Фан Клуб: Пелистер

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.228
Поени од реакции
4.988
Дури игравме нерешено-игравме, сега му подлегнавме на поразите :)
Дефинитивно Пелистер и Тетекс се најслабите екипи во лигата, арно шо собравме бодој во првите неколку кола иначе сега ќе имавме ние 3 бода, Тетекс 2 :tapp:

За пенал, многу сумливи ситуации, нашите а дојдат до 16м одма паѓаат како во Руски рулет да се да ги ебам :cautious: Ступиќ ко го собраја не се виде убо оти тогаш напаѓавме на другиот дел, ама и тој незнам шо чекаше толку беше сам 1 на 1 со Ников можеше да го праша каде да му шутира, зад него 2-3 метри беа двајца играчи на Силекс и го стигнаја и овај падна, реков не се виде убо дали е пенал, ама колку пенали сакате да ни свират ? До сега 3-4 пенали ни имат даено незнајме да ги искористиме и да ни судат немаме кој да шутира, Ступиќ промаши со Работнички, Владица со Турново, Батецо со Брегалница :facepalm:
А во второто полувреме нашите кога паѓаа за пенал особено Врапчето и два пати Ступиќ немаше ни П од пенал...
А овај Ставрев е доста зеабен, во лига на шампиони суди подруго, а овде во нашата вукојебана лига си игра курташак со судењето, многу пати пред тоа му наштетвал на Пелистер, а да не зборам и за останатите екипи во лигата кои исто имаа револт према Ставрев. Сега си ја крена цената со судењето во Европа, па овде кој ги еба си вика...

За играта повторно трагикомедија, освен шансата на Љамче кога имаше празен гол и го промаши цел немавме друго ништо поконкретно игравме само со центаршутој кон Ступиќ и то е то. Пофалби денес за играта на Мирчевски одличен е малиот ќе биди нешто од овај, само штета шо неможи тука да напредува исто и Динчев продолжува со одличните игри. Голот примен скоро ист како со Ренова на контра само тогаш тој му ја пласира, а овај ја пукна под пречка од 20тина метри.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Бордот на директори...:pos:
Кој директори бе,кој бакрачи...:icon_lol:
Со оглед дека кладоја вето за изјави во јавност за Мурињо и играчите...
Чекаме изјава од бордот,до кај ќе тераме вака?
А,директори?:)
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.322
Поени од реакции
5.600
Немаа плати и беа само на диетална исхрана .Еве сега дојде спонзор почна редовно да ги плаќа и одма по кафани на појачана исхрана,е па формата паѓа холестореол се крева то е :pos:

Значи по крш фудбал да игра Пелистер го немам кледано годиништа.Од овај состав само Минчето,Миле,последно Динчев е добар и Батецот и Буку само ради годините имат уште потенцијал-се друго е за ремонт.Нека одат онаму Новаци.Царев Двор за таму се,со се Мане нека си го земат.
И тој Мане во право е шо вика среќата ни го сврте грбот оти не играт фудбал, игра бинго.Ние прајме 1-2 шанси , противниците ни прат 1-2 шанси-кој дај гол победва 1-0 ,а ако на никој не му е денот 0-0.

За пеналот шо кукат над Ступиќ , беше еден чекор понапред ама одвај чекаше да му се доближи за да падни.Наместо да оди на завршница овај оди да го мести за пенал.Единствено можи лоша одлука беше над Минчето стартот шо не му даде втор жолт на тој од Силекс за еден старт.Ама нек си ебат матер , се само судиите му се криви играат како некој фатени во нозете , еј 90 минути една шанса на Ламче на паднат голман го промашва цел гол и толку.Селанковците еднаш го поминаја центарот , еднаш шутнаја на гол и си тепаја.

Е после глате болела.Шо да не боли.Одиш горе на Пелистер даваш 50 денари за влез, ако се качиш до Молика да не те тргни свлечиштето надолу оти го прат 3-4 години ,за ДУИ да му дава пензии на учките.Слегваш долу паркираш на зонско –зеле клале рампи наплаќат на сред улици на ништо инвестирано.Одиш на кај стадион се гушуш во воздухот и поминваш покрај салата која се распаќа.Е сега кога се доближваш на кај стадионот врвиш на калишта ,она помошното прво шо го напрајја таман е за садење компири , а тениските за сушење тутун, па на нива помалце има кал.Се сруши и зидот од главната трибина а од другата страна и дел од малата трибина - покривот.
Со еден збор на мизеријата му нема крај. Во град се родивме , во село се претворивме. :facepalm:
 
И

Игнориран член

Гостин
Изглеа кометата вистина ја погоди Битола:pos::pos:
Како тргнало , полека полека за некоја година само тревникот ќе остани од ова руина наречена стадион.

 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.907
Поени од реакции
7.324
По арно ќе беше комета да не погодеше барем после неа ќе го изградеја градот а вака сега само тонеме од ден на ден
Срамота и греота ова шо му се случува на градот не знам кој колку е свесен во каква мизерија од град живееме од центар на балканот сега сме слепо црево во државата
Изминатите викенди бев солун софија и приштина и шо да ви кажам дека сите заминаа пред нас со стотина години ај солун цело време е понапред ама за софија не можам да се помирам од нај грд град и со весници на џамојте шо имаа пред десет години сега се каде каде по напред и изградени а приштина е најголемото разочарување односно напредување абе шо ти лас вегас го напрајле од патишта и инфраструктурата згради дуќани итн...
Мизерија жива сме мора да се даваат субвенции за граѓанинот да шета по комшиите да видат што и како се прави и гради па после да гледаат вести на сител и сите шо ќе се вратат со стапој ќе ги тепаат политичарите!
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.907
Поени од реакции
7.324
ps.За фудбалот пишаа освен минчето и бугарчето другите чорба мора да се земат играчи оти маф ние планот
 
Член од
17 ноември 2011
Мислења
887
Поени од реакции
360
Изглеа кометата вистина ја погоди Битола:pos::pos:
Како тргнало , полека полека за некоја година само тревникот ќе остани од ова руина наречена стадион.

А шо се случе со ѕидот кој важеше за помошна трибина пред 35-40 год од кај шо се качваја да гледат фудбал?
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
А шо се случе со ѕидот кој важеше за помошна трибина пред 35-40 год од кај шо се качваја да гледат фудбал?
Влага....му ебаја мајката со камионите,багерите...цело вода е околу,и толку требаше...
Плус кометата:ROFLMAO: и епилогот е видлив...:icon_mrgr:
 
Член од
17 ноември 2011
Мислења
887
Поени од реакции
360
Влага....му ебаја мајката со камионите,багерите...цело вода е околу,и толку требаше...
Плус кометата:ROFLMAO: и епилогот е видлив...:icon_mrgr:
Тие се криви значи ѕидот шо падна да му паднат забите све да му ебам :mad:.Инаку шо се дешава околу стадионот баш ме интересира?Лани знам кал цело беше ископано за нигде,до кај се со проектите на циле и компанија?Не се наситија од градење маме да ебам нивно парите вгроб да си ги носат,и то шо се нарекуваше стадион некој му дозволи да го уништат и цело кал и вода да е срамота!:tapp:
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Изглеа го имат сменато Мане . Имат пријавено оглас дека барат тренер.:icon_lol:

http://najdirabota.com.mk/vacancy.aspx?vacancy=645298#.VGHRbfnF8cI
Гарант ќе има еден куп пријавени,приоритет ќе имат редовните на фудбал...
И така сите тренери се на трибина...:pos:
Како и да е,од ова полошо не можи да биди....па оти да не си ја пробаме и ние среќата?:)
 
И

Игнориран член

Гостин
Јас пуштив CV , сеа чекам да ме викнат на интервју.:ROFLMAO:
Аплицирајте , од кај знајте кај вие среќата.:giggle:
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Јас пуштив CV , сеа чекам да ме викнат на интервју.:ROFLMAO:
Аплицирајте , од кај знајте кај вие среќата.:giggle:
Јас го прашав Драганчо лично и ми рече дека треба да се помини некаков си конкурс во Скопје и да се стекниш со примарна лиценца која ти дозволува да тренираш млади категории ..јас бев сериозен околку ова прашање бидејќи и самиот сметам дека за Шапката и Кире сум Мурињо
 

Kajgana Shop

На врв Bottom