Фан Клуб: Пелистер

Член од
2 август 2011
Мислења
1.135
Поени од реакции
1.303
Deksi stvarno ja pretera, na FB stranata I MOETO DETE KE NAVIVA ZA PELISTER. Nisto ne mu cini anonimni fudbaleri nosele da ne saka Ronaldo da go donesat ili nego da go prefrlat vo Pelister. Dosta so negativna energija ke videme so ke bidi ne odma se necini, necini SD oti ke go brka milenikot na Deksi, Mane, necinat fudbalerite sto gi nosat i tn. Deksi mbogu se iskompleksira olabavi malku.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.238
Поени од реакции
19.396
Вчера праев муабет со чоек од клубот(нема само Декси инсајдерски информации)...:ROFLMAO:
На зима ќе носат еден куп странци,претежно од Србија(од агенцијата на СД,"другар му"на Мурињо:giggle:,а ќе има од Јужна Америка нови фаци,и најверојатно нов тренер,стрејнџер......
Лудогорец,волуме 2..:pos:
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.238
Поени од реакции
19.396
Dobro e gol dadovme.:vozbud:
I pak izgubivme.:icon_mrgr:
Od Carev Dvor.:pos:
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.238
Поени од реакции
19.396
Сега му го ебаја изговорот на Мурињо за слабите резултати,НЕМАВМЕ ПРИПРЕМИ,САКАМЕ ПРИПРЕМИ..ЕТЕ ТИ ПРИПРЕМИ....:pos:
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.250
Поени од реакции
5.361
Дури не заминат Анталија и да видам слики од таму во ништо не вервам.Досега едно 5-6 пати требаше да одат , ама на крај се нешто излегваше и си тренираа Битола:).
Друга работа сега утакмицата со Тетекс ако не ја победат играле и со пола младински состав нека се откажат од фудбал.Тетекс не ни тренират како треба и се распад систем во права смисла на зборот.

На полусезона баш ќе видиме што ќе се дешава со првиот тим.Дали Цермат кој парите сакал-некел ќе мора да ги дава и поубо овде да ги дава оти ако е паметен можи дел ако не и сите да си ги поврати со паметно работење.А ако неќи овде ќе треба на друго место ама од таму нема поврат :).
Инаку уште не ми е јасно зошто не му продолжија договори на Брдаровски и Динчев.Јас озбилно незнам кој квалитетен играч ќе го земат за помалку од 1500 евра.Кога можи еден Грнчаров да земвал околу 10.000 евра во Вардар ,сигурно Брдаровски не е полош 6-7 пати од него.
Барем сега постојат клаузули во самите договори и можи убав договор на секој играч да се понуди во кој ќе зависи платата од многу работи.Ама овде кај нас баш имам праено со еден играч интернационалец муабет и вика кога потпишвал договор дури ангажирал и адвокат за убо да ги простудират сите клаузули во истиот оти договорите се како книга, по 20-30 страни и платата им зависи од многу услови колку ќе земат,а овде кај нас една страна наведено 1500 евра и удри бригу на весељу :pos:.Играл не играл ,се повредил (демек) , шитнал утакмица,прави кланови , пиел до сабајле , пушел,дремел по кафиња се исти курац.
Од друга страна колку и да се раскарал со управата Брдаровски требаше да си ги изигра до полусезона.Така е тоа во животот некогаш нема да се договориш,ама треба да имаш респект кон клубот и градот во кој си израснал .Денес еден е газда ,утре друг , а некогаш (кај нас најчесто) нема газда и наместо да дреми по кафиња требаше да покажи респект кон Зелениот Дрес и да си доигра, а не го остај на цедило клубот.
Сега излезе Динчев поголем локал патриот од нашите.И него не му продолжија па игра.Јас да сум на таквите како Брдаровски колку и да дале во минатото за клубот и без пари во иднина да се нудат утакмица нема да заиграт за Пелистер.И после пак некој шести ни е крив , некој шести завери ни прај , а никако да си ја чукниме глата дека се сами си прајме.

Што се однесува до стадионот, дефинитивно наредни 5-6 години минимум ни стадион гледаме ни ништо.Сега оние умрените ФФМ ќе донират трева и рефлектори на она гнаса од стадион и баш ме интересира како ќе изграда вечерна утакмица :pos:. Мене ми е страв на вечер да одам покрај стадион и уште да има врнато ќе пропаднами во калта.
п.с. Со кој памет некни со Словачка извадиле транспарент Ултрас Битола , не ми е јасно :facepalm:.Оди бе како чоек гледај утакмица ,ако ти се гледа фудбал.Ама некој се дрзнува да прај непромислени потези страшна работа.Исто како пред неколку години ми вадат транспарент Гробари Битола:facepalm:.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.238
Поени од реакции
19.396
п.с. Со кој памет некни со Словачка извадиле транспарент Ултрас Битола , не ми е јасно :facepalm:.Оди бе како чоек гледај утакмица ,ако ти се гледа фудбал.Ама некој се дрзнува да прај непромислени потези страшна работа.Исто како пред неколку години ми вадат транспарент Гробари Битола:facepalm:.
Тој транс беше напраен пред точно 3 години за ЕП во Србија....и се вади само на репрезентација
Се крена многу прашина за ова....непотребно....
Сепак е транс на подгрупа во боите на Македонија....и според мене не е толку страшно...
И Хрватите во копот со Италија имаа хрватски знамиња со имињата на екипи БББ,Торцида итн...
Не е ко на времето на СП во Хрватска ко се одеше со зелени транспраренти Чкембари...:facepalm:
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.250
Поени од реакции
5.361
Тој транс беше напраен пред точно 3 години за ЕП во Србија....и се вади само на репрезентација
Се крена многу прашина за ова....непотребно....
Сепак е транс на подгрупа во боите на Македонија....и според мене не е толку страшно...
И Хрватите во копот со Италија имаа хрватски знамиња со имињата на екипи БББ,Торцида итн...
Не е ко на времето на СП во Хрватска ко се одеше со зелени транспраренти Чкембари...:facepalm:
Нема никаква потреба да се вадат транспаренти кога се оди да се гледа утакмица.Се прат испади од поединци без врска колку да се сликат за фејзбук. Значи на место е муабетот да се вади транспарент кога оди да се навива. А не вака седнале 5-6 души извадиле транспарент и грицкат сончоглед:facepalm:.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.198
Поени од реакции
4.896
gsh_007 Не прај такви глупи споредби Грнчаров-Брдаровски, Вардар-Пелистер, моментално споредба прајш како небо и земја. Вардар со огромен буџет со 300 спонзори, замисли сега само од Т-Мобиле колку ќе земаат, плус пари шо даваат Самсоненко, град Скопје...
Тука кај нас се работи со половични плати и со бонуси од 50 евра кој го добија за бодовите со Шкендија и Металург. Грнчаров и 15 000 евра да му речеше, ќе му ги исплатеја, немаше да биди проблем, замисли сега Попов само колку ќе зема...
А за Брдаровски кажав еднаш неќам 100 пати да се повторам, нека си бега, јасно ни е на сите дека е на чекор за во Работнички, немав ништо против овај фудбалер, напротив се гордеам шо излегол еден од подобрите фудбалери во нашата лига од школата во последните години, ама такви САМОПРЕЦЕНАТИ фудбалери најмногу мразам, па и Ибрахимовиќ да го имаме во екипата одма би му ги дал клоците !!
Како бе така преку ноќ одма дајте му 1500 евра или не играм ?? - Шо е ова бе, шо играме турнур некој, егзибиција ? Како смееше сам да си дозволи такво нешто прво да речи, од плата шо земаше 800 евра, наеднаш сакаше да му се дуплира за уште толку ! Е мало сутра, да бараше покачување од 200-300 евра, ај се трпи некако, ама од 700 евра не другар мрш да те нема ! Не ни требаат вакви никогаш во клубот...
Јас би ти намалил тебе 200 евра, не да ти зголемам, оти не изигра нешто посебно сезонава, поарно нека си трчка некое третокласно србинче на таа позиција...
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.250
Поени од реакции
5.361
@Пеце Jaс кажав дека шо го остај клубот на цедило поќе не ни треба никогаш да заигра за Пелистер.Инаку споредбата ми е дека требаше да ги задржиме најдобрите играчи.Сигурно не му дал ултиматум на клубот,па со обострана желба можеле да се договорат. Инаку ако ни беше филм барем по постовите овде на поголемиот дел од нас,да направиме тим со играчи од школата на Пелистер , а странци само каде што е неопходно (нешто слично како составот против Апоел) изгледа на пролет ќе биди обратно, кај шо неможиме да најдиме странец ќе играт нашите :X3:. Ама да ти кажам по последните случвања можи и поарно се странци нека бидат , кога излезе Динчев по фер од Брдаровски :facepalm:.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.035
Поени од реакции
6.633
по толку внатрешни превирања и кризи ќе попушти некој ментално..........туку некако новиот газда незаинтересирано ми делува,не гледам ништо на стадионот да се поставеше тенди,паравани,знамиња - било што со логото на фирмата,да се излези по медиуми,па и низ центарот на градот да се забележи освежување,дека нешто стварно со кеиф се работи(како кога беа спонзори Шеќерана и Сикат пред 7-8 години)

мене ми мириса на лакрдија..........
 

Kajgana Shop

На врв Bottom