Фан Клуб: Пелистер

Чичко Кумплунг

деца на транзицијата
Член од
3 декември 2011
Мислења
4.194
Поени од реакции
4.400
Од кога власта го презема Вардар почнаа и на Оса, Бојовиќ, Ранџеловиќ да им делат македонски пасоши за да ослободат места за странци. Еве сега и со ракометарите исто. Цермат а? :D
Црвено црно семејство да не разбрал погрешно, стадионот да не планирааат да го градат у Битола :D
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.295
Поени од реакции
5.498
Мане на фејзбук направил и си објавил CV ,само заборајл да клај и една слика со автобус за да ја отслика и тактиката шо ја применува...Значи дефинитивно ќе пали патиките после овие две утакмици.
Шо се однесува за стадионот најдобра варијанта е да се сруши самиот.Последната утакмица дома ја игравме пред 2 недели со Силекс , на 09 Ноември а наредна играме на почеток на Март. Значи ова само кај нас го има , цели 4 месеци пауза.Ако сакаше - сакаја , за овие 4 месеци се прави и нова трева , се средва малата трибина и се подготвува теренот за налето да се напрат и две мали од страна.
Ама то само ќе сонваме.И мене најпоќе ме нервира шо ништо сериозно не ми презема ни Цермат.Како прво страмота е во 21-век клубот шо нема свој веб сајт,шо нема барем еднаш месечно прес и слични основни работи.Или ако нејќи глумецот барем да земеше 3 тона чакал и да ја препокрише калта за влезот на големата трибина.
Ама за да си ја зацртам целата слика отприлика како ќе се одвива , сепак да почекаме паузата :свиркам:
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.013
Поени од реакции
7.730
Абе кој стадион кој бакрачи то играчите пак немале плата земено се молеле, се влечкале...
Ако е како шо почна....
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.877
Поени од реакции
7.260
Smirete zivec se ke bidi i igraci ke se donesat i tereneri za mladite kategorii i rejz i oprema kako i web strana pa duri i stadionot ke go prat ama seto toa narednata godina i nesto na krajot od ovaa...
Morate malku po optimisticki prvo Nedela da go cuknime teteks i da molime boga da ne se otkazat od ligata pa da ni odat jabana pobedite protiv niv :D
 
И

Игнориран член

Гостин
Од кога власта го презема Вардар почнаа и на Оса, Бојовиќ, Ранџеловиќ да им делат македонски пасоши за да ослободат места за странци. Еве сега и со ракометарите исто. Цермат а? :D
Црвено црно семејство да не разбрал погрешно, стадионот да не планирааат да го градат у Битола :D
Ма каков Цермат... То е приказна за деца мали.:)
Се знај кој стои позади таа приказна со Цермат.
Се е ова масло на патриотите.
Туку за стадионот и јас мислам дека погрешно имате разбрано...:giggle:
Вие немате проект за стадион , ние имаме готов и то со атлетска патека.:LOL:
Двојче ги предвидел сите работи пред сите други градоначалници . Коце дури прај булевари , двојче проекти спрема за модерни објекти.:cool:
 

WilliamTell

Before Zee Germans get here...
Член од
3 март 2013
Мислења
963
Поени од реакции
1.630
Црвено црно семејство да не разбрал погрешно, стадионот да не планирааат да го градат у Битола :D
Да не сакате да ви го шитниме проектот? 100 сома кошта, нов е, малку гледан, солидно одржаван цело време во фиока... :coffee:
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Ако не го тепат Тетекс нека не се враќат поарно Битола...
Сите топтан заедно со Цермат(читај власта)нека се пријават во Биро за вработувања и ајт таму...
Нека му го дат просторот на докторо да си крени уште една зграда со негојте другачиња од градежната индустрија и да не си го ебаваме умот појќе со фудбали,европски амбиции,и други глупости...:mad:
 
И

Игнориран член

Гостин
Пишете си ја 1 со Тетекс в недела. 100 % губиме таму...
Ако има убав коеф. вреди за сингл да се пушти на поголем влог.
Многу лоша атмосфера владеј во клубот. Се жалат играчите нејќеле да играт пошо знаеле пола од нив дека ќе бидат збркани на зима а богами и на Мане не му е до игра дојдено . Знај и тој дека прв ќе ги јади клоците.
Исто и Владица последните утакмици си играл кур-ташак. Не се замарал многу со клубот. Намерно забушавал .
Многу глуп потег на новата управа му беше то шо му дадоја до знаење дека на голем дел нема да му ги продолжат договорите , па од таму е и то незалагање во последните неколку кола а и не се чудете за лошите резултати.
Можеа да почекат да заврши есенскиот дел , па да му соопштат на играчите дека нема да рачунат на нив. На Динчев му кажват дека нема да му го продолжат договорот на 2 кола пред крајот и сеа ти сакаш тој играч да ти дај максимум на утакмица.
Е неможи бе... И јас да сум исто ќе постапам.
Да успеат да земат бод со Тетекс и да не се изрезилат со Шкендија , добро ќе биди.
Па после шо ќе прат нека прат. Треба голем ремонт ако сакат да фатат приклучок за Европа.
Едно јасно ... Царев Двор ќе се засили јако на зима со наши играчи .
Очекувам барем 2-3ца најмалце да заминат таму . Посекако 90% од екипата му се битолчани .
 

Deksi

Локал патриот
Член од
16 март 2010
Мислења
730
Поени од реакции
824
Пишете си ја 1 со Тетекс в недела. 100 % губиме таму...
Ако има убав коеф. вреди за сингл да се пушти на поголем влог.
Многу лоша атмосфера владеј во клубот. Се жалат играчите нејќеле да играт пошо знаеле пола од нив дека ќе бидат збркани на зима а богами и на Мане не му е до игра дојдено . Знај и тој дека прв ќе ги јади клоците.
Исто и Владица последните утакмици си играл кур-ташак. Не се замарал многу со клубот. Намерно забушавал .
Многу глуп потег на новата управа му беше то шо му дадоја до знаење дека на голем дел нема да му ги продолжат договорите , па од таму е и то незалагање во последните неколку кола а и не се чудете за лошите резултати.
Можеа да почекат да заврши есенскиот дел , па да му соопштат на играчите дека нема да рачунат на нив. На Динчев му кажват дека нема да му го продолжат договорот на 2 кола пред крајот и сеа ти сакаш тој играч да ти дај максимум на утакмица.
Е неможи бе... И јас да сум исто ќе постапам.
Да успеат да земат бод со Тетекс и да не се изрезилат со Шкендија , добро ќе биди.
Па после шо ќе прат нека прат. Треба голем ремонт ако сакат да фатат приклучок за Европа.
Едно јасно ... Царев Двор ќе се засили јако на зима со наши играчи .
Очекувам барем 2-3ца најмалце да заминат таму . Посекако 90% од екипата му се битолчани .
Имало господ некој како мене и сосема реално да ги гледа работите :) тој е тој раздор шо го напрај СД во клубот по неговото назначвање, резултатите пред и после него се повеќе од очигледни :))
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Кузнеј шо Срби ќе донеси онај СД....
Некој ни мој ни твој ко него,од Мачва,Бежанија...:pos:
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.295
Поени од реакции
5.498
Настрана од тоа како се понашал СД , многу по фер и попоштено е да се кажи на кој се смета на кој не ,уште совреме да се соопшти за да имат поќе време, тие на кои нема да му е продолжен договорот да си барат чаре.Ама тој е тој наш менталитет си мислат нивни е клубот и треба доживотно да играт таман уште 2-3 години пред да се повлечат оти и сами знат дека ако му се наруши комодитетот ќе треба да се акат по втори лиги.
Од друга страна е ептен подмолно да му даваш лажна надеж и да ги манупулираш дури да дојди паузата и кога си мислат дека се рачуна на нив за на пролет да му ги акниш клоците.
Така да овај потег на управата навреме да му соопшти на играчите и тренерот на кој се рачуна на кој не е сосема оправдан и правилен.Арно ама шо немат ни п од професионалци е друга работаи сега сакат шо подолу да биде клубот на полусезона оти тие нема да бидат дел од истиот на пролет.
И мене на работа колку и да се лутам е најфер да ми соопштат пред 3 месеци дека нема да ми го продолжат договорот отколку се да биди во ред и кога ќе ми истечи ,фала дечки толку од тебе барај си чаре.
Епа не е поќе клубот општински и дел од сегашните фудбалери јас тврдам станаа фудбалери само ради врските и ништо друго,а еден тон деца роналдовци за овие примадоните не успеаа ради нив шо му ги земваа местата со врски.
 

Deksi

Локал патриот
Член од
16 март 2010
Мислења
730
Поени од реакции
824
Дали некој од тука има некој познат од Премиер центар ? Слушнав еден муабет поврзан со клубот, па да ми потврди дали е така или не :))
 
Член од
17 ноември 2011
Мислења
887
Поени од реакции
360
Дали некој од тука има некој познат од Премиер центар ? Слушнав еден муабет поврзан со клубот, па да ми потврди дали е така или не :))
Ако некој ти потврди можи ќе го уцениш дека нема ништо ново да кажиш,дека ние обично ништо не знајме :D.Така да треба да пазиме шо кажваме :icon_mrgr:
 

Deksi

Локал патриот
Член од
16 март 2010
Мислења
730
Поени од реакции
824
Ако некој ти потврди можи ќе го уцениш дека нема ништо ново да кажиш,дека ние обично ништо не знајме :D.Така да треба да пазиме шо кажваме :icon_mrgr:
Бравос ! :cuc::pos::cuc::pos::cuc::pos::cuc::pos::tapp::drk:[DOUBLEPOST=1416655574][/DOUBLEPOST]
Дали некој од тука има некој познат од Премиер центар ? Слушнав еден муабет поврзан со клубот, па да ми потврди дали е така или не :))
Иначе муабетот беше дека имало 10 души странци што престојувале во Премиер за на проба во Пелистер, сега ми кажаа дека нема уште никој, ама е најавено по 3-4 да идат ... кога, кој, како шо ќе бидите благовремено известени :D
 
Последно уредено:
Член од
17 ноември 2011
Мислења
887
Поени од реакции
360
Бравос ! :cuc::pos::cuc::pos::cuc::pos::cuc::pos::tapp::drk:[DOUBLEPOST=1416655574][/DOUBLEPOST]

Иначе муабетот беше дека имало 10 души странци што престојувале во Премиер за на проба во Пелистер, сега ми кажаа дека нема уште никој, ама е најавено по 3-4 да идат ... кога, кој, како шо ќе бидите благовремено известени :D
(y) јас од термините Премиер Центар и ФК Пелистер знам само дека клубот борчи еден куп пари за карантини и престојување,ручеци,вечери сеуште не исплатени :гик:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom