Фан Клуб: Пелистер

spb

Битола ах моја битола...те уништија селјаците...
Член од
7 ноември 2012
Мислења
146
Поени од реакции
70
Еве ме и мене пак!
Значи падот на формата можи да го бараме во слабите припреми,лошата организација во клубот и во тренерот.Друга работа е шо ние собравме 12 бода со испаднати противници а кога дојде тешкото одма кикс.значи за нас се до крајот ке ни биди финале учте еден кикс и да си заборавиме европа.Но ако не посака среќа можиме до европа.Но не знам во клубот колку ја посакуваат таа европа.Зосто лиценца за да се добије ке биди многу тешко а за то требат пари да се донеси клубот на 0 а тие ги немаме.Па мое мислење дека премногу не се замараат со европа оти ке си напрат уште поголеми проблеми ако има некој шо мисли на фудбал онде.
Со металург мислам ако поведевме дека ке му даевме 3 гола комотно ама ете не некесе топката.
За турците како шо разбрав стварно биле заинтересирани имало и разговори и се ама како ке се разреши ке видиме.Единствено ме плаши господинот на градот колку ке им бара на раче а воедно има барал и пари тие да го градат статионот.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.210
Поени од реакции
4.951
На мечот со Металург, поради свирежите од публиката упатени кој Пашовски поради лошите интервенции, сега тој одби да брани сабота за со Еуромилк шо за нас е мислам добро, подобро да бранат младите да се докажват отколку овај да се резили на 34 години (y) Па така за в сабота највероватно ќе брани Дејан Апостоловски.
 
Член од
2 август 2011
Мислења
1.137
Поени од реакции
1.314
Ne treba da brani tuku odma sut karta da dobie i uste odma da mu se raskine dogovorot. Koj e Pasovski da odbira dali ke igra ili ne.

Sent from my GT-S6310 using Tapatalk
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.295
Поени од реакции
5.498
Битола некогаш немаше конкуренција во спортот!

Сојузот на спортови на Битола на својот јубилеен 50 избор на најдобрите спортисти специјално признание му врачи на д-р Петар Илиевски - Бембо еден од најзаслужните спортисти и спортски работници, луѓе ентузијасти и двигатели на спортот во градот. Повозрасните љубители, пред се на фудбалот, се сеќаат што се овој господин, кој признанието го прими на 82 роденден, направил за ФК Пелистер. Два пати дури и го спасуваше клубот од испаѓање и расформирање како прв човек на принудна управа. Илиевски нема дилеми дека Битола и спортот во овој град бил движечка сила во целата наша држава дури и кога бевме дел од Југославија. Но свесен е дека од 1990 година до денес битолскиот спорт само стагнира: „Првиот контакт со фудбалот ми беше играчката кариера. Ние бевме први младински прваци на Македонија во 1949 година. Од 1964 година сум во битолскиот спорт, кој во македонски рамки најмногу дал и ја афирмирал државата во сојузната лига. Тоа беа четворица боксери кои беа државни прваци на Југославија, младинската кошаркарска екипа настапуваше во југословенската лига, женската екипа единствена од Македонија играше во таа заедничка лига, ракометната екипа беше меѓу првите екипи кои настапуваа во југословенска лига и подоцна прва македонска екипа која играше европски купови и многу други работи кои потекнале од Битола. Да не говорам за фудбалот. Дури ни Белград, Скопје, Прилеп ја немаа таа иницијатива и талент кој го имаше Битола. А сега од 1990 година до денес нашиот битолски спорт назадува. Бев повикан да помогнам како да се подобри ФК Пелистер, на претседателот веднаш му реков: Пари треба да се обезбедат, нема други начини. Тие што ќе играат треба да заработуваат. Но ништо сериозно не е направено. Спортистите живеат од тоа, треба да се пронајде начин да се исплаќаат редовно. Ако тој проблем се реши, ќе биде многу подобро. Ова е Битола, другото го имаме. За таленти секогаш сме имале„ заврши д-р Петар Илиевски за ТЕРА ТВ.
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Не дека Апостоловски е нешто поарен од Пашето ама ајде нека си ја проба среќата :)
И тој е месечар како капитенот :)
 
Д

Дуле Пацов

Гостин
Ако е вистина то дека бил нападнат после утакмицата Пашето , сварно е многу неубо .(n)
Како и да е , можи и по негова вина да се голојте ама такви постапки никако не смееат да се десат.
Како прво е капитен а второ нема плата чоекот земено неколку месеци и никогаш не помисли да го бојкотира клубот.
ИГРАЧИТЕ СЕ НАЈМАЛЦЕ ВИНОВНИ ВО СИТУАЦИЈАТА!!!
Ако некој треба да се нападни и обвинува то е управата и Двојче. Ама играчите во никој случај.
Да не собереа бодој во првиот дел од сезоната сега сигурно ќе испадневме. А сите знајме дека уште од Октомври почнаја проблемите во клубот.

Штета шо толку успешна сезона ќе заврши вака , да биди запаметена по лошо и да се изгуби еуфоријата и публиката на крајот кога најмногу му треба на клубот. Ама веќе и на стадион се осеќа дека на сите му е преку гла и сите чекат да заврши сезоната и да си заминат шо подалеку од Битола.
Ми се чини дека за наредна година и да има пари и спонзор никој ќе нејки да дојди да игра за Пелистер после се ова шо се деси ова година.
А шансите пак да се деси некое чудо , клубот да се спаси од ова мизерија се минимални , дури никакви.

Ми се одмили и фудбал и се. Не ми се оди на утакмица поќе.
Нека заврши сезоната и да заврши кошмарот.
 
Член од
2 август 2011
Мислења
1.137
Поени од реакции
1.314
Сезоната за ФК Пелистер е завршена. Ќе видите во сабота дали ќе има повеќе од 50 души на фудбал. Преку глава му е на сите и од Двојче и од Монголот и од управата.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.013
Поени од реакции
7.730
Претервате бе и вие сега, кога бил Пелистер на 6 кола пред крајотна 3 бода до лидерот...напротив мене ова сезона ми се далеку поинтересни утакмиците на страна шо како публика општо сме мизерија!
 

gnasno dete

бош чоек
Член од
23 октомври 2013
Мислења
49
Поени од реакции
59
Кошмар сезона,а на 5 кола до крајот сме на 3 бода од лидерот????? На играчите им се борџи 1 или 2 плати,пред ренова им беа исплатени премиите,и кошмар сезона?Па по добра сезона освен онаа во која беа тони и митко јас не паметам на Пелистер од 2001!!Менталитет нема кај нас,затоа по еден пораз ни се одмилва и фудбал и се,МЕНТАЛИТЕТ имаме на плачковци,мочковци...
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.875
Поени од реакции
7.260
Ne treba da brani tuku odma sut karta da dobie i uste odma da mu se raskine dogovorot. Koj e Pasovski da odbira dali ke igra ili ne.

Sent from my GT-S6310 using Tapatalk
Jove bese nekni na fudbal ? Vide kako se plukase po paseto ..Ne sakam da go branam oti vistina slabo brani i na prekini leta ic en siguren ednistveno so mozi penal da fati ama muabetot mi e ne mozi be samo eden fudbaler da bide krivec za porazite a nikoj en spomenuva deka odrbanat ni bese reseto i so renova i so metalurg kako i slabata realizacija na bugarite ..ama stalno e taka sekogas se pluka samo na nasite igraci a posle ko ke zaminat na strana(vardar,metalurg,rabotnicki) predavnici bile oti igrale bez pari vo Pelister epa resete se ednas sakate tim so Bitolcani ili so bugari !
Сезоната за ФК Пелистер е завршена. Ќе видите во сабота дали ќе има повеќе од 50 души на фудбал. Преку глава му е на сите и од Двојче и од Монголот и од управата.
Vistina na site mu se zbogtisa od ova evropa, prvaci pa licenci, plati, premii, stadion i trista cuda arno ama na makata se poznavaat junacite i sega treba bodrenje na igracite !

p.s.Steta ova so vizite(na bugarite) so se isprlice rabotata pa mozi da gi nemame za utre ama pak ocekvam so nasite deca ako bidat adekvatno motivirani od trenerot da pobedat i najvazno ke bide nie prvi da dademe gol posle ke bide po lesno imam verba vo timot i ocekuvam da dobijat sansa buki, jove i minceto i da tepame so golojte na ljamce i caki
 
Z

ziko bt

Гостин
Реално Еурокрем моментално се поквалитетни,а и му гори под нозе,па товарете ја утре двојка,да не ви биди после криво... :D
 
Член од
2 август 2011
Мислења
1.137
Поени од реакции
1.314
Jove bese nekni na fudbal ? Vide kako se plukase po paseto ..Ne sakam da go branam oti vistina slabo brani i na prekini leta ic en siguren ednistveno so mozi penal da fati ama muabetot mi e ne mozi be samo eden fudbaler da bide krivec za porazite a nikoj en spomenuva deka odrbanat ni bese reseto i so renova i so metalurg kako i slabata realizacija na bugarite ..ama stalno e taka sekogas se pluka samo na nasite igraci a posle ko ke zaminat na strana(vardar,metalurg,rabotnicki) predavnici bile oti igrale bez pari vo Pelister epa resete se ednas sakate tim so Bitolcani ili so bugari !

Vistina na site mu se zbogtisa od ova evropa, prvaci pa licenci, plati, premii, stadion i trista cuda arno ama na makata se poznavaat junacite i sega treba bodrenje na igracite !

p.s.Steta ova so vizite(na bugarite) so se isprlice rabotata pa mozi da gi nemame za utre ama pak ocekvam so nasite deca ako bidat adekvatno motivirani od trenerot da pobedat i najvazno ke bide nie prvi da dademe gol posle ke bide po lesno imam verba vo timot i ocekuvam da dobijat sansa buki, jove i minceto i da tepame so golojte na ljamce i caki
Ne pisam za edna utakmica, konstantno Pasovski pravi kiksevi, a da ne zboruvame kako lani dojde od Napredok i odma kapiten go stavija kako da nema drugi igraci. Da gi nabrojuvam sigurno barem 10 gola odat cisto na dusa na Pasovski i posle onakvi kiksevi morase barem edna utakmica da se sedni na klupa.
Sto se odnesuva do odenje na fudbal. I koga bese Pelister vtora liga i koga bese najslab odev na fudbal i na sneg imam mrzneto na tribina, ama do sega pelister ne se ima ponasano vaka, so gostivar doma da cuvas 1 gol cela utakmica pa samite gi izbrkaja lugeto. Pa i so mutckite koi gi pravat ni go odmilija fudbalot skroz.

Sent from my GT-S6310 using Tapatalk
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.013
Поени од реакции
7.730
Утре жива душа нема да има на стадион, како Радничи и Металург ќе бидиме.
Инаку за мене добра вест е шо сите добиле дозвола а Љубенов не. :ROFLMAO:
 
Д

Дуле Пацов

Гостин
И сеа утре нека почни Боче со анти-фудбалската стратегија , таман и времето му оди во прилог да нема голој.
Нека се брани и утре ... Па да чекаме гол да ни стегнат за да ни текни дека МОЖИ и ТРЕБА да се напаѓа противничкиот гол.
Време е утре да го одмори малце Воденичаров и да добие шанса Главевски .
Ако не му стегниме 2-3 гола утре на овие млекарите , срамота сварно ќе биди.
Утре убедлива победа за да се заборат последните 2 утакмици и да се врати самодовербата кај играчите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom