.Како само зборат во иднина?o_O Се од ко памтам за мене ,се се прај и само ќе...ќе...ќе...е до кога?И сега оти сме биле песимисти да сме почекале...е арно де не ќе ојме ние негде:P.Има време,сите то го велиме,ама вакви бомбастични најави за клубот порано пред 10 год не слушавме...јебига,такво беше времето:giggle:.Сега во модерно време пукат со вакви изјави...тие клубот го средија,прес напраја,играчите ги прибраја,стадионот се распаѓа,неможиш од кал да стигниш до него па тренери ВЕЌЕ БИЛЕ ДОГОВОРЕНИ :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO: ќе носеле ќе ги спремале младите...Оф леле,шо нема да изнаслуша, дур сум жив за клубот.Мизерија со еден збор!Па крстетесе и во монгол и во цермат ;) се виде и ќе се види допрва нивното.Нели долгорочно ќе работеа?Оти се бега Владица ко за нашата лига е супер,поготово за нашиот матичен клуб кој му е ?Нели ќе работеа така,па и да напрат анкета дали да остани во клубот (како шо применуват дел од клубовите во Европа) луѓето ќе си кажат мислење ...И ти то шо велиш: дури нема ништо кукаме оти нема , сега излегват со најава за проект и нешто почнува да се работи и пак не ни чини--Е АЈ КАЖИ НИ НА СИТЕ ТУКА КАЈ ПОЧНА ДА СЕ РАБОТИ?????ШО СЕ СРАБОТИ ДО СЕГА ПА НИЕ ГО ИЗКУДИВМЕ ИЛИ МУ НАШТЕТИВМЕ?????:tapp::tapp::tapp: .ништо не се има сработено другарче,ништо зато сме сите гневни!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom