Фан Клуб: Пелистер

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.013
Поени од реакции
7.730
Се си мислам дека ќе се вратиме непоразени од дербито со Вардар !
Ми мириса на X со ваков катастрофален Вардар, Боче да не го лажи умот пак да се брани 90 минути и само тие да напаѓаат како шо беше на последната утакмица во Скопје, заводивме шо заводивме 0:1 уште во 5 минута и безвезен досуден пенал за Вардар кој израмни на 1:1, па на почетокот на второто Цикарски му доби црвен и наместо ние да ја превземиме иницијативата, Вардар создаваше акции за победа и тоа со играч помалку ! Плус нашите со Вардар се стално мотивирани играат како финале па така можни се бодови.
Со Турново таму од кога памтам играме многу многу подобро од нив ! Како шо кажа gsh_007 ако се испрајме таму уба бројка 200-300 во то селото наши ќе се ! А со Шкендија последно коло, доколку веќе имаме сигурен излез за Европа ќе се изигра само за формалност, ако не ќе ја пуштат, па така сега очекувам на останатите 3 гостувања да се вратиме непоразени !
НАЈБИТНА е внедела со Работнички, многу работи ќе се решат на таа утакмица, ама со ваква одлична форма на Работнички можи лесно да не збришат и во Битола...

П.С. Љубенов ќе игра за со Вардар?
За куро тие!?

Има некоја информација бе кога ќе се трга и дали воопшто ќе се оди Среда?
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
4.956
Добар е бе не драпајте, сега изиграл една слаба утакмица и ајде да се плука по него...
За прекини е многу опасен, особено слободните удари му лежат, до сега 3 гола има даено од кој 2 од слободни со Турново таму од 40 метри и дома кога игравме даде со некој само не се сеќавам со кој беше и пред 2 кола со Металург даде добар гол ! И тоа првата полусезона само еднаш или два пати дали беше стартер цело време на клупа дремеше и добиваше шанса од клупа, сега појќе минутажа добива заслужено...
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.013
Поени од реакции
7.730
Добар е бе не драпајте, сега изиграл една слаба утакмица и ајде да се плука по него...
За прекини е многу опасен, особено слободните удари му лежат, до сега 3 гола има даено од кој 2 од слободни со Турново таму од 40 метри и дома кога игравме даде со некој само не се сеќавам со кој беше и пред 2 кола со Металург даде добар гол ! И тоа првата полусезона само еднаш или два пати дали беше стартер цело време на клупа дремеше и добиваше шанса од клупа, сега појќе минутажа добива заслужено...
Па само то шо можи да шутни му е, 90 минути се влечка по терен шо ќе ти е да играш цело време со играч помалце.
 
Д

Дуле Пацов

Гостин
Главевски да добие шанса конечно како стартер или барем во најмала рака да влези второ полувреме.
Доста само Воденичаров го форсира Боче . Нека го седни малце на клупа , претера бугарчето со неколкуте испади во последно.

Околу тактиката на Боче , на сите ни е јасно како ќе изгледа. Ќе гледаме една досадна , дефанзивна тактика и ќе се чека од прекин да се дај гол .
Не очекувам ништо ново од Боче. Чоекот нема мадиња за офанзивен фудбал и само на бод размислува на секое гостување.
Добро е шо ќе бидиме комплетни , во одбраната се враќа Ковачев .
Сите знајме која ни е болната точка и најслаба карика во тимот... То е нападот и Пашето на голот.
Ако профункционират овие два сегменти во среда , можи да имаме поволен резултат , ама ако се повтори играта од последните неколку утакмици тешко нас ќе биди.

Би требало играчите да имат и добра поддршка од трибини , се очекува добра бројка Чкембари иако е работен ден .
То е то , сега се зависи од нас и од никој друг . Нека стегнат заби ако сакат пласман на 3то место , оти следат 5 претешки утакмици до крај.
:giggle:
 
Последно уредено од модератор:

Архивист

Ултрас
Член од
10 мај 2007
Мислења
2.926
Поени од реакции
608
Мислам дека пишеше за сабота дека изборите се недела :tapp:
И јас слушнав така затоа прашав. Најверојатно ке биде од 15 часот заради тв пренос. Во секој случај лош термин за мене и најверојатно одлучувачкиот дуел за титулата нема да можам да го гледам
 
Член од
17 ноември 2011
Мислења
887
Поени од реакции
360
И јас слушнав така затоа прашав. Најверојатно ке биде од 15 часот заради тв пренос. Во секој случај лош термин за мене и најверојатно одлучувачкиот дуел за титулата нема да можам да го гледам
А оти заради тв преносот,нешто друго ќе дават?Ако е така,зато немаме успех на спортски план во цела Мак,дека се се прај паушално..во премиер лигата играт и на божик и на нова година и нема застој,овие кај нас избори биле ова она ,неможеле со преносот да стигнат,сакат друг да пренесват...сите се за никаде.Шо е до мене,утре мислам дека нема да земиме ниту еден бод со вардар и интересно ќе биди со работнички во сабота,традицијата е на наша страна на домашен терен,ама на 3-4 кола до крајот и во одлична форма работнички незнам како ќе се справиме,досега стално сме победувале дома лесно ама сега не ќе биди така,немаме тим да се справиме и клупата е ретка..А доколку победиме во сабота,трката за европа и титулата ќе биди поинтересна
 

Архивист

Ултрас
Член од
10 мај 2007
Мислења
2.926
Поени од реакции
608
А оти заради тв преносот,нешто друго ќе дават?Ако е така,зато немаме успех на спортски план во цела Мак,дека се се прај паушално..во премиер лигата играт и на божик и на нова година и нема застој,овие кај нас избори биле ова она ,неможеле со преносот да стигнат,сакат друг да пренесват...сите се за никаде.Шо е до мене,утре мислам дека нема да земиме ниту еден бод со вардар и интересно ќе биди со работнички во сабота,традицијата е на наша страна на домашен терен,ама на 3-4 кола до крајот и во одлична форма работнички незнам како ќе се справиме,досега стално сме победувале дома лесно ама сега не ќе биди така,немаме тим да се справиме и клупата е ретка..А доколку победиме во сабота,трката за европа и титулата ќе биди поинтересна
Па обично во последните неколку кола кога имаше пренос на ТВ утакмиците место во 16 почнуваа во 15 заради дневникот што им е во 17.. Инаку во сабота очекувам тврд натпревар,зашто на последните 3 дуели против Пелистер во Битола тешко ни оди и сите ги загубивме со 1:0.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.013
Поени од реакции
7.730
Работнички во Битола не победува, тоа последно се случило пред 3 години таа сезона кога бевме испаднати и растурени, знам 0:3 беше.
И кога беше прејак кога беше на раб на лига нашампиони знам дека го имаме победувано така да не очекувам да не тепа дома.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.878
Поени од реакции
7.262
Utre so vardar ocekuvam pobeda a najmalku nereseno no seto toa ke zavisi samo od sudiite kako ke sudat oti silata na vardar se vide nekolku kola deka ne znaat kaj teraat posebno po porazot vo Nedelata tie se vo nokdaun pa taka ocekuvam po lesno da pominime od prosloto gostuvanje kade se spasvaa so penalot no dobro e ako ima prenos ke bidat kolku tolku zastiteni nasite igraci no i tie ke mora da izigraat a ne da se branat kako vo Tetovo so renova i da baraat spas na krajot od natprevarot ...

Sto se odnesuva z a Sabota so rabotnicki osven pobeda ne razmisluvam na nisto drugo no taka bese i so metalurg letavme vo oblaci i ne sednaa na mesto pa za toa najdobro e nereseno so vardar za da nema pregolema euforija Sabota oti na site natprevari koga ke pobedime protiv vardar posle toa redum gubime nekoku natprevari so red pa za toa naj ubo bod od skopje i tri vo Bitola za posle da mu odime vo seloto na turnovo i tamu da ja resvame sudbinata ...

p.s.mnogu raboti ke zavisat od nasata igra no uste poveke od sudiite ffm i nati go daj mi go na drugite klubovi pa taka prvo ke bidi interesno kako ke zavrsi rabotnicki - metalurg i zavisi sto ke se ispazarat tie iako ocekuvam rabotnicki da odi na sigurno i da zemi utre tri bodovi za smetka na kupot da mu go dadat na metalurg kade mincovci bi dale del od finasiite(za izlezot vo evro kupovite) na popeto kako sto bea dogovreni i so teteks
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.694
Три кола по ред имавме одлична игра (језда противниците беа мувла), а во Железара и да сакаш не можеш да прикажеш ништо заради теренот.
Јакиот состав го имате, па како сигурно се залетавте, да ви ја дадеме уште од сега ако не? :icon_lol:
Јас сум вечен песимист, ама овојпат сум сигурен дека нема теорија да победите во Скопје. Додуша кај нас никогаш не е сигурно кој е повреден кој е фит, ама ако и Асани и Ацевски се во составот, уште од сега кој сака може да се клади со мене за победникот на мечот :icon_mrgr:
Имавте среќа минатото гостување што дадовте ран гол на шашма, иначе друга ќе беше приказната, а и во тие први кола ние бевме сосема друг состав, тотално не воиграни, без свежина во тимот. Сега малце се подруги работите :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom